همه چیز درباره ریاضی در کنکور تجربی

همه چیز درباره کنکور ریاضی

همه چیز درباره کنکور ریاضی تجربی؛ ریاضی تجربی جزو دروس اختصاصی دانش آموزان رشته تجربی است که در سال‌های دهم،یازدهم و دوازدهم در دروس دبیرستانی گنجانده شده و هر ساله از آن در امتحان ترم اول و دوم اخذ می‌شود. تا به حال در نظام جدید آموزشی در امتحانات نیم سال دوم دوازدهم به صورت هماهنگ و نهایی برگزار و نتیجه آن بر کنکور سراسری تاثیرگذار بوده است.

مطالعه ریاضی در کنکور تجربی

مطالعه این درس شیوه به خصوصی دارد که به آن می‌پردازیم. مفاهیم درس ریاضی هر چند که از کتاب درسی نشات گرفته است ولی حقیقتا کتاب درسی منبع کامل و جامعی برای مطالعه این درس به حساب نمی‌آید. همانطور که اکثر شما اطلاع دارید ریاضی درسی نیست که به صورت خودآموز مطالعه شود و آموزش مناسب حداقل ۴۰ درصد این مسیر است. قبل از اینکه به راه موفقیت در کنکور ریاضی تجربی بپردازیم پیشنهاد می‌کنیم از سرفصل‌های آموزش ریاضی رشته تجربی موسسه رادیواکتیو استفاده کنید.

کنکور ریاضی تجربی
کنکور ریاضی تجربی

تاثیر کیفیت آموزش بر موفقیت کنکور ریاضی تجربی

از کیفیت مطلوب آموزش خود در این درس حتما مطلع شوید! رسیدن به نتیجه مطلوب کنکور بدون توجه به درس ریاضی و در درس ریاضی بدون توجه به حل تمرین‌های فراوان تقریبا خیال پردازیست. راه حل موفقیت در این درس از این قرار است. اول این که با هر وضعیت تحصیلی که هستید مروری ( هر چند سریع ) بر دروس پایه‌های هشتم و نهم داشته باشید. ریاضی بر خلاف دروسی مثل فیزیک به پایه درسی قدرتمندی نیاز دارد و بدون آن پیشبرد اهداف ممکن نیست.
مرورتان با حل کردن چند نمونه سوال در این پایه ها باشد و البته که این نمونه سوالات حتما باید جزو سوالات سخت باشند.

  بهترین منبع برای هندسه کنکور ۱۴۰۲

تاثیر مباحث پایه برای موفقیت ریاضی در کنکور تجربی

در گام بعد باید فارغ از این که در کدام مقطع سال و در چه موقعیتی از برنامه راهبردی هستیم به مباحث پایه ای ریاضی توجه کنیم. برای مثال مبحث تابع از آن دسته مباحث است که بدون فراگیری آن نه تنها بسیاری از تست های مستقیم را از دست می‌دهیم؛ بلکه حتی در فهم بسیاری از دیگر مسائل نیز دچار اشکال می‌شویم. در مسیر حل سوالات که توصیه می‌شود در باکس مطالعه دانش آموز به شکل روزانه گنجانده شود. حتما مسیر حل سوال و داده‌ها و خواسته‌ها را معین نموده و علت اشکالات احتمالی را حتما بررسی کنید‌. یادگیری ناقص در ریاضی بسیار متداول است بنابراین اگر تستی را نادرست پاسخ دادید آن را رها نکنید و تا اطمینان از رفع نقص یادگیری و حتی حل کردن چند تست مشابه رهایش نکنید. فراموش نکنید که در مقوله موفقیت در کنکور ریاضی تجربی آزمون‌های آزمایشی و یا تمرین‌های در منزل اصولا به منظور تشخیص اشکالات است. پس از اشکالات خود نهراسید.

مهم‌ترین مولفه موفقیت در ریاضی کنکور تجربی از دیدگاه رادیواکتیو چیست؟

مرور یکی از مهمترین ارکان یادگیری درس ریاضی است که در نهایت منجرب به رسیدن به بهترین نتیجه برای کنکور ریاضی تجربی می‌شود. اگر روزانه ۲۰ تست ریاضی حل میکنید حتما ۵ تست آن را به مرور مباحث گذشته اختصاص دهید. کتاب تست خیلی سبز برای اکثر دانش آموزانی که در این درس سطح متوسط رو به بالا دارند مناسب است و دسته دیگر دانش آموزان میتوانند از کتاب جامع آبی قلم چی نیز در کنار مباحث ویدیویی آموزش ریاضی رادیواکتیو استفاده کنند.

به این مقاله امتیاز دهید

6 thoughts on “همه چیز درباره ریاضی در کنکور تجربی

 1. حمید زاهدی میگوید:

  همونطور که داخل مقاله گفتید توی کنکور درس ریاضی تجربی مرور مهمه ولی من سوالم اینه که پایه قوی نباشه مرور بنظرتون تاثیری داره اصلا؟ کاش بگید برای پایه چیکار کنیم ماهایی که سال آخر هستیم؟

 2. امیرحسین زنگنه میگوید:

  سلام بنده خواهرم سهمیه ۵ درصد دارد چقدر رتبه اش رو میتونه جابجا کنه؟؟
  همچنین همسرم پدرش جانباز ۲۰ درصد است اون چقدر رتبه اش جابجا میشه؟؟

 3. احسان ذاکری میگوید:

  سلام
  من رشته ام علوم انسانی هس
  انسانی رفتم چون اولین خیلی دوست داشتم برم فرهنگیان
  بعد پشیمون شدم و الان برای کنکور میخوام تجربی بخونم
  و خیلی ب زیست علاقه دارم ب نظرشما پرستاری قبول میشم ؟

 4. بهنام نعمتی میگوید:

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته ی انسانی هستم. لیسانس دبیری ادبیات هم دارم . قصد دارم کنکور تجربی بدم . برای ۴۰ درصد شرط معدل میتونم امتحان بدم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله همه چیز درباره ریاضی در کنکور تجربی

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.