احتمال برگزاری کنکور الکترونیکی در سال ۱۴۰۲

احتمال برگزاری کنکور الکترونیکی در سال ۱۴۰۲؛ به گفته رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به احتمال خیلی زیاد کنکور سال آینده به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

آیا کنکور سال آینده الکترونیکی برگزار می‌شود؟

به گفته عبدالله پور عباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تمام سعی سازمان سنجش برای این است که کنکور سراسری از سال آینده به صورت الکترونیکی برگزار شود وی افزود در حال حاضر تمام نرم افزارهای کنکور الکترونیکی نوشته و طراحی شده و کارهای مربوط به برگزاری آزمون کنکور الکترونیکی در حال انجام است.

به گفته پور عباس، در کنکور به صورت الکترونیکی امتحانی چند مرحله‌ای از داوطلبان گرفته می‌شود و آزمون در یک نصف روز برگزار نخواهد شد.

پور عباس افزود …

که سعی داریم با ایجاد زیر ساخت‌های لازم، فضایی الکترونیکی و ایمن، کم هزینه و سریع را برای داوطلبان فراهم کنیم و به این صورت آسایش و آرامش بیشتری را برای داوطلبان در جلسه کنکور سراسری به صورت آزمون الکترونیکی برقرار کنیم. وی افزود که با ایجاد زیر ساخت‌های لازم و ظرفیت مورد نیاز داوطلبان، آنها می‌توانند در جلسه آزمون الکترونیکی حضور پیدا کنند و از تمام توان خود بهره بگیرند.

  دلنوشته محمدحسین خوش کنش

پور عباس اذعان کرد که در حال حاضر کشور دارای ۱۷۰ دانشگاه دولتی و ۴۷۰ دانشگاه آزاد اسلامی است. اگر قرار بود که داوطلبان مانند گذشته در آزمون هر دانشگاه به صورت مجزا شرکت کنند، باید هر روز در سفر باشند و این امر به هیچ عنوان منطقی و صحیح نیست.

پس از تغییرات متعددی که در کنکور سراسری ۱۴۰۲ اعمال شد از جمله دو مرحله ای شدن کنکور، تاثیر سوابق تحصیلی و قطعی اینترنت در روزهای کنکور، با خبر الکترونیکی شدن کنکور سال آینده، این تغییرات به اوج خود رسیده است.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله احتمال برگزاری کنکور الکترونیکی در سال ۱۴۰۲

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.