بهترین منبع برای گسسته کنکور ۱۴۰۲

بهترین منبع برای گسسته کنکور؛ انتخاب منابع خوب و مناسب، دغدغه‌ی همیشگی تمام داوطلبان کنکور بوده است. حتما می‌پرسید چرا انتخاب منبع برای هر درس کنکور به این اندازه مهم است؟ پاسخ به این سوال ساده است. دلیل اهمیت انتخاب بهترین منبع کنکور برای آموزش گسسته این است که داوطلبان به کمک منابع خوب و مناسب برای سطح علمی خودشان در هر درس،  می‌توانند مطالعه‌ی مفیدتری داشته باشند و به موفقیت بیشتری دست پیدا کنند.  چه بسا داوطلبانی که با برنامه ریزی اصولی پیش رفته‌اند اما به دلیل نداشتن منبع خوب نتوانسته‌اند به نتیجه‌ی دلخواهشان دست پیدا کنند.

معرفی بهترین منابع گسسته برای کنکور ۱۴۰۲

در مقاله‌ی حاضر، به بررسی بهترین منبع برای گسسته کنکور ۱۴٠۲ خواهیم پرداخت.  گسسته از زیر مجموعه‌ها و مباحث درس ریاضی برای داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی است.  اگر می‌خواهید به سوالات گسسته کنکور ۱۴٠۲ به خوبی پاسخ دهید، حتما باید پیش از برنامه ریزی برای مطالعه، بهترین منبع برای گسسته کنکور ۱۴٠۲ را بشناسید و تهیه کنید. اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، در ادامه با ما همراه باشید. 

خرید بهترین منبع برای گسسته کنکور ۱۴٠۲

بهترین منبع برای گسسته کنکور چیست؟
بهترین منبع برای گسسته کنکور چیست؟

قطعا بهترین منبع برای گسسته کنکور ۱۴٠۲، کتاب درسی مدرسه است. تمام مطالب کتاب درسی مهم است و باید سعی کنید آن‌ها را خوانده و کاملا درک کنید. بی‌شک در کنکور ۱۴٠۲ هیچ مطلبی خارج از چهار چوب کتاب درسی گسسته مطرح نمی‌شود. اما؛ با این وجود داوطلبان به منبع دیگری نیز نیاز دارند. 

برای انتخاب بهترین منبع برای گسسته کنکور ۱۴٠۲ و خرید آن، نمی‌توانید تنها به منابعی تکیه کنید که اساتید و معلمان ریاضی کنکور معرفی می‌کنند یا داوطلبان با رتبه‌های برتر کنکور ۱۴٠۱ از آن‌ها استفاده کرده و نتیجه گرفته‌اند. حقیقت امر این است که منابع مناسب برای هر داوطلبی ممکن است با سایر داوطلبان متفاوت باشد.

ممکن است بپرسید چگونه بفهمم که بهترین منبع برای گسسته کنکور چیست؟ من به عنوان داوطلب کنکور می‌توانم کدام کتاب گسسته را بخرم؟ باید بگوییم که نوع منبع انتخابی، کاملا به داوطلبان و شرایط آن‌ها بستگی دارد. به طور کلی می‌توان منابع کنکور را به ۲ دسته تقسیم کرد. 

  1. دسته اول منابع را کتاب‌های آموزش محور می‌نامند: کتاب‌های آموزش محور، دارای درسنامه‌های بسیار خوب و قوی هستند و تمام نکات آموزشی مورد نیاز داوطلبان ضعیف و متوسط را در خود جای داده‌اند.  اگر در درک مطالب مشکل دارید ویا در درس گسسته به طور کلی ضعیف هستید، می‌توانید از منابع آموزش محور برای گسسته کنکور بهره بگیرید.  همچنین، برای تعیین سطح خود می‌توانید نگاهی به نمرات درس گسسته خود بیاندازید و یا از خود یک آزمون آزمایشی مختصر بگیرید. 
  2. دسته دوم منابع، کتاب‌های تست محور هستند: کتاب‌های تست محور همان گونه که از نامشان پیداست، تست‌های استاندارد،  طبقه بندی شده،  قوی و چالش برانگیزی دارند. این کتاب‌ها علاوه بر تست‌های پیچیده و قوی، پاسخ تشریحی کامل و خوبی دارند. داوطلبانی از این نوع منابع استفاده می‌کنند که سطح علمی آن‌ها در درس گسسته، قوی است. داوطلبان قوی به درسنامه و آموزش بیشتر نیاز ندارند و برای تسلط بیشتر بر مطالبی که یاد گرفته‌اند به تمرین بیشتر و تست زنی نیاز دارند. تست‌هایی که در کتاب‌های آموزش محور وجود دارند، ممکن است برای آن‌ها بسیار ساپه و پیش و پا افتاده باشند و برای تسلط به مطالب به تست‌های حرفه‌ای تری نیاز دارند.

  اهمیت آزمون های آزمایشی کنکور چیست؟

منبع درس گسسته برای کنکور ۱۴٠۲ را از چه انتشاراتی انتخاب کنیم؟

بهترین منبع برای گسسته کنکور ۱۴۰۲
بهترین منبع برای گسسته کنکور ۱۴۰۲

در راستای انتخاب بهترین منبع گسسته برای کنکور ۱۴۰۲، پس از اینکه سطح علمی خود را انتخاب کردید و متوجه شدید که کتاب‌های تست محور نیاز دارید یا کتاب‌های آموزش محور، می‌توانید به سراغ انتخاب انشارات مناسب بروید. لیستی از بهترین منابع گسسته برای کنکور ۱۴٠۲ در زیر آمده است.

  • کتاب موج آزمون گسسته نشر الگو: بهتر است بدانید که این کتاب یک منبع مناسب برای داوطلبان قوی کنکور رشته ریاضی است. این کتاب دارای تست‌های زیاد و حرفه‌ای است با پاسخ‌های تشریحی خوب و مناسب اما دارای درسنامه‌های بسیاری مختصری است. درسنامه این کتاب تست محور فقط مناسب جمع بندی است و برای آموزش گسیته کاربرد چندانی ندارد. 
  • کتاب گسسته انتشارات خیلی سبز: این کتاب نیز منبع خوبی برای داوطلبان قوی است. کتاب گسسته خیلی سبز را می‌توان کامل‌ترین منبع برای تست زنی درس گسسته دانست.  تست‌های طبقه بندی شده کامل و جامع، پاسخ تشریحی خوب،  لحن روان و صمیمی و در نهایت نکات دقیق و مفیدی برای داوطلبان است.  این کتاب حاوی جزییات و نکات خوبی از درس گسسته است.
  • کتاب گسسته میکروطبقه بندی گاج: این کتاب از سری کتاب‌های آموزش محوری است که مناطب داوطلبان متوسط است. درسنامه‌های کتاب گسسته میکرو طبقه بندی گاج کامل هستند و تمام مباحث گسسته را به خوبی توضیح می‌دهند.  علاوه بر درسنامه، این کتاب دارای تست‌های طبقه بندی شده و پاسخنامه تشریحی است. داوطلبان ضعیف نیز می‌توانند از این منبع برای مطالعه گسسته استفاده کنند. درسنامه این منبع بسیار قوی و کامل است و مباسب برای هر ۲ دسته داوطلبان ضعیف و متوسط است. 
  • کتاب گسسته سیر تا پیاز گاج: با توجه به درسنامه بسیار خوب و کامل این کتاب،  منبع مناسبی برای داوطلبان ضعیف به حساب می‌آید. تمام نکات حل تمرین‌ها، مسائل و تست‌ها در این کتاب گنجانده شده است. این کتاب دارای تست‌های جامع و طبقه بندی شده‌ی خوبی نیز هست. 
  • کتاب گسسته سه بعدی نشر الگو: این کتاب را نیز در دسته کتاب‌های آموزش محور قرار داده‌اند که مناسب داوطلبان متوسط است. درسنامه‌ی خوبی داردو دارای تست‌های زیادی است.  اگر در مطالب گسسته کنکور مشکلی دارید می‌توانید از طریق این کتاب،  مطالب را بیاموزید و روی آن‌ها تسلط پیدا کنید.

شما دانش‌آموزان عزیز می‌توانید در کنار منابع گسسته برای کنکور ۱۴۰۲ که در بالا به آن اشاره کرده‌ایم، از آموزش‌های ویدیویی در سری آموزش ریاضی رادیو اکتیو نیز استفاده کنید.

نتیجه گیری و جمع بندی کلی

در انتخاب بهترین منبع برای گسسته کنکور ۱۴٠۲ حتما باید ابتدا سطح علمی خود را با کمک نمرات و آزمون هایی از درس گسسته تعیین کرده و سپس یک نوع منبع یا آموزش محور و یا تست محور برای خود انتخاب کنید. اگر جزو داوطلبان قوی هستید کتاب‌های تست محوری همچون کتاب موج آزمون گسسته نشر الگو و کتاب گسسته خیلی سبز برای شما بسیار مناسب است.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

اگر شما در دسته داوطلبان ضعیف و یا متوسط قرار می‌گیرید، کتاب‌هایی که برای شما مناسب هستند، آموزش محور هستند و شامل کتاب‌های گسسته میکرو طبقه بندی گاج، سیر تا پیاز گاج و  کتاب سه بعدی نشر الگو، می‌شوند.  با انتخاب بهترین منبع برای گسسته کنکور ۱۴٠۲ گام مهمی در جهت مطالعه اصولی بر خواهید داشت. 

به این مقاله امتیاز دهید

2 دیدگاه برای “بهترین منبع برای گسسته کنکور ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله بهترین منبع برای گسسته کنکور ۱۴۰۲

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.