چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ یکی از ۳ درس مشترک در کنکور رشته‌های تجربی و ریاضی، درس ریاضی است. البته؛ تمام رشته‌های نظری از جمله علوم انسانی نیز ریاضی دارند. درس ریاضی برای داوطلبان گروه فنی نیز وجود دارد. ریاضی، درسی چالش برانگیز و مهم است. رقابت بسیاری از داوطلبان حول محور آموزش ریاضی شکل می‌گیرد چرا که مشکل و پیچیده است و یک درس محاسباتی است. داوطلبانی که در ریاضی سطح متوسط به بالا را دارند یا بسیار قوی هستند، قطعا نسبت به داوطلبان ضعیف در ریاضی بسیار موفق‌تر خواهند بود و رتبه و تراز بهتری به دست خواهند آورد.

چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

شاید تصور کنید که ۱۰۰ زدن ریاضی کنکور امری بسیار مشکل و یا کاملا محال است. حال آنکه این چنین نیست و می‌توانید ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنید. حتما می‌پرسید چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ آیا برنامه و یا کتاب خاصی مورد نیاز است؟ آیا می‌توانیم بدون لطمه زدن به سایر دروس، ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ پاسخ این سوالات در ادامه‌ی مطلبی که می‌خوانید آمده است. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مطالعه ریاضی کنکور با برنامه ریزی

برای اینکه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم باید برای مطالعه ریاضی یک برنامه ریزی دقیق و صحیح داشته باشیم و هر مدتی که تا کنکور سراسری فرصت داریم، طوری برنامه ریزی کنیم که بتوانیم هر روز به مطالعه و مرور درس ریاضی بپردازیم. اگر روش برنامه ریزی درسی را بلد نیستیم، باید حتما از یک مشاور تحصیلی حرفه‌ای کنکور کمک گرفته و یک برنامه‌ی اصولی را دنبال کنیم.

آگاهی از بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور

اگر می‌خواهید به طور دقیق روی مباحث مهم ریاضی کنکور تمرکز کنید، باید حتما از بودجه بندی ریاضی کنکور آگاه باشید. با کمک بودجه بندی شما می‌توانید برنامه ریزی بهتری داشته و مباحث مهم را در برنامه جای دهید. با این کار زمان کمتری صرف مطالعه می‌شود و فرصت بیشتری برای مرور خواهید داشت.

به طور کلی از مبحث دنباله ۲ تست، از مبحث ماتریس یک تست، بخش آمار ۲ تست، مباحث حد و پوستگی، احتمالات و تابع هر یک ۳ تست، از مبحث مثلثات به طور مستقیم ۲ تست، تعداد ۴ تست از مشتق و کاربرد آن، ۲ تست از دایره و هذلولی، ۲ تست نیز از بحث انتگرال، از مباحث لگاریتم و نامعادلات هر کدام یک تست و ۴ تست نیز از هندسه در کنکور مطرح می‌شود. البته؛ بعضی مباحث را باید اول مطالعه کنید چون پیش نیاز مباحث و فصول دیگر ریاضی هستند. مثلا برای حل سوالات بسیاری از مباحث ریاضی کنکور، ابتدا باید مبحث تابع را بخوانید و بیاموزید.

 

چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟
چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

تست زنی و تکرار و تمرین بسیار زیاد

اینکه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم یک رویا نیست و می‌تواند حقیقی باشد. یکی از عواملی که به ۱۰۰ زدن ریاضی کنکور کمک شایان و قابل توجهی می‌کند، این است که تا می‌توانید تمرین حل کنید و تست‌های استاندارد بزنید. تست زدن و تکرار و تمرین در درسی تفهیمی و محاسباتی مثل ریاضی بسیار مهم است. هر چقدر تعداد تست‌هایی که می‌زنید بیشتر باشد و این تست‌ها مناسب و استاندارد باشند، تسلط شما بر تمام مطالب بیشتر شده و با سرعت بیشتری نیز تست‌ها را پاسخ می‌دهید. هر چند، اولویت مطالعه با کتاب‌های ریاضی درسی است و پس از آن اولویت با تست‌های کنکور سال‌های اخیر است اما؛ حل تست‌های استاندارد تالیفی نیز بسیار مفید خواهد بود.

 

اگر به دنبال منابع آموزشی مناسب برای درس ریاضی هستید پیشنهاد می‌کنیم از ویدیو‌های آموزشی رادیواکتیو استفاده کنید. از طریق بخش زیر می‌توانید به هریک از آموزش‌های ریاضی در سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی دسترسی داشته باشید.

استمرار در خواندن و در اختیار داشتن زمان کافی

یکی از پاسخ‌هایی که می‌توان به پرسش اینکه ” چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ ” داد& استمرار در مطالعه است. ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم، چیزی نیست که یک شبه دست یافتنی باشد و برای این کار باید از زمان دبیرستان برنامه ریزی کرد. هر درس را باید همان روز که توسط معلم تدریس می‌شود بخوانید که مطالب انباشته نشوند. سعی کنید روزانه زمان کافی برای خواندن مباحث جدید ریاضی و مرور و تمرین مطالب خوانده شده‌ی ریاضی را در نظر داشته باشید.

اصلا برای مطالعه و یادگیری ریاضی و پاسخ به تمارین و تست‌های آن عجله نکنید و تمام این کارها را با صبر و حوصله انجام دهید تا بتوانید ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنید.

رفع اشکال و تحلیل تست

حتما تست‌هایی که می‌زنید را تحلیل کنید. در میان پاسخنامه تشریحی، به دنبال نکات کلیدی و مهم بگردید و آن‌ها را بیاموزید. رفع تمام اشکالات در درس ریاضی به شما کمک می‌کند روی ۱۰۰ درصد مطالب ریاضی اشراف داشته باشید. هیچ گاه از یادگیری یک نکته‌ی حتی به ظاهر بی‌اهمیت نیز طفره نروید و هیچ سوال ریاضی را در ذهنتان بی‌جواب نگذارید.

حریص در تست زنی، مقتصد در زمان تست‌ها

برای حل بیشتر تست در درس ریاضی باید همیشه مشتاق و حریص باشید. سعی کنید هر روز و پس از هر مبحث، تست‌های مربوط به آن مبحث مطالعه شده را حل کنید. هر چه بیشتر تست حل کنید، شانس ۱۰۰ زدن شما در درس ریاضی بیشتر خواهد شد. در کنار تعداد، کیفیت و سرعت نیز بسیار با اهمیت هستند. سعی کنید بتوانید در کمترین زمان ممکن به جواب تست‌ها برسید. این کار باعث می‌شود فرصت کافی برای پاسخ دادن به تمام سوالات ریاضی در جلسه کنکور داشته باشید.

  حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱ چه بود؟

از سوالات چالشی فرار نکنید

قرار است ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنید، بنابراین؛ از هیچ سوالی غافل نشوید و هیچ نکته‌ای را نادیده نگیرید. سعی کنید تمام سوالات چالشی ریاضی کنکور را حل کرده و به پاسخ صحیح برسید. حتی اگر پاسخ دادن به آن سوالات بیش از یک ساعت زمان ببرد. اگر از سوالات چالشی و مشکل ریاضی فرار کنید، نمی‌توانید به صد درصد سوالات ریاضی کنکور پاسخ دهید.

ابتدا سوالات را پاسخ دهید و جواب خاصی را به دست بیاورید و سپس به سراغ پاسخنامه بروید. حتی در صورت پاسخ صحیح به یک تست نیز، پاسخ تشریحی تست مورد نظر را با دقت بررسی کنید چرا که ممکن است راه حل راحت‌تر، سریع تر و کوتاه‌تری برای آن تست وجود داشته باشد.

 

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

سخن آخر

سخن آخر اینکه ۱۰۰ زدن ریاضی کنکور امری محال و نشدنی نیست و با تکرار و حل تست‌های زیاد حتما امکان پذیر است. مطالعه‌ی مستمر و روزانه و توجه به تمام نکات موجود در کتاب درسی و تست‌ها بسیار مفید است. با ۱۰۰ زدن ریاضی در کنکور، قطعا می‌توانید قبولی خود را در یکی از بهترین رشته‌ها و در بهترین دانشگاه‌ها تضمین کنید.

جستجو مرتبط کاربران:

به این مقاله امتیاز دهید

2 thoughts on “چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.