تعداد سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث

تعداد سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث؛ همانطور که می‌دانید هر ۳ گروه آزمایشی کنکور سراسری در رشته نظری یعنی رشته های علوم تجربی، ریاضی و فیزیک و علوم انسانی آموزش ریاضی را در دروس اختصاصی کنکور دارند. تاثیری این درس در هر رشته و برای هر یک از زیر گروه‌ها متغیر و متفاوت است. برای قبولی در بعضی از رشته‌های کنکور سراسری حتما باید درصد قابل توجهی ریاضی پاسخ دهید. البته؛ در مجموع برای کسب رتبه خوب و تراز بالا باید ریاضی را به میزان قابل توجهی در کنکور سراسری پاسخ دهید.

آگاهی از بودجه بندی کنکور در تمام رشته‌ها و تمام دروس بسیار واجب و حائز اهمیت است. ریاضی نیز از این قاعده مستثنا نیست. با توجه به اینکه هر سه گروه آزمایشی دارای درس ریاضی می‌باشند، در مقاله حاضر سعی کرده‌ایم که بودجه بندی درس ریاضی در کنکور برای هر یک از ۳ رشته را بررسی کنیم. این بودجه بندی شامل مباحث پرتکرار و تست خیز کنکور است.

بودجه بندی هر مبحث ریاضی

در ادامه بررسی بیشترین مبحث ریاضی در کنکور، بودجه بندی هر مبحث ریاضی را به تفکیک گروه آزمایشی و پایه برای شما آورده‌ایم. امید است که مطلب حاضر برای شما مفید باشد و با توجه به بودجه بندی مباحث مختلف ریاضی برای هر گروه آزمایشی بتوانید برنامه ریزی صحیحی جهت مطالعه این درس مهم و موفقیت در کنکور داشته باشید.

شما دانش آموزان عزیز می‌توانید با مطالعه مقاله ” چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ ” و همچنین استفاده از پکیج‌های آموزش رادیو اکتیو در هر رشته‌ای با موفقیت به سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث پاسخ دهید.

تعداد سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث ( کنکور تجربی )

اولین گروه آزمایشی که مورد بررسی قرار می‌دهیم گروه آزمایشی رشته تجربی است. تعداد سوالاتی از هر مبحث ریاضی را که بررسی می‌کنیم، مربوط به کنکور‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ است. توجه داشته باشید که بسیاری از این مباحث پیش نیاز مباحث دیگر هستند و یا به نوعی به هم وابسته می باشد. مثلاً؛ پیش از خواندن مباحث مشتق و کاربرد مشتق، باید حتماً به بخش مثلثات و معادلات و نامعادلات تسلط داشته باشید. حتی برای بخش حد و پیوستگی نیز باید مثلثات بلد باشید. بنابراین؛ باید توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید به تفکیک مبحث مطالب را مطالعه کنید، دقت کنید که مطلبی که انتخاب می‌کنید پیش نیاز نداشته باشد.

بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث برای داوطلبان تجربی

تعداد سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث
تعداد سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث

بودجه بندی مباحث ریاضی در کنکور تجربی برای داوطلبان ۱۴۰۲ به شرح زیر است.

  • تعداد سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث برای رشته تجربی از مبحث مثلثات ۴ سوال در کنکور ۱۴۰۲ مطرح می‌شود. ۳ سوال کنکور را هندسه به خود اختصاص می‌دهد.
  • مبحث احتمالات ۲ سوال، مشتق ۴ سوال، الگو یک سوال، بخش معادلات و نامعادلات ۳ سوال، لگاریتم ۲ سوال، آمار یک سوال، کاربرد مشتق ۲ سوال، مقاطع مخروطی یک سوال، شمارش بدون شمردن یک سوال، حد و پیوستگی ۴ سوال و تابع ۲ سوال درس ریاضی در کنکور سراسری رشته تجربی را به خود اختصاص می‌دهند.

هر آنچه باید بدانید درباره: کنکور ریاضی تجربی

تعداد سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث ( کنکور ریاضی )

تعداد سوالات درس ریاضی برای داوطلبان رشته ریاضی از داوطلبان رشته تجربی بیشتر است. بودجه بندی تعداد سوالات درس ریاضی برای کنکور ریاضی در سال ۱۴۰۲ به شرح زیر است.

بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث برای داوطلبان ریاضی

از مجموع سوالات ریاضی؛ مجموعه، الگو و دنباله ۲ سوال، تابع ۲ سوال، حد و پیوستگی ۳ سوال، مشتق ۳ سوال، تالس و تشابه ۲ سوال، ترکیبات ۴ سوال، روابط طولی مثلث یک سوال، آمار ۲ سوال، توان گویا یک سوال، تجسم فضایی ۲ سوال، تبدیل های هندسی ۲ سوال، ماتریس ۳ سوال، بردار یک سوال، احتمال ۲ سوال، نظریه اعداد ۴ سوال، گراف ۲ سوال، مقاطع مخروطی ۳ سوال، مبانی ریاضی ۳ سوال، چند ضلعی ها یک سوال، مثلثات ۳ سوال، معادله و نامعادله ۲ سوال، تابع لگاریتمی یک سوال از حد نامتناهی و بی نهایت یک سوال و دایره است سوال از سوالات ریاضی در کنکور رشته ریاضی را به خود اختصاص می‌دهند.

  بهترین موسسه کنکور آموزش زیست

تعداد سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث ( کنکور انسانی )

شاید تصور کنید که تاثیر درس ریاضی برای داوطلبان رشته انسانی از داوطلبان ریاضی و تجربی کمتر است. اما؛ این واقعیت ندارد. درس ریاضی برای داوطلبان رشته انسانی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. داوطلبانی که بتوانند درصد خوبی در ریاضی پاسخ دهند، قطعا می‌توانند رتبه و تراز بهتری نیز در کنکور سراسری کسب کنند.

بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث برای داوطلبان انسانی

بودجه بندی سوالات درس ریاضی در کنکور انسانی به شرح زیر است.

 البته توجه داشته باشید که تعداد سوالات ریاضی در رشته انسانی از دو رشته تجربی و ریاضی بسیار کمتر است. برای کنکور سال ۱۴۰۲ از مباحث عبارت گویا ۲ سوال، معادله گویا یک سوال، تابع ۶ سوال، آمار ۴ سوال، احتمال ۳ سوال، گزاره یک سوال و دنباله ۳ سوال در کنکور می آید. توجه داشته باشید که با توجه به محدود بودن مباحث داوطلبان می توانند به راحتی مباحث را مطالعه کرده و نتیجه خوبی بگیرند.

همچنین بخوانید درباره: بهترین منابع ریاضی کنکور انسانی

چرا دانستن تعداد سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث مهم است؟

پاسخ به سوال بسیار ساده است. با توجه به اینکه هر داوطلب برای مطالعه، جمع بندی و مرور درس‌های خود به یک برنامه‌ریزی دقیق و منظم نیاز دارد؛ آگاهی از بودجه بندی و تعداد سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث یعنی این که داوطلب بداند از هر مبحث در هر درس چند سوال در کنکور سراسری می‌آید، بسیار مهم است. بسیاری از داوطلبان با نداشتن وقت کافی جهت مطالعه و یا اینکه عدم تمایل شخصی به خواندن تمام مباحث آن درس ترجیح می‌دهند بودجه بندی کنکور سراسری را بدانند و بر اساس آن برای مطالعه هر درس برنامه ریزی کنند. البته؛ تنها این مورد نیست. داوطلبانی نیز که به طور کامل دروس را مطالعه می کنند، باز هم با آگاهی از بودجه بندی کنکور می‌توانند نتیجه بهتری بگیرند. چرا که آنها می‌دانند زمان بیشتری را باید صرف کدام مبحث کنند و مباحث تست خیز و مهم کنکور را بهتر می‌شناسند.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

چند نکته مهمی که در مورد بودجه بندی مباحث ریاضی در کنکور هر یک از گروه‌های آزمایشی باید به آن توجه داشته باشید این است که؛ مباحث را بر اساس تعداد سوالات و بودجه بندی آنها برای مطالعه انتخاب کنید. یعنی سعی کنید ابتدا مطالبی که تست خیز تر هستند را مطالعه کنید تا اگر وقت کافی برای خواندن سایر مطالب در اختیار نداشتید، تعداد سوالات بیشتری را پوشش دهید. نکته حائز اهمیت دیگر این است که توجه داشته باشید که آیا مباحث مستقل هستند و یا وابسته‌اند و پیش نیاز دارند. اگر مباحث مستقل باشند، به راحتی می‌توانید آنها را در ابتدای مطالعه خود بگنجانید. اما؛ اگر به پیش نیاز وابسته باشند، حتماً باید پیش از مطالعه آنها پیش نیازشان را با دقت مطالعه کنید و سپس به سراغ مطالعه مبحث مورد نظر بروید.

به این مقاله امتیاز دهید

One thought on “تعداد سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث

  1. داوود حاتمی میگوید:

    سلام …
    رشته انسانی نظام قدیم هستم آخرین کنکوری که شرکت کردم به سال 1388 بر میگرده ، آیا میتونم برا کنکور ریاضی و فنی شرکت کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله تعداد سوالات ریاضی کنکور از هر مبحث

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.