تحلیل ریاضی کنکور ریاضی ۱۴۰۱

تحلیل ریاضی کنکور ریاضی ۱۴۰۱

تحلیل ریاضی کنکور ریاضی ۱۴۰۱؛ ریاضی برای داوطلبان رشته ریاضی از داوطلبان رشته تجربی به مراتب مهمتر است و مباحث آن نیز به مراتب مشکل‌تر هستند. داوطلبانی که می‌خواهند در درس ریاضی کنکور ریاضی موفق باشند و درصذ قابل قبولی کسب کنند، باید برنامه ریزی دقیق برای مطالعه داشته باشند. برای برنامه‌ریزی صحیح ابتدا باید منابع معتبر و مناسب سطح خود را انتخاب کرده و سپس با توجه به بودجه بندی کنکور، نیازهای خود، اهدافی که دارید، درصدی که مورد نظر شماست و سایر فاکتورها به برنامه‌ریزی صحیح جهت مطالعه بپردازید.

اهمیت تحلیل و بررسی ریاضی کنکور ریاضی ۱۴۰۱

آگاهی از درجه سختی سوالات، بودجه بندی سوالات، نحوه سوال دادن و اطلاعاتی از این قبیل را می‌توانید از طریق تحلیل کنکور سال‌های پیش به دست بیاورید. در ادامه به تحلیل ریاضی کنکور ریاضی ۱۴۰۱ می‌پردازیم که نزدیکترین کنکور برای داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ است. این تحلیل از آن جهت مهم است که بودجه بندی سوالات ریاضی و نحوه سوالات کنکور ۱۴۰۱ ریاضی را می‌توانید بخوانید و با دید بازتری به برنامه ریزی جهت مطالعه ریاضی برای کنکور ۱۴۰۲ رشته ریاضی بپردازید.

این مطلب از این جهت بسیار با اهمیت‌تر می‌شود که مدت زمانی از سال تحصیلی گذشته و داوطلب فرصت کافی در اختیار ندارد که تمام مباحث و سر فصل‌های آموزش ریاضی را مطالعه کند. اگر تحلیل کنکور ریاضی سال قبل را بخواند، می‌تواند مباحث مهم را شناسایی کرده و تمرکز خود را در این زمان محدود باقی مانده تا کنکور تیر ماه، روی آنها قرار داده و بهترین نتیجه را بگیرد.

این تحلیل‌های ارزنده و مفید، سالانه توسط کارشناسان مجرب کنکوری رادیواکتیو انجام می‌شوند و داوطلبان می‌توانند با اطمینان کامل به این تحلیل‌ها استناد کنند.

تحلیل ریاضی کنکور ریاضی ۱۴٠۱

اگر نمی‌دانید چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنید باید بگوئیم بررسی و تحلیل درس ریاضی کنکور رشته ریاضی ۱۴۰۱ در نوبت اول دی ماه می‌تواند به شما برای نوبت دوم کنکور کمک شایانی باشد.

سطح سوالات ریاضی در کنکور رشته ریاضی
سطح سوالات ریاضی در کنکور رشته ریاضی

سطح سوالات ریاضی در کنکور رشته ریاضی

اهمیت درس ریاضی برای داوطلبان رشته ریاضی به این صورت است که ضریب بالایی برای هر یک از زیر گروه‌های رشته ریاضی دارد. ضریب درس ریاضی برای زیر گروه‌های ۱ و ۲ معادل ۴ و برای زیر گروه ۳ معادل ۳ است. متاسفانه سطح سوالات ریاضی در کنکور ریاضی ۱۴۰۱ نسبتاً دشوار بود و بسیاری از داوطلبان انتظار این سطح از دشواری را نداشتند. بنابراین؛ در جلسه آزمون تمرکز خود را از دست دادند، دچار استرس شدند و نتوانستند نتیجه دلخواه خود را به دست بیاورند و از تمام توان خود استفاده کنند. داوطلبانی که تحلیل آزمون‌های سال های ۱۴۰۰ و ۱۳۹۹ را بررسی کرده بودند، توقع داشتند که سطح سوالات اندکی سخت و چالشی باشد اما؛ توقع چنین سوالات بسیار دشواری را نیز نداشتند.

سوالات ریاضی کنکور ۱۴۰۱ رشته ریاضی ترکیبی بودند یعنی ترکیبی از چند مبحث به صورت یک تست مطرح شده بود. این سوالات پیچیدگی‌های کنکور ۱۴۰۰ را نداشتند. اما؛ ساده نیز نبودند و سطح سوالات دشوار بود. اما؛ با اندکی دقت قابل حل بودند. متاسفانه بسیاری از داوطلبان به دلیل استرس گرفتن نتوانستند تمرکز کافی داشته باشد و نتیجه دلخواه خود را کسب کنند.

سوالات ریاضی در کنکور ۱۴۰۱ برای رشته ریاضی دارای ۵۰ سال بود که ۸۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی به آن‌ها اختصاص داده شده بود. این سوالات از دروس ریاضی، هندسه، حسابان، آمار و احتمال و ریاضیات گسسته مطرح شده بودند. سوالات ریاضی کنکور ریاضی ۱۴۰۱ از کتاب درسی مطرح شده بودند. اما؛ دچار چالش و پیچیدگی کلی شده بود و سطح سوالات از متوسط به بالا رفته بود. سوالات به صورت گمراه کننده طراحی شده بودند و پاسخگویی به آن‌ها مستلزم دقت کافی بود.

نحوه سوالات به چه شکل بود؟

ترتیب چیدمان سوالات ریاضی کنکور ریاضی ۱۴۰۱ نسبت به سال‌های پیش از آن اندکی نامنظم و آشفته بود که باعث شذ داوطلبان گمراه شوند. یعنی مثلاً یک سوال حسابان مطرح شده بود پس از آمار و احتمال و بعد مجددا سوال حسابان آورده شده بود! این مسئله باعث می‌شد ذهن داوطلبان نظم و ترتیب خاصی پیدا نکند و داوطلبان دچار گمراهی شوند. تغییراتی نیز در کنکور ۱۴٠۱ نسبت به کنکور سال‌های پیش ایجاد شده بود از جمله اینکه تعداد تست‌های حسابان از ۲۳ به ۲۲ سوال کاهش پیدا کرده بود. تعداد سوالات هندسه نیز از ۱۶ به ۱۴ سوال کاهش پیدا کرده بود. تعداد تست‌های گسسته از ۱۱ سوال به ۶ سوال کاهش پیدا کرده و تعداد تست‌های آمار و احتمال از ۵ سوال به ۸ سوال افزایش پیدا کرده بود. سایر سوالات، سوالاتی ترکیبی از تمام مباحث بودند.

  ریاضی کنکور تجربی را چگونه بخوانیم؟

بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور ریاضی ۱۴٠۱

در بررسی و تحلیلی ریاضی کنکور ریاضی ۱۴۰۱ مهم‌ترین بخش بررسی بودجه بندی است. از بخش حسابان ۲۲ سوال در کنکور ۱۴۰۱ مطرح شده بود که ۱۲ تا ۱۵ سوال آن برای داوطلبان متوسط و قابل حل بودند و ۷ تا ۹ سوال آن دشوار بودند و نیازمند محاسبات پیچیده و طولانی بودند. ۸ سوال از درس هندسه مطرح شده بود که ۲ الی ۳ تست آن بسیار ساده بودند و ۶ سوال دیگر متوسط بودند. از درس گسسته در ریاضی کنکور ریاضی ۱۴۰۱ نیز ۳ تست ساده مطرح شده بودند که مربوط به فصل ۲ از کتاب گسسته بودند. سوالات بخش آمار و احتمال نیز تقریباً متوسط بودند.

برای بررسی دقیق‌تر سوالات درس ریاضی در کنکور دی ماه ۱۴۰۱ مقالات زیر را نیز مطالعه کنید.

در مجموع تمام سوالات ریاضی ۱۴۰۱ متوسط و دشوار بودند. تعدادی سوال ساده نیز در میان سوالات به چشم میخورد اما؛ حل سوالات متوسط و دشوار نیاز به تسلط کامل روی مطالب و دقت کافی داشت. سوالات اندکی چالشی، ترکیبی و پیچیده بودند.

جمع بندی مطالب

هدف از این تحلیل آشنایی داوطلبان رشته ریاضی با سوالات کنکور درس ریاضی در کنکور ریاضی ۱۴۰۱ بود تا بتوانند برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای مطالعه خود داشته باشند. این داوطلبان با آگاهی از بودجه بندی سوالات، درجه سختی سوالات و غیره می‌توانند یک دید کلی از درس ریاضی در کنکور داشته باشد و بتوانند در زمان کوتاه با صرف وقت مناسب بهترین نتیجه را بگیرند.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

در مجموع می‌توان سطح سوالات ریاضی کنکور ریاضی ۱۴۰۱ را متوسط و دشوار ارزیابی کرد که سوالات پیچیده و ترکیبی در آن زیاد بودند و بعضی از سوالات ترکیبی از چند مبحث مختلف بودند و داوطلبان را دچار سردرگمی می‌کردند. تعدادی سوال ساده نیز در این کنکور از درس ریاضی مطرح شده بودند که آنها نیز نیاز به دقت کافی داشتند. تعداد سوالات هریک از دروس حسابان، هندسه و گسسته کاهش پیدا کرده بودند و به طور مستقیم تعداد سوالات کمتری از این مباحث مطرح شده بود و بیشتر سوالات ترکیبی بودند. همچنین نظم نحوه سوالات نیز به هم خورده بود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله تحلیل ریاضی کنکور ریاضی ۱۴۰۱

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.