مبحث دینامیک فیزیک و آموزش کنکوری

اموزش فیزیک کنکور دینامیک

اموزش فیزیک کنکور دینامیک؛ فیزیک برای رشته‌های ریاضی و تجربی درسی بسیار مهم و سرنوشت‌ ساز به حساب می‌آید. مطالعه و آموزش فیزیک همیشه برای داوطلبان هر ۲ گروه آزمایشی بسیار سخت و مشکل بوده و به نوعی همیشه از این درس طفره رفته‌اند. علی الخصوص داوطلبان رشته تجربی که ترجیح می‌دهند زمان بیشتری را صرف مطالعه دروس شیمی و زیست‌ شناسی کنند.

درس فیزیک آنچنان هم مشکل نیست و با اندکی صبر و حوصله، تکرار و تمرین و دانستن روش صحیح خواندن، می‌توان در این درس موفق شد. یکی از موارد بسیار مهم فیزیک، دینامیک است. مبحث دینامیک در کنکور اهمیت زیادی دارد چرا که از سوالات فیزیک همواره ۳ تا ۵ سال را به خود اختصاص داده است. اگر اطلاعات کافی راجع به این مبحث داشته باشید، شیوه صحیح خواندن آن را بدانید و بتوانید آموزش صحیح کنکوری دینامیک را ببینید، می‌توانید به سوالات آن در کنکور پاسخ دهید. در ادامه همه چیز درباره مبحث فیزیک دینامیک و آموزش کنکوری آن را خواهیم آموخت.

مبحث دینامیک فیزیک کنکور

دینامیک از مفهومی‌ترین و چالشی‌ترین مباحث در تدریس فیزیک است که اکثر دانش آموزان در درک و فهم آن مشکل دارند. معمولاً از بین سوالات کنکور ۳ تا ۵ سوال از مبحث دینامیک مطرح می‌شود. مبحث دینامیک در فیزیک پایه دوازدهم گنجانده شده است.

با توجه به اینکه بیشترین سهم کنکور را فیزیک دوازدهم با ۴۳ درصد از بودجه بندی کنکور به خود اختصاص داده است، بنابراین؛ فیزیک دوازدهم از اهمیت زیادی برخوردار است. ۳ سوال از سوالات کنکور نیز معمولاً از بخش دینامیک هستند. مباحث دینامیک کنکور شامل: مفهوم نیرو و قوانین نیوتن، نیروهای گرانش و مقاومت شاره، نیروی عمودی سطح و نیروی اصطکاک، نیروی سطح و نیروی کشش فنر، تعادل و تکانه هستند.

بودجه بندی و اهمیت دینامیک

در اموزش فیزیک کنکور دینامیک یکی از مهم‌ترین بحث‌ها بحث بودجه بندی فیزیک برای این مبحث است. دینامیک، در عین حال که مفهومی چالشی و مشکل برای داوطلبان است، بسیار جذاب و خواندنی نیز هست و معمولاً برای داوطلبان رشته تجربی بین ۳ تا ۴ سوال در کنکور و برای داوطلبان رشته ریاضی بین ۴ تا ۵ سوال را در کنکور سراسری به خود اختصاص می‌دهد. با توجه به بودجه بندی این درس مهم، پیشنهاد می‌شود که داوطلبان هر ۲ رشته ریاضی و تجربی، توجه ویژه‌ای را به درس دینامیک داشته باشند. عمده مطالب دینامیک را قوانین نیوتن و مباحث حرکت و تکانه تشکیل می‌دهند. اگر داوطلبان آموزش مناسبی را برای این درس ببینند، می‌توانند به تمام سوالات آن در کنکور، پاسخ صحیح بدهند.

  نقش مدرسه در موفقیت تحصیلی چیست؟

آموزش کنکوری مبحث دینامیک فیزیک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده اکثر داوطلبان از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، شرکت در کلاس‌های کنکور آنلاین و تماشای ویدیوهای آنلاین برای هر درس، بازاری داغ پیدا کرده است. دیگر داوطلبان وقت خود را صرف رفتن به کلاس‌های پرهزینه حضوری کنکور نمی‌کنند و آموزش‌ها را به صورت آنلاین دریافت می‌کنند. یا با صرف هزینه اندکی، ویدیوهای آموزشی آن درس را تهیه و مشاهده می‌کنند.

برای مبحث دینامیک فیزیک نیز آموزش کنکوری به همین صورت بسیار مفید است و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه برای داوطلبان می‌شود. در وب سایت رادیو اکتیو، می‌توانید ویدیوهای مبحث دینامیک را به طور اختصاصی مشاهده کرده که این ویدئوها هم بسیار مفید هستند و هم بسیار کوتاه. شما می‌توانید با مشاهده‌ی آن‌ها، در زمان کوتاهی مبحث دینامیک را یاد بگیرید. در قسمت زیر می‌توانید دمو ویدیوی اموزش فیزیک کنکور دینامیک را مشاهده کنید.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

مدرسین فیزیک رادیو اکتیو، جوان، با انگیز و پر انرژی بوده و طبق آخرین تغییرات کتب درسی و مطابق با استانداردهای کنکور سراسری مطالب را در ویدیوهای آموزشی فیزیک دینامیک گنجانده و به داوطلبان ارائه می‌دهند. با مشاهده این ویدئوها، داوطلبان کنکور می‌توانند راحت‌تر به سوالات فیزیک دینامیک پاسخ دهند. برای دسترسی به سایر آموزش‌های فیزیک رادیو اکتیو نیز می‌توانید از قسمت زیر پایه تحصیلی و رشته خود را انتخاب کنید.

نحوه مطالعه مبحث دینامیک فیزیک

در یادگیری و اموزش فیزیک کنکور دینامیک نحوه مطالعه نیز اهمیت دارد! باید توجه داشته باشید که فیزیک یک درس حفظ کردنی نیست و برای مطالعه آن حتماً باید بر روی یادگیری مفاهیم فیزیک تمرکز کنید. یادگیری مفاهیم اصلی از طریق خواندن کتاب درسی صورت می‌گیرد. سپس با تکرار و تمرین مداوم و مستمر و حل مسائل و تست‌های مختلف فیزیک باید به مطالب آن تسلط و اشراف پیدا کنید.

تسلط کامل بر کتاب درسی، موثرترین قدم برای درک و فهم مطالب است. حل تست‌های ترکیبی و چالشی، تست‌های تالیفی معتبر و تست‌های کنکور به شما کمک میکند که با تیپ‌های مختلف سوالات آشنا شوید و نکات مهم کنکوری را نیز یاد بگیرید.

برای مبحث دینامیک نیز روش مطالعه به همین صورت است که ابتدا مبحث دینامیک را در کتاب فیزیک پایه دوازدهم بخوانید و سپس به حل تمرین‌های آن بپردازید. پس از این که مفاهیم اصلی دینامیک را آموختید، به سراغ تست‌های تالیفی و کنکوری رفته و با حل این تست‌ها به مطلب خوانده شده، اشراف کافی پیدا کنید.

اگر در آموزش قسمت‌های مختلف مبحث دینامیک به مشکلی برخوردید، می‌توانید از جزوه معلم و یا کتاب‌های کمک آموزشی و حتی از ویدیوهای آموزشی بهره ببرید. با تماشای ویدیوهای آموزشی، شما می‌توانید علاوه بر تسلط بر مبحث دینامیک، نکات اضافه‌تر کنکوری را نیز یاد بگیرید. کتاب‌های کمک آموزشی که مناسب برای مطالعه دینامیک فیزیک کنکور هستند، کتاب‌هایی هستند که دارای درسنامه باشند.

  تحلیل سوالات حسابان کنکور دی ۱۴۰۱

مجموعه کتاب‌های فیزیک خیلی سبز، کتاب‌های فیزیک جامع انتشارات منتشران، کتاب‌های فیزیک قلم چی و کتاب‌های میکرو طبقه بندی فیزیک گاج، دارای درسنامه‌هایی هستند که داوطلبان می‌توانند برای مبحث دینامیک، آن‌ها را مطالعه کنند. ما پیش‌تر در مطلب ” فیزیک کنکور را چگونه بخوانیم ” در ارتباط با شیوه مطالعه فیزیک صحبت کرده بودیم.

سخن آخر

برای جمع بندی آنچه که در بالا گفتیم، می‌توانیم بگوییم که مبحث دینامیک، یکی از مباحث مهم فیزیک برای رشته ریاضی و تجربی می‌باشد. اکثر داوطلبان در پاسخگویی به سوالات دینامیک مشکل دارند و باید بدانند که دینامیک یکی از مباحث بسیار مهم فیزیک کنکوری است که دانستن نکات مهم آن از واجبات است!

برای یادگیری مطالب مختلف دینامیک باید به قانون‌های نیوتن تسلط داشته باشید چرا که بحث اصلی فیزیک دینامیک قوانین نیوتن است. با توجه به اینکه مکانیک در بودجه بندی کنکور سراسری برای رشته تجربی ۳ تا ۴ سوال و برای رشته ریاضی ۴ تا ۵ سوال را دارد، حتماً باید آن را در اولویت مطالعه قرار داد. اگر در فهم مطالب دچار مشکل بودید، میتوانید از ویدیوهای آموزش فیزیک دینامیک رادیو اکتیو بهره بگیرید که تمام نکات کنکوری و آموزشی را به زبان ساده و روان پوشش داده است. جهت مطالعه مبحث فیزیک دینامیک نیز می‌توان از کتاب‌های کمک آموزشی درسنامه دار مانند کتاب‌های خیلی سبز میکرو طبقه بندی گاج، خیلی سبز، قلم چی و کتاب‌های جامع انتشارات منتشران استفاده کرد که درسنامه‌های خوب و کاملی برای مبحث دینامیک فیزیک دارند.

5/5 - (1 امتیاز)

6 thoughts on “مبحث دینامیک فیزیک و آموزش کنکوری

 1. مصطفی حیاتی میگوید:

  سلام میشه روش حاشیه نویسی و روش مرور و جمع بندی زیست رو هم بگین تو روش مطالعه زیست کامل گفته نشده اینا

 2. حمیدرضا فتحی میگوید:

  خسته نباشید
  این که میگن ده سال حق ادامه تحصیل ندارید و باید در مناطق محروم کار کنید درسته؟
  و پس از اخذ مدرک تخصص اجازه داریم مطب خصوصی باز کنیم؟

 3. علی علیزاده میگوید:

  خیلی دقیق و حرفه ای بود تا الان دو جلسه اش رو دیدم هم روش ها و هم آمار هایی که ارایه میشه دقیق و قابل استفاده برای کنکور هستن

 4. قربانعلی بهبهانی میگوید:

  فصل1 زیست دوازدهم
  سلام وقت بخیر این سوال گزینه3 بخش دومش راجب یوکاریوت ها گفته که دوراهی های یک نقطه همانند سازی گفته که فقط ازهم دور میشن ولی اکه دنای میتوکندی رو در نظر بگیریم درسته و راجب دنای خطی غلطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله مبحث دینامیک فیزیک و آموزش کنکوری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.