آموزش فیزیک اتمی کنکور

آموزش فیزیک اتمی کنکور

آموزش فیزیک اتمی کنکور؛ با وجود اینکه فیزیک درسی کاملاً تفهیمی است، بخش‌های حفظی نیز دارد و مناسب برای داوطلبانی است که با بخش‌های تفهیمی آن مشکل دارند و نمی‌توانند آن‌ها را به خوبی درک کنند. این داوطلبان می‌توانند تنها بخش‌های حفظی را خوانده و به تعدادی سوال که از این بخش‌ها طراحی شده‌اند، پاسخ دهند. حال بسیاری از داوطلبان نیز هستند که با بخش‌های حفظی نیز مشکل دارند و نمی توانند آنها را درک و سپس حفظ کنند. زیرا حفظ کردن همین بخش‌های آموزش فیزیک نیز نیاز به یک درک اولیه دارد.

برای این دسته از داوطلبان پیشنهاد ما این است که فصل فیزیک اتمی و هسته ای را مطالعه کنند. ویدیوهایی جهت آموزش فیزیک اتمی کنکور وجود دارد که این سری داوطلبان که با درک این بخش مشکل دارند، می‌توانند با مشاهده آموزش فیزیک اتمی کنکور خود را آماده کنند و به سوالات آن پاسخ دهند.

آموزش مجازی فیزیک اتمی کنکور

اگر در فهم فیزیک اتمی کنکور مشکل دارید، می‌توانید به راحتی از طریق آموزش مجازی اشکالات خود را رفع کرده و فیزیک اتمی کنکور را یاد بگیرید. این کار چندان هم دشوار نیست. فقط باید موسسات آموزشی که آموزش مجازی خوبی دارند را پیدا کرده و از این آموزش‌ها بهره بگیرید. یکی از موسسات معتبری که در این زمینه موفق بوده موسسه رادیو اکتیو است. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت رادیو اکتیو نمونه‌هایی از تدریس مجازی فیزیک اتمی را مشاهده کرده و ویدیوهای آموزشی فیزیک اتمی کنکور را در سایت رادیو اکتیو مشاهده کنید. آموزش توسط اساتید با تجربه این رشته انجام می‌شود و مناسب داوطلبان کنکور است.

در بخش زیر می‌توانید تمامی آموزش های فیزیک موسسه را برحسب رشته تحصیلی و پایه تحصیلی خود مشاهده کنید.

 

یکی دیگر از روش های آموزش مجازی، شرکت در کلاس‌های کنکور فیزیک مجازی است. به این صورت که دانش آموزان در کلاس‌ها شرکت کرده و راس ساعت مشخص وارد لینک کلاس می‌شوند. مزیت این کار این است که داوطلبان می‌توانند به صورت مستقیم سوالات خود را از مدرس پرسیده و رفع اشکال کنند. همچنین؛ می‌توانند به سوالاتی که برای داوطلبان دیگر پیش آمده گوش کنند و نکات اضافه یاد بگیرند.

آموزش فیزیک اتمی کنکور از طریق منابع کمک آموزشی دیگر

از دیگر منابع کمک آموزشی برای آموزش فیزیک اتمی کنکور، میتوان به جزوات اساتید مختلف اشاره کرد. این جزوه‌ها می‌توانند جزوه‌های کامل تدریس در مدرسه باشند و یا جزوه‌هایی باشند که مدرسان کنکور از آن‌ها برای دانش آموزانی که در کلاس‌هایشان شرکت می‌کنند، بهره می‌برند.

اصولاً داوطلبان با جزوه‌هایی راحت‌تر هستند که خودشان آن‌ها را نوشته باشند. خواندن جزوه‌هایی که داوطلب نوشته است، به مراتب مفیدتر و ساده‌تر از خواندن جزواتی است که از طریق کسان دیگری به دست او رسیده‌اند و یا در اینترنت وجود دارند. زمانی که داوطلب جزوه را می‌نویسد، مطالب در ذهن او جای می‌گیرند و هنگام خواندن و مرور جزوه، می‌تواند به راحتی مطالب را به خاطر بیاورد و در ذهن او تثبیت می‌شود.

اما؛ همیشه هم داوطلبان شانس شرکت در یک کلاس کامل و جامع را ندارند و یا معمولاً تدریس مدرسه برای آن‌ها مناسب نبوده است. بنابراین؛ می‌توانند جزوات آموزشی که در این زمینه به چاپ رسیده‌اند و یا از طریق کسان دیگری به دست آنها رسیده را نیز استفاده کنند. خواندن این جزوات خالی از لطف نیست.

یکی از منابع بسیار مهم و در دسترس برای آموزش و تدریس فیزیک اتمی کنکور، استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی است. داوطلبان می‌توانند کتاب‌هایی تهیه کنند که آموزش محور هستند و بخش‌های مختلف را به صورت موضوعی پوشش داده و درسنامه‌هایی در راستای آموزش هر بخش به داوطلبان دارند. آن دسته از داوطلبانی که می‌خواهند به سوالات فیزیک اتمی کنکور پاسخ دهند، می‌توانند درسنامه‌های مربوط به این بخش را مطالعه کرده و سپس تمرین‌ها و تست‌های آموزشی آن را حل کنند و به این طریق به آن مطلب تسلط کافی پیدا کنند.

  اهمیت آزمون های آزمایشی کنکور چیست؟

بودجه بندی فیزیک اتمی کنکور و منابع مناسب

اهمیت آگاهی از بودجه بندی کنکور زمانی آشکار می‌شود که داوطلبان بخواهند برای مطالعه به صورت مبحثی برنامه‌ ریزی کنند. ما در مقاله ” بهترین منبع آموزش فیزیک کنکور تجربی ” به روشنی هرچه تمام تر به معرفی منابع برای این درس پرداخته ایم. این که داوطلب بداند از آن مبحث چند سوال در کنکور می‌آید، با توجه به اهمیت آن انتخاب می‌کند که آن را در برنامه ریزی خود جای دهد یا نه و سپس برای آن برنامه‌ریزی می‌کند که چه مقدار زمان برای خواندن آن نیاز دارد.

بودجه بندی فیزیک اتمی کنکور و منابع مناسب
بودجه بندی فیزیک اتمی کنکور و منابع مناسب

در مورد فیزیک اتمی، با توجه به حفظی بودن آن بیشتر داوطلبان تمایل دارند به سوالات آن در کنکور پاسخ دهند. بودجه بندی فیزیک کنکور مبحث اتمی طی سال‌های اخیر در کنکور سراسری تقریباً معادل ۲ تا ۴ سوال بوده است. یعنی بعضی سالها ۲ سوال، بعضی سالها ۳ سوال و بعضی سالها نیز ۴ سال از این بخش مطرح شده است.

بنابراین؛ در عین ساده‌تر بودن، مبحثی نمره آور نیز هست و تنها با خواندن این مبحث می‌توانید به ۲ الی ۴ سوال کنکور سراسری پاسخ دهید. کتاب‌های زیادی نیز برای درس فیزیک منتشر شده‌اند که از بهترین منابع برای فیزیک برای داوطلبانی که می‌خواهند مبحث فیزیک اتمی را بخوانند فیزیک انتشارات خیلی سبز، فیزیک میکرو طبقه بندی گاج و فیزیک مهر و ماه است. داوطلبان می‌توانند هر یک از منابع را تهیه کرده و فیزیک اتمی کنکور را از طریق آن‌ها یاد بگیرند.

جمع بندی

برای آموزش و تدریس فیزیک اتمی کنکور روش‌های مختلفی وجود دارد که تعدادی از این روش‌ها را در این مقاله عنوان کردیم. داوطلبانی که مایل هستند فیزیک اتمی کنکور را بخوانند و به سوالات آن در کنکور پاسخ دهند، می‌توانند اموزش آن را از طریق کتاب‌های کمک آموزشی، جزوه، ویدیوهای آموزشی و شرکت در کلاسهای مجازی تجربه کنند.

تمام این منابع می‌توانند در کنار هم مورد استفاده قرار گیرند و یا داوطلب تنها از یک یا چند تا از آن‌ها استفاده کند. انتخاب منبع مناسب برای آموزش فیزیک اتمی کنکور کاملاً به سطح علمی داوطلبان و نیازهای علمی آموزشی آنها بستگی دارد. همچنین؛ به هزینه‌‌ی هر یک از این خدمات نیز وابسته است. ممکن است داوطلبان بودجه کافی جهت شرکت در کلاس‌ها را نداشته باشند. بنابراین؛ می‌تواند از ویدیوهای آموزشی رایگان استفاده کنند.

برای دریافت هرگونه مشاوره در ارتباط با نحوه جمع بندی فیزیک کنکور به خصوص مبحث اتمی می توانید از مشاورین ما کمک بگیرید.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

فیزیک اتمی کنکور بخش حفظ کردنی فیزیک کنکور است و معمولاً در کنکور سراسری رشته‌های ریاضی و تجربی بین ۲ تا ۴ سوال از این مبحث برای داوطلبان مطرح می‌شود، که داوطلبان می‌توانند با فراگیری این بخش به تمام سوالات آن به راحتی پاسخ دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

6 thoughts on “آموزش فیزیک اتمی کنکور

 1. حیدر هدایت میگوید:

  متاسفانه دیر موجود شد و فکر کنم همون روز هم همه اش فروش رفت اما از خود کتاب خیلی راضی ام همونظور که توی توضیحات هم گفته شده قید های کتاب و قید هایی که از مفاهیم طرح میشه رو پوشش میده

 2. رسول تهرانی میگوید:

  خیلی دقیق و حرفه ای بود تا الان دو جلسه اش رو دیدم هم روش ها و هم آمار هایی که ارایه میشه دقیق و قابل استفاده برای کنکور هستن

 3. امیر تبریزی میگوید:

  از ۱۰۰ درصد اون ۴۰ درصد نهایی که تاثیر قطعی داره ، فقط نمره امتحان های نهایی (خرداد ماه) درش تاثیر داره درسته ؟ معدل کل دوازدهم یا دی ماه حساب نمیشه و تاثیری نداره درسته؟

 4. قربانعلی حمیدی میگوید:

  انتظار نداشتم گیاهی انقدر آسون و قابل درک باشه
  بیان دبیر و جزوه فوق العاده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله آموزش فیزیک اتمی کنکور

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.