حذفیات شیمی برای کنکور ۱۴۰۲ چیست؟

حذفیات شیمی برای کنکور ۱۴۰۲

حذفیات شیمی برای کنکور  ۱۴۰۲؛ شیمی یکی از دروس مشترک بین دو رشته ریاضی و تجربی است که می‌تواند از دروس نمره آور کنکور نیز باشد. این امر به دلیل ماهیتی است که دارد. شیمی هم درسی تفهیمی به حساب می‌آید و هم درسی حفظ کردنی است. درس شیمی برای داوطلبان رشته تجربی بسیار مهم‌تر و تراز آور‌تر است. یعنی داوطلبانی که در کنکور سراسری درصد بیشتری شیمی جواب می‌دهند، شانس قبولی در رشته‌های بهتر مانند پزشکی و پیراپزشکی را دارا هستند.

اگر می‌خواهید در فهم درس شیمی موفق‌تر باشید و به تمام مطالب کتاب درسی تسلط کافی باشید، حتما توجه کنید که شیمی درسی است که نیاز به صرف زمان و تکرار و تمرین مکرر دارد.

موفقیت در درس شیمی کنکور

این بدان معناست که برای موفقیت در درس شیمی و کسب رتبه عالی در کنکور سراسری، حتماً باید تمام مطالب کتاب درسی را با دقت خوانده و مرور کنید و تست‌های مربوط به آن را حل کنید. برای آن دسته از داوطلبانی که تنها می‌خواهند درصد قابل قبولی شیمی پاسخ دهند و نمی‌خواهند تمام مطالب را بخوانند، قضیه کاملاً متفاوت است. آنها باید بودجه بندی شیمی کنکور را بدانند و طبق بودجه بندی فقط مطالب بسیار مهم و تست خیز را مطالعه کرده و از مطالعه مطالبی که برای آنها سخت‌تر است و زمان بیشتری از آن‌ها می‌گیرد، اجتناب کنند.

حذفیات شیمی کنکور ۱۴٠۲ برای داوطلبان نظام قدیم
حذفیات شیمی کنکور ۱۴٠۲

نکته جالب توجه این است که حذفیات شیمی کنکور همیشه برای تمام داوطلبان جذابیت خاص خود را داشته و همیشه به دنبال حذفیات بوده‌اند. در مقاله حاضر حذفیات شیمی کنکور ۱۴۰۲ را بررسی می‌کنیم.

حذفیات شیمی کنکور ۱۴٠۲ برای داوطلبان نظام جدید

بی شک برای هر درصدی از شیمی که تلاش می‌‌کنید و هدف شما هر چیزی که باشد و هر رشته خاصی که مدنظر داشته باشید، از شنیدن حذفیات شیمی کنکور ۱۴۰۲ خوشحال خواهید شد. چرا که می‌توانید زمانی را که قرار است صرف آن حذفیات کنید؛ صرف مطالب مهم‌تری کنید و وقت بیشتری برای خواندن شیمی داشته باشید.

حذفیات شیمی کنکور ۱۴۰۲ برای داوطلبان نظام جدید به این شرح است. داده‌هایی که در صفحات دوم و سوم از هر فصل از کتاب به شکل نمودار و جدول آمده‌اند، مطالبی مانند آیا می‌دانید‌ها، پیوست‌ها و پانویس‌ها، تفکر نقادانه، واژه نامه‌ها و مطالب این چنینی، تمام محدودیت‌هایی که در کادر‌های زرد رنگ در حاشیه تعدادی از صفحات کتاب درسی آمده‌اند، معادله‌های شیمیایی، نامگذاری‌های ترکیبات آلی به غیر از آلکان‌ها ( آموزش شیمی آلی کنکور )، حفظ نام و فرمول شیمیایی ترکیبات آلی که پیچیده هستند، رسم آرایش الکترونی عنصر‌ها و اعداد اتمی بزرگتر از ۳۶ در جدول تناوبی، معادلات شیمیایی پیچیده، فصل ۴ از آمونیاک تا انتهای کتاب به جز فرایندها که در پایه دهم نیز آمده‌اند.

حذفیات شیمی کنکور ۱۴٠۲ برای داوطلبان نظام قدیم

داوطلبان نظام قدیم نیز از حذفیات شیمی کنکور مستثنا نیستند و تمام حذفیات برای آن‌ها نیز اعمال می‌شود. برای این دسته از داوطلبان حذفیات شیمی کنکور ۱۴۰۲ به این شرح است. فصل تعادل تا پایان ثابت تعادل در کنکور می‌آید اما بقیه فصل که شامل: عوامل موثر بر ثابت تعادل، تغییر در سامانه‌های گازی، اصل لوشاتلیه ای و غیر است برای درس شیمی در کنکور ۱۴۰۲ حذف می‌باشد.

همچنین؛ تمامی حذفیاتی که برای داوطلبان نظام جدید در شیمی کنکور ۱۴۰۲ عنوان کردیم، برای داوطلبان نظام قدیم نیز اعمال خواهد شد. بنابراین؛ آنها نیز می‌توانند با آگاهی از این حذفیات، نسبت به برنامه ریزی برای مطالعه و آموزش شیمی اقدام کرده و وقت بیشتری را برای مطالب مهم و اساسی شیمی اختصاص دهند و بتوانند درصد بهتری پاسخ دهند.

شما دانش آموزان عزیز اگر به دنبال یک منبع مناسب و با کیفیت برای مطالعه و موفقیت در درس شیمی هستید. پیشنهاد می‌کنیم پکیج‌های رادیو اکتیو را تهیه کنید. پکیج‌های آموزشی شیمی رادیو اکتیو در سه پایه تحصیلی در دسترس شما عزیزان می‌باشد.

دلیل اعلام حذفیات شیمی از کنکور چیست؟

سالانه در کنکور سراسری از سوی سازمان سنجش فهرستی از حذفیات کنکور برای تمام دروس و تمام رشته‌های آزمون سراسری ارائه می‌شود. این لیست فقط، جهت کاهش دغدغه و استرس داوطلبان است؛ تا این افراد با آگاهی از حذفیات منابع کنکور سراسری به مطالعه دقیق مطالب مهم و اساسی کنکور بپردازند و هنگام شرکت در جلسه آزمون کنکور سراسری آمادگی بیشتر و استرس کمتری را تجربه کند. لیست حذفیات کنکور در نوبت دی ماه و تیر ماه توسط سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

  چگونه حسابان را ۱۰۰ بزنیم؟

آیا حذفیات شیمی برای داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و تجربی یکسان است؟

همان طور که گفتیم؛ شیمی یکی از دروس مشترک برای هر دو گروه آزمایشی ریاضی و تجربی است. سوالی که برای داوطلبان پیش می‌آید این است که آیا فهرست حذفیات شیمی کنکور ۱۴۰۲ برای هر دو گروه آزمایشی ریاضی و تجربی یکسان است یا با هم تفاوت‌هایی دارد؟ پاسخ به این سوال بسیار آسان است. همانطور که می‌دانید؛ شیمی درسی است که برای هر ۲ رشته دارای فصول یکسان است و داوطلبان هر دو گروه آزمایشی مطالب مشابهی را مطالعه می‌کنند. بنابراین؛ فهرست حذفیات برای هر دو گروه آزمایشی نیز مشابه است.

[ نمونه ویدیوی آموزشی درس شیمی ]

 

تأثیر حذفیات شیمی کنکور در مطالعه و برنامه ریزی

هر داوطلب آگاه، با دانستن حذفیات کنکور شیمی برای هر درس می‌تواند برنامه ریزی مناسب‌تری داشته باشد. مثلاً داوطلبان با آگاهی از حذفیات شیمی کنکور می توانند مطالبی را که از اهمیت بیشتری برخوردارند مطالعه کرده و زمان خود را صرف زدن تست‌های آن مطالب و تسلط بیشتر بر آن‌ها کنند. این کار با آن‌ها کمک می‌کند که بتوانند درصد بهتری به دست بیاورند.

شیمی درسی است که به تکرار و تمرین بسیار زیادی نیاز دارد. این تکرار و تمرین شامل حل تست نیز می‌باشد که در فواصل منظم صورت می‌پذیرد. در مرحله اول، برای تست زنی نیازی به در نظر گرفتن عنصر زمان نیست. اما؛ در مراحل بعدی حتما باید تست‌های زماندار حل کنید تا به تسلط کافی برسید. حال با کنار گذاشتن حذفیات، می‌توانید تعداد تست‌های بیشتری را پاسخ داده و در درس شیمی موفق‌تر شوید.

  کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم چیست؟

مشاوره اختصاصی بگیرید …!

آگاهی از حذفیات، از لحاظ روانی نیز تأثیر مثبتی بر داوطلبان می‌گذارد. با وجود اینکه ممکن است آن حذفیات مطالبی بسیار پیش و پا افتاده و کوتاه باشند و وقت زیادی را برای مطالعه خود اختصاص ندهند؛ اما داوطلبان با شنیدن حذفیات روحیه می‌گیرند و استرس کمتری را تحمل می‌کند.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

تمام آنچه که در این مقاله درباره درس شیمی گفتیم، در مورد سایر دروس کنکور و برای تمام داوطلبان در تمام گروه‌های آزمایشی صادق است. یعنی تمام کتاب‌های درسی برای تمام رشته‌ها در کنکور دارای حذفیات هستند. برای آگاهی از این حذفیات می‌توانید به آگهی‌های منشتر شده از سوی سازمان سنجش نیز مراجعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

6 دیدگاه برای “حذفیات شیمی برای کنکور ۱۴۰۲ چیست؟

 1. موسی عرب گفته:

  سلام بنده خواهرم سهمیه ۵ درصد دارد چقدر رتبه اش رو میتونه جابجا کنه؟؟
  همچنین همسرم پدرش جانباز ۲۰ درصد است اون چقدر رتبه اش جابجا میشه؟؟

 2. محسن ترابی گفته:

  انتظار نداشتم گیاهی انقدر آسون و قابل درک باشه
  بیان دبیر و جزوه فوق العاده است

 3. بهرام کلانتری گفته:

  سلام وقت بخیر
  گفته بودین اوایل مهر ماه میتونیم سفارش بدیم قید نامه رو الان آخرای مهرماه هستیم هنوزم حاضر نشده؟

 4. بهمن آشوری گفته:

  کامل بود و همه مباحث مربوط به دیابت رو از تمام پایه ها همراه با تست جمع بندی میکنه

 5. عبدالله نصیری گفته:

  کسایی ک دانشگاه ازاد میخونن امکان داره استخدام نشن؟ یا این که اولویت اول فرهنگیان باشه؟ واین ک کسایی ک دانشگاه ازاد میخونن باید کار آموزی ام برن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله حذفیات شیمی برای کنکور ۱۴۰۲ چیست؟

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.