شیوه مطالعه هندسه دهم برای کنکور

شیوه مطالعه هندسه دهم

شیوه مطالعه هندسه دهم به چه شکل است؟ اگر پای صحبت‌های داوطلبان کنکور ریاضی بنشینید، اکثر آن‌ها می‌گویند که در خواندن و آموزش هندسه دچار مشکل هستند. هندسه، برخلاف سایر درس‌های محاسباتی کنکور است. مثلا در مواردی با رسم شکل می‌توان به جواب مسئله‌ها رسید. از این رو برای بعضی داوطلبان درسی راحت و شیرین و برای عده‌ای دیگر درسی بسیار مشکل به حساب می‌آید.

در حقیقت؛ نحوه‌ی نگرش داوطلبان به هندسه است که حس منفی یا مثبت به این درس را شکل می‌دهد. پس داوطلبانی که تصور می‌کنند هندسه درس مشکلی است که پاسخ دادن به سوالات کنکور آن ناممکن است، در گام نخست باید طرز فکر خود را تغییر دهند.

شیوه مطالعه هندسه دهم

هندسه دهم کنکور
هندسه دهم کنکور

در درس ریاضیات کنکور سراسری برای داوطلبان رشته‌ی ریاضی و فنی، ۸ تست از مجموع ۵۵ تست از درس هندسه طراحی می‌شود. هندسه‌ی دهم را هندسه‌ی پایه نیز می‌گویند. بنابراین؛ اگر نحوه خواندن هندسه دهم را بلد باشید می‌توانید در پاسخگویی به تست‌های کنکور هندسه موفق باشید و درصد بالایی کسب کنید.

پیش از اینکه بدانیم چگونه هندسه دهم را بخوانیم، باید بدانیم که تست‌های هندسه اکثرا تکراری هستند و با تکرار و تمرین و حل تست‌های کنکور سال‌های قبل، می‌توان به تسلط نسبی در این درس رسید. همچنین؛ تعداد تست‌های هندسه کنکور به تناسب حجم کتاب هندسه تعداد قابل توجهی است و هندسه درس تقریبا ساده‌ای به حساب می‌آید. بنابراین؛ ارزش آن را دارد که با صرف مقداری زمان بتوان به سوالات آن در کنکور پاسخ گفت.

دسته‌ای از داوطلبان که با دید اثباتی به هندسه نگاه می‌کنند آن را مشکل می‌پندارند و از همان ابتدا خواندن هندسه دهم را در برنامه تحصیلی خود قرار نمی‌دهند. اکثر تست‌های هندسه کنکور راحت هستند و می‌توان به ۵ الی ۶ سوال آن به راحتی پاسخ داد اما یکی دو سوال آن مشکل هستند و داوطلبان نمی‌توانند به آن‌ها پاسخ دهند.

رازهای نحوه خواندن هندسه دهم

خواندن هندسه دهم نسبت به سایر دروس مفهومی، وقت‌گیرتر است. بنابراین؛ مهم‌ترین راز موفقیت در آن، صبر و حوصله است. باید برای اثبات قضیه‌ها و درک مفاهیم هندسه وقت زیادی بگذارید تا کاملا بر آن مسلط شوید. حتما مطالب را فصل به فصل‌ بخوانید و تست‌های هر فصل را جداگانه حل کنید. پس از حل تست‌های هر فصل، به تجزیه و تحلیل و مرور آن‌ها بپردازید.

در ابتدا با خواندن مطالب هندسه دهم ممکن است تسلطی روی مطالب پیدا نکنید و نتوانید تست‌ها را به درستی حل کنید اما؛ با تکرار و تمرین و صرف زمان می‌توانید روز به روز در آن بهتر شوید.

اگر می‌خواهید در درس هندسه دهم پیشرفت کنید، می‌توانید آن را به صورت گروهی با دوستانتان بخوانید. با گروهی خواندن هندسه دهم با راه حل‌ها، استدلال‌ها و خلاقیت و طرز فکرهای جدید آشنا می‌شوید. این کار خلاقیت شما را تقویت می‌کند. خلاقیت در خواندن هندسه بسیار مهم است و به شما در حل مسائل کمک بسیاری می‌کند. شما دانش آموزان عزیز می‌توانید برای سهولت مطالعه هندسه دهم و سایر دروس ریاضی از پکیج‌های آموزش ریاضی موسسه رادیو اکتیو نیز استفاده کنید.

  انواع پیوند ها در شیمی کنکور

چگونه هندسه دهم را یاد بگیریم؟

هندسه دهم را برای کنکور چگونه بخوانیم؟
هندسه دهم را برای کنکور چگونه بخوانیم؟

چگونه هندسه دهم را یاد بگیریم؟ پس از اینکه دید خود را نسبت به هندسه دهم خواندن تغییر دادید و با نگرش مثبت شروع به یادگیری این درس شیرین کردید، باید طبق برنامه‌ریزی دقیق به مطالعه هندسه دهم بپردازید. برای این کار ابتدا باید کتاب درسی هندسه و جزوه‌ی آموزشی خود را به دقت و به طور کامل بخوانید.

سپس؛ قضایا و تمارین کتاب را با دقت بخوانید. تمام مسائل و تمارین کتاب را با دقت حل کنید. قضایای کتاب را یک بار برای خودتان مرور و اثبات کنید. این کار به شما کمک می‌کند که قضایا را به خاطر بسپارید و هنگام کنکور آن‌ها را یادآوری کنید. این کار به شما کمک می‌کند که اگر روزی فرمول‌ها را فراموش کردید از راه اثبات بتوانید قضایا را حل کرده و به جواب برسید. تمرین‌ها را بارها و بارها حل کنید تا در ذهنتان بمانند. درست است که سر جلسه کنکور فرصتی برای اثبات قضایا ندارید اما می‌توانید از طریق اثبات به فرمول‌ها برسید. دانستن آن‌ها به شما کمک می‌کند که قالب و الگوی تمرین‌ها را بلد باشید. این روش بهترین روش نحوه خواندن هندسه دهم کنکور است.

چگونه هندسه را برای پایه‌های دیگر بخوانیم؟ مطالعه هندسه برای کنکور

پس از تسلط بر تمرین‌ها در شیوه مطالعه هندسه دهم برای کنکور، می‌توانید به تست‌های استاندارد پاسخ دهید. این تست‌ها زماندار نیستند و نیازی به در نظر گرفتن زمان هنگام پاسخگویی به آن‌ها نیست. سعی کنید هنگام زدن تست‌های استاندارد، نکات مهم را خلاصه برداری کنید تا بعدا برای مرور و جمع‌بندی از آن‌ها استفاده کنید. پس از تسلط در تست‌های استاندارد، نوبت به تست‌های زماندار می‌رسد. چرا که در کنکور، زمان عنصری بسیار مهم به حساب می‌آید. توجه داشته باشید که اگر در تست‌های استاندارد تسلط کافی داشته باشید می‌توانید سرعت عمل خود را به راحتی تقویت کنید.

به هیچ عنوان قضایای هندسه را حفظ نکنید چرا که هندسه دهم درسی مفهومی است و قضایا را باید با اثبات آن‌ها یاد بگیرید. نقش تکرار و تمرین و ممارست در یادگیری هندسه دهم بسیار مهم و غیر قابل انکار است.

مشاوره برای خواندن هندسه دهم

هندسه دهم را چگونه بخوانیم؟ درسی تفهیمی و محاسباتی است که از طریق رسم شکل و اثبات قضایا می‌توان به جواب رسید. در خواندن هندسه دهم تکرار و تمرین و صبر و حوصله بسیار مهم است. اگر می‌خواهید به نتیجه دلخواه خود برسید باید زمان کافی برای خواندن و درک مفاهیم هندسه صرف کنید. هندسه پایه دهم را هندسه پایه می‌گویند. برای خواندن آن ابتدا باید کتاب درسی را با دقت بخوانید و تمرین‌های آن را حل کنید. سعی کنید تمام تمارین را حل کرده و قضایا را اثبات کنید. سپس تست‌های استاندارد حل کنید تا زمانی که در مطالب به تسلط نسبی برسید.

چنانچه نیاز به مشاوه بیشتری در ارتباط با درس هندسه در پایه دهم دارید نسبت به تکمیل فرم مشاوره موسسه اقدام کنید. مشاورین ما در کمترینزمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت مشاوره

هنگام زدن تست‌های استاندارد، حتما نکات مهم را یادداشت و در فرصت مناسب آن‌ها را مرور کنید. پس از آن سوالات تستی زمان‌دار حل کنید تا بتوانید در کنکور سراسری زمان خود را نیز تنظیم کرده و سر جلسه کنکور دچار کمبود وقت نشوید. با خواندن هندسه دهم به این روش، نه تنها از مطالعه‌ی این درس لذت می‌برید بلکه؛ متوجه خواهید شد که هندسه درسی شیرین و نمره‌آور است و با خواندن آن به راحتی می‌توانید به ۸ سوال درس ریاضی در کنکور ریاضی و فتی پاسخ دهید. از هندسه دهم نترسید و تصویر زیبایی از آن در ذهن خود چک کنید. تصویری که به کمک آن انرژی خواندن هندسه و موفقیت در این درس را پیدا کنید. اصلا سخت نیست. کافی است امتحان کنید و از نتیجه‌ی آن لذت ببرید.

به این مقاله امتیاز دهید

2 thoughts on “شیوه مطالعه هندسه دهم برای کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله شیوه مطالعه هندسه دهم برای کنکور

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.