همه چیز درباره زیست در کنکور

همه چیز درباره کنکور زیست

همه چیز درباره کنکور زیست؛ زیست در کنکور قطعا مهم ترین درس در رشته تجربی محسوب می‌شود. اصولا موفقیت در این درس به طرز شگرفی به رتبه و تراز نهایی داوطلب کمک می‌کند.۵۰ تست با اعمال ضریب ۱۲ از این درس معجون خاصی برای دانش آموزان تجربی ساخته است. در ۳ سال دهم، یازدهم و دوازدهم با این درس مواجه هستید و می‌توانیم آن را به سه دسته جانوری و انسانی، گیاهی و ژنتیک تقسیم بندی کنیم.

هرآنچه که درباره کنکور زیست لازم است را از ما بخواهید!

با شدت گرفتن ترکیب مباحث در تست‌های کنکورزیست از سال های ۹۰ به بعد تقریبا امکان حذف مبحث بدون داشتن نگرانی از بین رفت چرا که ممکن است مبحثی که تسلط کافی بر آن دارید در ترکیب با مبحثی مطرح شود که بر آن مسلط نبوده و بدون به یاد داشتن مبحث مربوطه نتوانید آن تست را حل کنید. آموزش زیست شناسی به طور کلی به حفظ برخی عبارات و لغات نیازمند است ولی بر خلاف تصور بسیاری درس حفظی محسوب نمی‌شود.

کنکور زیست
کنکور زیست

نقش پررنگ کتاب در کنکور زیست چیست؟

نقش پر رنگ کتاب درسی یکی از ممیزه‌های این درس با سایر دروس است. تکرار مطالعه متن در مباحث گیاهی و جانوری و حل تست و تحلیل آن در موفقیت کنکور زیست بسیار کلیدی است. به خاطر داشته باشید فلوچارت یا نمودار درختی و تقسیم بندی مفاهیم در این مباحث بسیار مهم است. نقش آموزش در این مباحث هر چند که به پای مبحث ژنتیک نمیرسد ولی نباید دست کم گرفته شود. وقتی مشغول مطالعه به عنوان مثال فصل گوارش هستید باید این فصل را چند بار بخوانید و مرور کنید. در دفعات اول مطالعه روزنامه وار بدون نیاز چندان به تست شما را با محتوا درس آشنا می‌کند.در ادامه نقش تست‌های تثبیتی پر رنگ می‌شود و اهمیت فراوانی پیدا میکند تا جایی که صرفا با حل تست و مرور پاسخنامه اجازه فراموشی را به مطالب نمی‌دهید.

از طرف دیگر مبحث ژنتیک باید سیر مطالعه را بسیار سریع تر طی و به حل تست برسد. تست در مبحث‌های زیرشاخه ژنتیک مثل میتوز میوز و مباحث آموزش زیست دوازدهم بسیار کلیدی است.

  تحلیل فیزیک کنکور ریاضی ۱۴۰۱

نکته کلیدی برای موفقیت در زیست کنکور

فراموش نکنید! کلیدی ترین شانس شما در موفقیت زیست در کنکور تسلطی بسیار زیاد بر متن و محتوای کتاب درسی است. تقریبا تمام تست‌های کنکور زیست وفاداری خود را به متن کتاب حفظ کرده و آن را سرلوحه حل تست‌ها قرار داده اند. با گنجاندن درس زیست به صورت روزانه در برنامه درسی و حل تست های شبانه حداقل ۱۰ عدد می‌توانید نتیجه آن را در آزمون‌های آزمایشی خود مشاهده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

4 دیدگاه برای “همه چیز درباره زیست در کنکور

 1. وحید رحیمی گفته:

  سلام بنده خواهرم سهمیه ۵ درصد دارد چقدر رتبه اش رو میتونه جابجا کنه؟؟
  همچنین همسرم پدرش جانباز ۲۰ درصد است اون چقدر رتبه اش جابجا میشه؟؟

 2. مصطفی عبدی گفته:

  سلام
  من رشته ام علوم انسانی هس
  انسانی رفتم چون اولین خیلی دوست داشتم برم فرهنگیان
  بعد پشیمون شدم و الان برای کنکور میخوام تجربی بخونم
  و خیلی ب زیست علاقه دارم ب نظرشما پرستاری قبول میشم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله همه چیز درباره زیست در کنکور

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.