تحلیل سوالات حسابان کنکور دی ۱۴۰۱

حسابان در کنکور دی ۱۴۰۱

تحلیل سوالات حسابان کنکور ۱۴۰۱؛ حسابان برای داوطلبان رشته ریاضی یکی از چالشی‌ترین درس‌ها به حساب می‌آید. معمولاً داوطلبان در هنگام پاسخگویی به سوالات حسابان اندکی مردد شده و با وجود این سردرگمی، نمی‌توانند تمام توان خود را در پاسخگویی به سوالات آن به کار گیرند و بنابراین روی درصد درس ریاضی آنها تاثیر منفی گذاشته و نمی‌توانند درصد دلخواه خود را به دست بیاورند. ممکن است پرسید آیا راه حلی برای این مشکل وجود دارد؟ بله، همیشه برای مشکلاتی از این قبیل راه حل‌هایی ساده تر از آنچه که تصور کنید وجود دارند!

برای موفقیت در درس حسابان باید بتوانید سوالات کنکور سال‌های گذشته آن را به خوبی تحلیل کنید و دیدگاهی کلی نسبت به درس مورد نظر به دست بیاورید.

با توجه به آن دیدگاه کلی، می‌توانید برنامه ریزی دقیق‌تری جهت مطالعه داشته باشید. همانطور که مستحضر هستید، کنکور ۱۴۰۲ در دو مرحله برگزار خواهد شد که مرحله اول آن در دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد و مرحله بعد در تیر ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

داوطلبان تمام گروه های آزمایشی در دی ماه ۱۴۰۱ به رقابت پرداختند. داوطلبانی که قصد دارند در کنکور تیر ماه نیز شرکت کنند، حتماً باید با نحوه‌ی سوالات کنکور دی ماه آشنایی کافی داشته باشند. در ادامه‌ی این مطلب، با ما همراه باشید تا شما را با نحوه‌ی سوالات حسابان نوبت دی ماه ۱۴۰۱ بیشتر آشنا کنیم.

تحلیل سوالات حسابان کنکور ۱۴۰۱
تحلیل سوالات حسابان کنکور ۱۴۰۱

تحلیل سوالات حسابان کنکور ۱۴۰۱

چرا به تحلیل سوالات حسابان کنکور ۱۴۰۱ نیاز داریم؟! شما داوطلبان عزیز با آنالیز و بررسی دروس کنکور دی ماه ۱۴۰۱ خواهید توانست که وضعیت آموزشی خود را بهبود بخشیده و عملکرد بهتری در مرحله دوم یعنی تیر ماه ۱۴۰۲ داشته باشید. بنابراین؛ در ادامه می‌توانید تحلیل درس حسابان را مشاهده کرده و در این درس خود را به میزان بسیار بیشتری آماده کنید. در کنکور دی ماه ۱۴۰۱ سوالات درس ریاضی رشته ریاضی فیزیک به ترتیب از ریاضی ۱، حسابان ۱ و حسابان ۲  مطرح شده بودند.

در میان سوال‌های مطرح شده از حسابان، ۲ سوال آمار و احتمال نیز وجود داشت، که شامل مبحث مجموعه ها و آشنایی با مبانی ریاضیات بود. سهم سوالات حسابان در کنکور دی ماه ۱۴۰۱ از ۴۰ سوال ریاضیات، ۱۷ سوال بود. سوالات حسابان، در میان سوالات ریاضی به این ترتیب قرار گرفته بودند: مجموعه، الگو و دنباله، معادله درجه دوم، هندسه تحلیلی، تابع، توابع نمایی حسابان و لگاریتمی، معادلات گنگ و گویا، مثلثات، تبدیل نمودار تابع، حد بی‌نهایت و حد در بی‌نهایت، حد و پیوستگی، مشتق و کاربردهای مشتق.

با توجه به اینکه تعداد سوالات ریاضی در کنکور ریاضی فیزیک امسال کاهش پیدا کرده است، بنابراین؛ تمام ۱۷ سوال حسابان از محدوده کتاب درسی طراحی شده بودند. این سوالات با مطالب کتاب درسی ارتباط مستقیم داشته و رویکرد آنها ترکیبی و چند موضوعی بود. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از حالت کلی سوالات ریاضی و حسابان در کنکور مقاله ” تعداد سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث ” را نیز مطالعه کنید.

بودجه بندی سوالات حسابان کنکور دی ماه ۱۴٠۱

آگاهی از بودجه بندی سوالات کنکور در تمام دروس برای داوطلبان امری بسیار حیاتی است که در این قسمت از تحلیل حسابان کنکور دی ۱۴۰۱ به بودجه بندی این درس پرداخته‌ایم. خصوصاً برای داوطلبانی که شروعی دیر هنگام برای مطالعه داشته‌اند. داوطلبان می‌توانند با دانستن بودجه بندی کنکور، زمان خود را صرف مباحث مهم‌تر و مباحثی که تست‌های بیشتری از آنها در کنکور مطرح می‌شوند کنند و از پراکنده خوانی اجتناب کنند. آن‌ها می‌توانند بیشتر زمان خود را صرف مرور مطالب مهم و تسلط کافی روی آنها کنند. مخصوصا دروسی مانند حسابان که کاملاً تفهیمی هستند و نیاز به تکرار و تمرین بسیار دارند.

از مجموع ۱۷ سوالی که در کنکور دی ماه ۱۴۰۱ از درس حسابان مطرح شد، تعداد ۷ سوال از حسابان ۲ یعنی پایه دوازدهم، ۶ سوال از حسابان ۱ یعنی حسابان پایه یازدهم و ۴ سوال از کتاب ریاضی ۱ یعنی پایه دهم از مبحث حسابان مطرح شده است.

  همه چیز درباره فیزیک در کنکور تجربی ۱۴۰۲

بودجه بندی سوالات به تفکیک مبحث

اگر این بودجه بندی را به تفکیک مباحث مطرح کنیم، این بودجه بندی بر اساس هر مبحث به شرح زیر است.

از مبحث مجموعه، الگو و دنباله ۱ سوال، از مبحث مثلثات در مجموع ۳ سوال، از مبحث معادله و نامعادله ۴ سوال، از مبحث هندسه تحلیلی ۱ سوال، از مبحث تابع ۳ سوال، از مبحث تابع نمایی و لگاریتمی ۲ سوال به صورت غیرمستقیم، از مبحث پیوستگی ۱ سوال، از  مبحث حد و پیوستگی ۱ سوال، از مبحث حد نامتناهی و حد در بی نهایت ۱ سوال، از مبحث مشتق ۱ سوال، از مبحث کاربرد مشتق ۲ سوال در کنکور دی ماه ۱۴۰۱ مطرح شد.

از مباحث توان‌های گویا و عبارت‌های جبری و همچنین بخش پذیری و تقسیم سوالی در کنکور ۱۴۰۱ نیامده است.

تحلیل حسابان کنکور ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که استفاده از منابع آموزشی با کیفیت و همراهی یک مشاوره تحصیلی خبره در مسیر موفقیت تاثیر گذار است. برای این منظور می‌توانید از مشاورین موسسه رادیواکتیو کمک بگیرید. آموزش های ریاضی موسسه نیز در قسمت زیر برای استفاده شما دانش آموزان عزیز آورده شده است.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

 

 

سخن پایانی

اگر از آن دسته داوطلبان کنکور هستید که با وجود مطالعه کافی هنوز هم نمی‌توانید به سوالات درس حسابان در کنکور به خوبی پاسخ دهید و درصد مناسبی کسب کنید، باید بدانید که بسیاری از شرایط بر نتیجه شما تاثیر مستقیم می‌گذارند. از جمله؛ روحیه‌ی شما در جلسه‌ی کنکور، تسلط کافی بر مطالب کتاب درسی، آگاهی کافی از بودجه بندی سوالات و نحوه‌ی سوالات کنکور سال‌های پیش، حل تست‌ها به میزان کافی، انتخاب منابع مورد نیاز بر اساس سطح علمی خود و همچنین مرور و جمع بندی مطالب.

حسابان درسی نیست که یک شبه بتوانید آن را بیاموزید و یا تنها با تحلیل آزمون دوره‌های گذشته بتوانید به موفقیت در آن دست پیدا کنید. بلکه؛ باید برای خواندن و درک مطالب آن زمان کافی اختصاص دهید، تست ها و تمارین بسیاری حل کنید و به کتاب درسی تسلط کافی داشته باشید. حسابان یکی از چالشی‌ترین درس‌های کنکور برای داوطلبان رشته ریاضی است و کمتر کسی پیدا می‌شود که بتواند به تست‌های آن به خوبی پاسخ دهد.  پاسخگویی به تست‌های این درس چالشی، تمرکز و دقت بالایی می‌طلبد. بنابراین؛ باید با تکرار و تمرین بسیار بر مطالب آن تسلط پیدا کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله تحلیل سوالات حسابان کنکور دی ۱۴۰۱

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.