مقایسه آموزش فیزیک رادیو اکتیو و قلمچی

مقایسه آموزش فیزیک رادیو اکتیو و قلمچی

مقایسه آموزش فیزیک رادیو اکتیو و قلمچی؛ آموزش فیزیک، برای داوطلبان کنکور دو رشته‌ی نظری علوم تجربی و ریاضی فیزیک، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با توجه به مفهومی بودن درس فیزیک و ترکیبی و تفهیمی شدن سوالات آن در کنکور سراسری، همچنین؛ با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان در درس فیزیک دچار مشکل هستند، اگر داوطلبی بتواند فیزیک را به صورت صحیح و اصولی آموزش ببیند و به سوالات آن در کنکور سراسری پاسخ دهد، می‌تواند رتبه‌ی بهتری در کنکور سراسری به دست بیاورد و در دانشگاه مورد علاقه‌ی خود راحت‌تر تحصیل کند.

نگاهی به روش‌های آموزشی فیزیک

امروزه در سراسر کشور، روش‌های مختلفی برای آموزش فیزیک کنکور سراسری وجود دارد. روش‌های آموزش فیزیک شامل استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی فیزیک کنکور، شرکت در کلاس‌های کنکور، استفاده از پکیج‌های آموزش فیزیک کنکور و دیدن ویدیوهای آموزشی فیزیک کنکور می‌شود. ویدیوهای آموزش فیزیک کنکور طی چند سال اخیر، جایگاه ویژه‌ای در بین داوطلبان کنکور پیدا کرده و جای کلاس‌های حضوری و مجازی را گرفته‌اند. چرا که دسترسی به این ویدیوها بسیار ارزانتر و راحت‌تر است و به صورت مبحثی نیز قابل دسترسی است.

موسسات مختلفی اقدام به تهیه و انتشار ویدیوهای آموزش فیزیک کرده‌اند. بعضی از این موسسات از بین رقبا، بسیار موفق‌تر عمل کرده‌اند. در ادامه‌ی این مطلب، به مقایسه آموزش فیزیک رادیو اکتیو و قلم چی می‌پردازیم.

آموزش فیزیک موسسه رادیو اکتیو

یکی از موسسات علمی آموزشی موفق در زمینه‌ی کنکور، موسسه رادیو اکتیو است. موسسه رادیو اکتیو توانسته است با تهیه و انتشار ویدیوهای آموزشی تمام دروس برای رشته‌های نظری، جایگاه ویژه‌ای را بین داوطلبان کنکور پیدا کند. در رادیو اکتیو، ویدیوهای آموزشی با بالاترین کیفیت و طبق استانداردهای آموزشی روز دنیا، تهیه و ارائه می‌شود. این ویدیوها برای تمام دروس تهیه شده‌اند. از جمله‌ی این دروس که در بین داوطلبان بسیار محبوب هستند، ویدیوهای آموزش فیزیک رادیو اکتیو هستند. ویدیوهای آموزش فیزیک رادیو اکتیو به صورت مبحثی برای تمام پایه‌های فیزیک، برای ۲ گروه آزمایشی علوم تجربی و ریاضی و فیزیک تهیه و منتشر شده‌اند.

در قسمت زیر می‌توانید با انتخاب مقطع و رشته تحصیلی خود آموزش‌های ویدیویی رادیو اکتیو برای درس فیزیک را مشاهده کنید.

در هر ویدیوی کوتاه که ممکن است کمتر از ۱ ساعت نیز زمان داشته باشد، یک مبحث خاص فیزیک تدریس شده است. داوطلبان می‌توانند کلیه نکات کنکوری مورد نیاز خود را طبق آخرین تغییرات کتب درسی در این ویدیوها فرا بگیرند. همچنین؛ در آموزش فیزیک رادیو اکتیو استانداردها و متدهای تدریس استاندارد رعایت شده است. سوالات کنکور سراسری سال‌های پیش در قالب نکته بررسی می‌شود و در طی آموزش‌ها، داوطلبان می‌توانند تسلط بیشتری بر مطالب فیزیک پیدا کنند. مدرسانی که آموزش فیزیک رادیو اکتیو را به عهده دارند، بسیار حرفه‌ای و مجرب هستند و مطالب را به خوبی به دانش آموزان و داوطلبان آموزش می‌دهند. این ویدیوها برای دانش آموزان جذاب بوده و می‌توانند خود را در کلاس درس تصور کنند و ارتباط خوبی با مدرس برقرار کنند.

آموزش فیزیک رادیو اکتیو کلیه مباحث کنکور را پوشش داده است، علی الخصوص مباحث تست خیز و مهم کنکور که به آن توجه ویژه داشته است. ما در وبسایت رادیو اکتیو مقالات تخصصی و مشاوره‌ای را نیز برای شما تهییه کرده‌ایم. برخی از مطالب رادیو اکتیو در زیمنه درس فیزیک به شرح زیر هستند.

آموزش فیزیک قلم چی

در مقابل  و در مقایسه آموزش فیزیک قلمچی و رادیو اکتیو، موسسه قلم چی با تجربه‌ای طولانی در امر کنکور توانسته است علاوه بر کلاس‌های کنکور حضوری، ویدیوهای آموزشی مختلفی را برای تمام دروس رشته‌ی نظری منتشر کند. از جمله‌ی این ویدیوهای آموزشی، آموزش فیزیک قلم چی است که طی آن داوطلبان می‌توانند نکات بسیار خوبی را از کتاب‌های درسی فرا بگیرند. تفاوتی که ویدیوهای آموزش فیزیک قلم چی با رادیو اکتیو دارد، این است که در قلم چی بیشتر نکات مربوط به آزمون‌های قلم چی بررسی می‌شود و همچنین؛ ترتیب ویدیوها بر اساس بودجه بندی آزمون‌های قلم چی است. این ویدیوها بیشتر برای داوطلبانی که در آزمون‌های قلم چی ثبت نام کرده‌اند مناسب است و شاید مناسب برای سایر داوطلبانی که در این آزمون‌ها ثبت نام نکرده‌اند نباشد. می توان این انتقاد را از ویدیوها کرد که بیشتر تمرکز خود را روی آزمون‌های قلم چی و نکات مربوط به سوالات آزمون آن قرار داده‌اند و کمتر به نکات کنکور سراسری پرداخته‌اند.

با این وجود اساتید مجرب و باسوادی به تدریس مباحث فیزیک در قلم چی می‌پردازند. ویدیوها، جذاب بوده و آموزش آن به صورت مبحثی می‌باشد. سوالات ترکیبی و چالشی در این ویدیوها مورد بررسی قرار گرفته و آموزش فیزیک به داوطلبان با هر سطح علمی صورت می‌گیرد.

  کنکور هوشمند آزمایشی در بهمن ماه

مقایسه‌ی آموزش فیزیک رادیو اکتیو و قلم چی

اگر بخواهیم به مقایسه آموزش فیزیک رادیو اکتیو و  قلم چی بپردازیم، می‌توانیم بگوییم که آموزش فیزیک رادیو اکتیو مناسب برای تمام داوطلبان کنکور است. چه داوطلبانی که در آزمون‌های آزمایشی موسسه خاصی ثبت نام کرده باشند و چه داوطلبانی که در هیچ آزمونی ثبت نام نکرده باشند. این آموزش‌ها به صورت مبحثی است و کلیه مباحث را یکسان پوشش می‌دهد. هر چند تاکید خاصی روی مباحث مهم و تست خیز کنکور نیز دارد. اما؛ در مورد قلم چی، همانطور که گفتیم، آموزش فیزیک آن بیشتر مناسب برای داوطلبانی است که در آزمون‌های قلم چی شرکت کرده‌اند و ممکن است برای داوطلبان دیگر به آن اندازه کار آمد نباشد.

  بررسی طرح یک فوریتی تغییرات کنکور

همچنین؛ یکی از نقاط قوتی که هر ۲ موسسه در آموزش فیزیک دارند، این است که آموزش در هر دو موسسه به صورت مبحثی بوده و نکات چالشی و ترکیبی نیز در ویدیوها گنجانده شده است. ویدیوها برای دانش آموزان جذاب هستند و توسط مدرسین حرفه‌ای تدریس می‌شوند. بنابراین؛ با خیال راحت میتوان از آموزش‌های آنها بهره گرفت.

موسسه رادیو اکتیو پیشنهاد ما به شما …

آموزش فیزیک، امروزه به صورت مجازی و حضوری انجام می‌شود که آموزش مجازی هم به صورت کلاس‌های آموزش آنلاین و هم به صورت ویدیوهای آموزشی مفید و معتبر است که موسسات آموزشی مختلف آنها را تهیه و منتشر می‌کنند. در بین این موسسات، به مقایسه آموزش فیزیک ۲ موسسه رادیو اکتیو و قلم چی پرداختیم و نتیجه گرفتیم که آموزش فیزیک موسسه رادیو اکتیو برای تمام داوطلبان مناسب است. اما؛ آموزش فیزیک قلم چی بیشتر مناسب داوطلبانی است که در آزمون‌های قلم چی شرکت کرده‌اند.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

  سهمیه ویژه داوطلبان زلزله زده خوی

آموزش‌ها به صورت مبحثی و با کیفیت بالا، طبق آخرین تغییرات کتاب‌های درسی بوده و به داوطلبان کمک می‌کند بتوانند مباحث مهم را شناسایی کرده و نکات کنکوری فیزیک را طی ویدیوهای آموزشی یاد بگیرند. هر یک از داوطلبان می‌توانند طبق نیازهای علمی آموزشی خود در درس فیزیک اقدام به استفاده از ویدیوهای آموزشی این درس در یک از موسسات نمایند. اما؛ با توجه به اینکه ویدیوهای آموزشی رادیو اکتیو بسیار کامل هستند، می‌توان گفت این ویدیوها برای تمام داوطلبان قابل استفاده هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله مقایسه آموزش فیزیک رادیو اکتیو و قلمچی

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.