تدریس کنکوری فیزیک دوازدهم تجربی

تدریس کنکوری فیزیک دوازدهم تجربی؛ فیزیک معمولاً درسی مشکل و چالشی برای داوطلبان رشته تجربی به حساب می‌آید. اما؛ با اندکی دانش و صبر و حوصله می‌توانید فیزیک را برای خود بسیار آسان کنید و بتوانید در کنکور سراسری به تست‌های آن پاسخ دهید.

اگر اهمیت فیزیک برای داوطلبان رشته تجربی را بدانید، از خواندن آن غافل نمی‌شوید. از آنجا که بسیاری از داوطلبان در درس فیزیک دچار مشکل هستند، اگر بتوانید درصد قابل قبولی در کنکور سراسری پاسخ دهید آنگاه می‌توانید امید داشته باشید که جزو رتبه‌های بسیار خوب رشته تجربی باشید و بتوانید رشته دلخواه خود در دانشگاه را بخوانید. با این وجود؛ درس‌های دیگر مانند زیست شناسی، شیمی و ریاضی نیز در رتبه و تراز شما بسیار موثر هستند. در حقیقت؛ زیست شناسی درس اصلی داوطلبان رشته تجربی است، اما نباید از اهمیت آموزش فیزیک نیز غافل شد.

شروع تدریس کنکوری فیزیک دوازدهم تجربی

برای شروع به مطالعه ابتدا باید با بودجه بندی سوالات فیزیک در کنکور سراسری آشنا باشید. در این مقاله به بررسی تدریس کنکوری فیزیک دوازدهم تجربی می‌پردازیم و پیش از هر چیز باید بودجه بندی فیزیک کنکور دوازدهم رشته تجربی در کنکور سراسری را بدانیم. پس از آن می‌توانیم روش صحیح مطالعه آن و یا روش صحیح تدریس آن را برای شما شرح دهیم.

تفاوت تدریس کنکوری و تدریس مدرسه

توجه داشته باشید که روش مطالعه با روش تدریس فرق دارد و روش تدریس مدرسه با روش تدریس کنکوری فیزیک دوازدهم تجربی بسیار متفاوت است. در روش مطالعه، داوطلبان باید ترفند‌هایی را برای مطالعه با بازده بالا یاد بگیرند و در روش تدریس، باید معلمان توجه داشته باشند که چگونه آن ترفند‌ها را به داوطلبان آموزش دهند.

هنگامی که معلمان در مدرسه درس فیزیک دوازدهم را به دانش آموزان رشته تجربی تدریس می‌کنند، می‌توانند از روش‌هایی که برای حل تشریحی مسائل کاربرد دارند و در امتحانات پایان ترم مورد توجه هستند استفاده کنند و آنها را به دانش آموزان بیاموزند. در روش تدریس کنکوری حتماً باید نکات مهمی که به هنگام تست زنی باید به آنها توجه داشت را به داوطلبان آموزش دهند.

همچنین بخوانید درباره: فیزیک کنکور را چونه بخوانیم؟

بودجه بندی فیزیک کنکور دوازدهم تجربی

بخش اعظمی از سوالات کنکور تجربی را در درس فیزیک، فیزیک پایه دوازدهم تجربی تشکیل می‌دهد. سوالات این کتاب شامل ۱۳ سوال است که از چهار فصل کتاب فیزیک پایه دوازدهم مطرح می‌شود و در حقیقت درصدی معادل ۴۳ درصد از کل سوالات فیزیک را در بر می‌گیرد.

فصول مختلف فیزیک دوازدهم و بودجه بندی آنها برای کنکور به تفکیک در ادامه آمده است:

 فصل اول فیزیک دوازدهم که حرکت بر خط راست نام دارد، مجموعا ۳ سال از سوالات فیزیک کنکوری را در بر می‌گیرد. از فصل دوم یعنی دینامیک ۳ سوال در کنکور سراسری، از فصل سوم به نام نوسان و امواج ۴ سوال در کنکور سراسری رشته تجربی و بالاخره از فصل چهارم فیزیک پایه دوازدهم یعنی فیزیک اتمی و هسته‌ای ۳ سوال در کنکور سراسری مطرح می‌شود.

شما دانش آموزان عزیز رشته تجربی می‌توانید برای آموزش فیزیک رشته خودتان از پکیج‌های آموزشی رادیو اکتیو نیز استفاده کنید. برای این منظور از بخش زیر دایه تحصیلی خود را انتخاب کنید.

تدریس کنکوری فیزیک دوازدهم تجربی

با توجه به بودجه بندی فیزیک دوازدهم در کنکور تجربی و درصد قابل توجهی که در کنکور شامل می‌شود، شاید به فکر این بیفتید که به کلاس کنکور این پایه مهم مراجعه کنید و بتوانید درصد قابل قبولی را به دست بیاورید.

روش تدریس کنکوری فیزیک دوازدهم تجربی قاعده‌ای کلی ندارد و به استادی که آن درس را به شما آموزش می‌دهد، بستگی دارد. اما؛ رعایت چند نکته بسیار ضروری است. هنگام تدریس فیزیک حتما باید تمام نکات ریز در نظر گرفته شود و به داوطلبان آموزش داده شود. معلم این نکات را از تست‌های طبقه بندی شده، جامع و تست‌های کنکور سال‌های اخیر و نیز از پاسخ‌های تشریحی آن‌ها استخراج کرده و با دانش خود اهمیت آنها را درک کرده، سپس به داوطلبان آموزش می‌دهد.

  بهترین منبع برای فیزیک کنکور تجربی

همچنین تدریس فصل‌های مختلف و مباحث مختلف فیزیک دوازدهم تجربی کاملاً با هم متفاوت است و با توجه به نوع مطلب، معلم می‌تواند با حل مسائل بیشتر یا کمتر و دادن تمرین های چالشی به داوطلبان ذهن آن‌ها را برای یادگیری مطلب مورد نظر بیشتر آماده کند و باعث شود که آنها بتوانند تسلط کافی را در مبحث مورد نظر به دست بیاورند.

تدریس کنکوری فیزیک دوازدهم تجربی چگونه است؟

تدریس کنکوری فیزیک پایه دوازدهم تجربی هم به صورت مجازی و هم به صورت حضوری امکان پذیر است. در سال‌های اخیر بازار کلاسهای مجازی داغ‌تر شده و داوطلبان ترجیح می‌دهند برای اینکه وقت آنها هدر نرود در منزل بمانند و از کلاس های مجازی استفاده کنند. مزیت این کلاس‌ها نسبت به کلاس های حضوری همان صرفه جویی در وقت است.

تدربس کنکوری فیزیک دوازدهم تجربی توسط داوطلبان

یک روش مطالعه بسیار موثر برای هر درسی این است که بتوانید آن را به شخص دیگری تدریس کنید. این روش برای فیزیک بسیار مناسب است. چرا که یک درس تفهیمی است و هنگامی شما می‌توانید آن را به خوبی فهمیده باشید که بتوانید آن را به خوبی به کسی بفهمانید. بنابراین؛ ممکن است به عنوان یک داوطلب کنکور به فکر تدریس کنکوری فیزیک پایه دوازدهم تجربی که پایه بسیار مهمی نیز است به دوستان خود بیفتید. این کار بسیار مفید است. هم به شما کمک می‌کند که بر مطالب تسلط و اشراف بیشتری پیدا کنید و هم می‌توانید نکات مهمی را که یاد گرفته‌اید، با دوستان خود به اشتراک بگذارید و آن‌ها نیز از این مهم بهره‌مند می‌شوند.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

برای اینکه بتوانید فیزیک دوازدهم تجربی را به دوستان خود تدریس کنید، باید ابتدا کتاب درسی را به دقت مطالعه کرده و سپس از منابع کمک آموزشی استاندارد و متناسب با سطح خود استفاده کنید و دانش خود را ارتقا دهید. آنگاه با حل تمرین‌های بسیار زیاد و تست‌های آموزشی مناسب بتوانید بر مطالب تسلط کافی پیدا کنید. می توانید نکاتی را که از پاسخ تشریحی تست‌ها و هنگام خواندن منابع استخراج کرده‌اید در دفتر خود یادداشت کنید و هنگام تدریس فیزیک دوازدهم از این نکات برای آموزش و جا انداختن مطالب استفاده کنید.

مشاوره بگیرید …

برای موفقیت در درس فیزیک حتماً باید با بودجه بندی سوالات فیزیک هریک از پایه‌ها به تفکیک مباحث و فصل‌ها آشنا باشید، منابع مناسب را برای مطالعه انتخاب کنید و در صورتی که می‌خواهید در کلاس‌های کنکور شرکت کنید، باید اساتید خوبی را انتخاب کنید که روش تدریس کنکوری فیزیک دوازدهم را به خوبی بلد باشند.  چرا که بخش اعظم سوالات فیزیک کنکور تجربی را پایه دوازدهم شامل می‌شود. همچنین کمک گرفتن از یک مشاوره خوب شما را به موفقیت نزدیک و نزدیک‌تر خواهد کرد.

به این مقاله امتیاز دهید

6 thoughts on “تدریس کنکوری فیزیک دوازدهم تجربی

  1. محمدعلی بهرامی میگوید:

    متاسفانه دیر موجود شد و فکر کنم همون روز هم همه اش فروش رفت اما از خود کتاب خیلی راضی ام همونظور که توی توضیحات هم گفته شده قید های کتاب و قید هایی که از مفاهیم طرح میشه رو پوشش میده

  2. محمود امامی میگوید:

    سلام این کتاب ها و منابع ای که معرفی کردید برای امتحان نهایی ام خوب است یا فقط کنکور
    اگه فقط برای. کنکور هستش ممنون میشم کتاب ها و منابع هایی برای امتحان نهایی معرفی کنید ❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله تدریس کنکوری فیزیک دوازدهم تجربی

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.