شیوه مطالعه هندسه دوازدهم برای کنکور

شیوه مطالعه هندسه دوازدهم

شیوه مطالعه هندسه دوازدهم؛ هندسه یکی از دروس تخصصی برای داوطلبان رشته ریاضی است که اکثر اوقات داوطلبان آن را مورد بی‌مهری قرار می‌دهند. اما؛ باید بدانند که نباید این درس را بی‌اهمیت تلقی کنند و از تاثیر آن غافل شوند. هندسه درسی است که ممکن است برای داوطلبان حتی ترسناک باشد اما؛ اگر ذهنیت‌های منفی را از خود دور کنند می‌توانند با شیوه‌ صحیح مطالعه به سوالات آن در کنکور پاسخ داده و درصد خوبی کسب کنند.

هندسه پایه دوازدهم یکی از دروسی است که برای داوطلبان اندکی مشکل است. اما؛ می‌توانند با دانستن شیوه مطالعه هندسه دوازدهم برای کنکور به سوالات آن پاسخ داده و درصد ریاضی خود را ارتقا ببخشند. تست‌های هندسه در کنکور معمولاً تکراری است و با توجه به حجم کمی که دارد، تست‌های زیادی از آن در کنکور می‌آید. بنابراین؛ نباید از آن غافل شوید.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شیوه صحیح مطالعه هندسه دوازدهم برای کنکور را به شما عزیزان آموزش دهیم تا راه گشایی شما برای حل تست‌های این درس مهم باشد.

اهمیت هندسه دوازدهم برای کنکور

همانطور که گفتیم؛ آموزش هندسه برای بسیاری از داوطلبان مشکل به نظر می‌رسد. بنابراین؛ آن دسته از داوطلبان از اهمیت آن غافل می‌مانند و در خواندن آن کم کاری می‌کنند. اما؛ اهمیت آن زمانی که بدانید در کنکور سراسری بودجه بندی قابل توجهی دارد، آشکار می‌شود. با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان هندسه دوازدهم را مطالعه نمی‌کنند، اگر شما در این درس تسلط کافی داشته باشید، می‌توانید با پاسخ به تست‌های آن، از رقبای خود پیشی بگیرید.

همچنین؛ هندسه دوازدهم کنکور مطالبی تکراری دارد و سوالات چندان خلاقانه‌ای از آن طراحی نمی‌شود. بنابراین؛ می‌توانید با تست زدن بسیار، مطالعه تست‌های کنکور دهه‌ی اخیر و استفاده از یک منبع کمک آموزشی مناسب بتوانید به سوالات آن پاسخ دهید. یکی از بهترین منابع برای هندسه کنکور، استفاده از آموزش هندسه رادیو اکتیو است که توسط مدرسان جوان، با تجربه و معروف کنکور تدریس می‌شود.

هریک از داوطلبان با هر سطح علمی می‌توانند از این آموزش‌ها بهره بگیرند. اما؛ داوطلبانی که ضعیف و متوسط هستند، علاوه بر کلاس‌های آموزشی باید حتماً از یک کتاب آموزش محور مناسب نیز استفاده کنند. منظور از کتاب آموزش محور، کتابی است که دارای درسنامه‌های کامل جهت یادگیری مطالب باشد.

شیوه مطالعه هندسه دوازدهم برای کنکور

بهتر است که هندسه را از ابتدای سال تحصیلی مطالعه کنید. بهترین منبع برای مطالعه‌ی آن، کتاب درسی و بهترین مدرس برای آن مدرس مدرسه‌ی شماست. پس از تسلط بر مطالب کتاب درسی، می‌توانید تست‌های آن را حل کرده و بدون اینکه عنصر زمان را در نظر داشته باشید به صورت آموزشی به این تست‌ها پاسخ دهید.

از مرور در فواصل زمانی معین غافل نشوید. اما؛ اگر تدریس معلم و کتاب درسی برای شما کامل نبود، می‌توانید از جزوات کمک آموزشی، کتاب‌های کمک آموزشی خوب و اساتید کنکور نیز بهره بگیرید تا بتوانید به مطالب تسلط کافی پیدا کنید.

فیلم‌های آموزشی که به صورت مبحثی و یا کلی هستند تیز می‌توانند کمک کننده باشند. تنها حل تست‌های تالیفی و کنکوری استاندارد کافی نیست. بلکه؛ باید پس از پاسخگویی به تست‌ها، پاسخ تشریحی آنها را مطالعه کرده و به تحلیل آزمون خود بپردازید. تحلیل به این صورت است که علت صحیح و غلط بودن یک گزینه را به دقت بررسی کنید و نکات مربوط به آن را در دفتر یادداشت کنید. این دفتر را می‌توانید به عنوان دفتر خلاصه و مرور برای مرور و جمع بندی در دوره‌های بعد مطالعه خود استفاده کنید.

هندسه درسی تحلیلی و تفهیمی است. بنابراین؛ باید برای پاسخگویی به سوالات قدرت تحلیل و استدلال خوبی داشته باشید، در حل تست‌ها خلاقیت داشته باشید و بتوانید مطالب را به صورت پایه‌ای درک کرده باشید. حفظ کردن در پاسخگویی به سوالات هندسه جایگاهی ندارد و با صرفاً حفظ یک سری مطالب نمی‌توانید به سوالات آن پاسخ دهید. بنابراین؛ سعی کنید مطالب را به صورت پایه‌ای یاد بگیرید و درک کنید.

همچنین؛ مطالعه هندسه را با ذهنیت منفی آغاز نکنید و با این دید، شروع به مطالعه کنید که می‌توانید به تمام سوالات آن پاسخ دهید. می‌توانید به راحتی در این درس موفق باشید. بنابراین؛ پس از آمادگی روحی و ذهنی می‌توانید شروع به مطالعه کنید.

  تحلیل ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱

بودجه بندی هندسه دوازدهم

نحوه خواندن هندسه دوازدهم کنکور رابطه مستقیمی با بودجه بندی این درس  در کنکور دارد. در کنکور سراسری از قضیه تالس و تشابه ۲ تست، چند ضلعی‌ها ۱ تست، تجسم فضایی ۲ تست، دایره ۳ تست، تبدیل‌های هندسی ۲ تست، روابط طولی در مثلث ۱ تست، ماتریس ۳ تست، مقاطع مخروطی ۳ تست، بردارها ۱ تست، مبانی ریاضیات ۳ تست، احتمال ۲ تست، آمار توصیفی ۲ تست، نظریه اعداد ۴ تست، گراف ۲ تست و ترکیبیات ۴ تست مطرح می‌شود.

داوطلبانی که تمایل به خواندن تمام مطالب و مباحث هندسه ندارند، می‌توانند تنها مباحث پرتکرار و تست خیز را مطالعه کرده و بتوانند به سوالات آن پاسخ دهند. این داوطلبان می‌توانند با صرف زمانی کمتر، به مطالعه مطالب مهم و پر تکرار بپردازند و نتیجه‌ی بهتری دست پیدا کنند.

شما دانش آموزان عزیز می‌توانید همچنین در مطالب زیر شیوه‌های مطالعه این درس در پایه‌های دیگر را نیز مطلع شوید و برای دریافت مشاوره تحصیلی با ما همراه باشید.

جمع بندی

هندسه درسی تحلیلی و تفهیمی است که با آگاهی از بودجه بندی آن می‌توانید مباحث تست خیز را که بودجه بندی زیادی در کنکور سراسری دارند، انتخاب کرده و مطالعه کنید و بتوانید درصد قابل توجهی از این درس در کنکور پاسخ دهید. به این دلیل بسیاری از داوطلبان به درس هندسه کم توجهی می‌کنند و نمی‌توانند آن را مطالعه کنند یا به سوالات آن پاسخ دهند. می‌توانید با پاسخگویی به سوالات هندسه درصد قابل قبولی کسب کرده و از رقبای خود پیشی بگیرید.

برای مطالعه‌ی هندسه اول باید با دید منفی به این درس نگاه نکنید و سپس از کتاب درسی به عنوان منبع اصلی استفاده کنید. با حل تست‌های بسیار به مطالب هندسه دوازدهم تسلط پیدا کرده و برای یادگیری بیشتر از ویدیوهای آموزشی و یا کتاب‌های کمک آموزشی استفاده کنید. هندسه درس مشکلی نیست و با خواندن آن نیاز به دقت و قدرت تحلیل و خلاقیت دارد. زیرا مسائل هندسه به تحلیل نیاز دارند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله شیوه مطالعه هندسه دوازدهم برای کنکور

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.