چگونه ریاضی کنکور انسانی را ۱۰۰ بزنیم؟

روش تست زنی ریاضی کنکور انسانی؛ همانطور که می‌دانید تمام داوطلبان کنکور با به دست آوردن یک نمره ۱۰۰ می‌توانند رتبه بسیار بهتری در کنکور سراسری به دست بیاورند. دانش آموزان و داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. اگر داوطلب رشته انسانی هستید، باید بدانید که درس ریاضی درسی بسیار نمره آور در کنکور انسانی است. به این دلیل که بسیاری از داوطلبان در درس ریاضی مشکل دارند و نمی‌توانند درصد خوبی در این درس کسب کنند.

بررسی روش‌های ۱۰۰ زدن ریاضی در کنکور انسانی

بسیاری از داوطلبان با روش های مطالعه ریاضی برای کنکور انسانی مشکل دارند و روش صحیح خواندن این درس را بلد نیستند. اگر روش های صحیح مطالعه ریاضی و حل تست‌های آن را بلد باشید، می توانید در ریاضی کنکور انسانی درصد خوبی به دست بیاورید. حتی ممکن است که بتوانید این درس را ۱٠٠ بزنید و از داوطلبان دیگر جلو بیفتید.

 

روش تست زنی ریاضی کنکور انسانی چیست؟
روش تست زنی ریاضی کنکور انسانی چیست؟

سوال مهم این است که چگونه ریاضی کنکور انسانی را ۱۰۰ بزنیم. این امر تنها با شناخت روش تست زنی ریاضی کنکور انسانی محقق خواهد شد. داوطلبان رشته علوم انسانی به دلیل اینکه بیشتر دروس خود را به صورت حفظی می آموزند، در پاسخگویی به سوالات ریاضی مشکل دارند و نمی‌توانند ریاضی را به خوبی بخوانند و به تست‌های آن پاسخ بدهند. اگر راهکارهای ارائه شده در مقاله حاضر را دنبال کنید؛ قطعا می‌توانید ریاضی انسانی را در کنکور ۱۰۰ بزنید.

چگونه ریاضی کنکور انسانی را ۱٠٠ بزنیم؟

ریاضی برای رشته انسانی از ریاضی گروه‌های آزمایشی علوم تجربی و ریاضی بسیار راحت‌تر است. بنابراین؛ با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی و انتخاب منابع مناسب برای مطالعه ریاضی می‌توانید ریاضی انسانی را در کنکور ۱۰۰ بزنید. برای اینکه بتوانیم ریاضی رشته انسانی را در کنکور ۱۰۰ بزنیم، علاوه بر برنامه ریزی اصولی و انتخاب منابع مناسب باید حتما در کلاس‌های رفع اشکال شرکت کنیم. اگر در دوران دبیرستان در آموزش ریاضی مشکل داشته‌اید، نمی‌توانید در مدت زمان کوتاهی این مشکلات را به تنهایی حل کنید و حتماً باید از یک معلم خوب کمک بگیرید.

استفاده از جزوه‌های اموزشی دوستانتان و یا شرکت در کلاس‌های مجازی و یا دیدن ویدیو‌های آموزشی نیز مفید خواهد بود. حتی درس خواندن گروهی نیز بسیار به شما کمک می‌کند. در ادامه نکات مهمی را گوشزد می‌کنیم که با عمل به این نکات می‌توانید ریاضی کنکور را ۱٠٠ بزنید.

قبل ار بررسی این نکات پیشنهاد می‌کنیم که اگر در درس ریاضی رشته انسانی ضعیف هستید، حتما از پکیج‌های آموزشی ما استفاده کنید.

 • برنامه ریزی صحیح و آگاهی از بودجه بندی کنکور رشته انسانی

اولین قدم در روش تست زنی ریاضی کنکور انسانی برای رسیدن به رتبه ۱۰۰ داشتن آگاهی از بودجه بندی کنکور است؛ اگر می‌خواهید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید، ابتدا باید از بودجه بندی درس ریاضی کنکور رشته انسانی آگاهی داشته باشید. بدون آگاهی برنامه ریزی کاری بیهوده خواهد بود. ابتدا باید از مباحث مهم که بودجه بندی آن‌ها در کنکور بیشتر است شروع کنید و این مباحث را به طور کامل بیاموزید. رعایت یک نکته نیز بسیار حائز اهمیت است و آن نکته این است که از دروسی شروع کنید که پیش نیاز خواندن مباحث دیگر هستند. مثلاً برای یادگیری بخش مشتق، حتماً باید توابع مثلثاتی را بلد باشید.

 • داشتن ذهنیت مثبت

تنها با داشتن ذهنیت مثبت است که روش تست زنی ریاضی کنکور انسانی به درستی می‌توانید اجرا کنید. مسئله مهم دیگری که باید هنگام خواندن ریاضی کنکور انسانی به آن توجه کنید، این است که با استرس و بدبینی مطالعه خود را شروع نکنید. این که مدام به خود بگویید من در دروس حفظی کردنی بهتر هستم و نمی‌توانم ریاضی را یاد بگیرم بسیار اشتباه است. باید با دید مثبت مطالعه را شروع کنید تا بتوانید از تمام توانایی و استعداد خود بهره بگیرید و بتوانید ریاضی را ۱٠٠ بزنید.

 • خواندن عمقی مباحث و درک کامل آن‌ها

یکی از مواردی که در روش تست زنی ریاضی کنکور انسانی برای رسیدن به درصد ۱۰۰ اهمیت دارد خواندن عمقی این درس است. هیچگاه مباحث ریاضیات را سرسری مطالعه نکنید. نکته مهم هنگام مطالعه ریاضی رشته انسانی این است که مطالب را با دقت بخوانید و به طور عمیق یاد بگیرید. ریاضی یک درس حفظ کردنی نیست و تنها با حفظ کردن چند فرمول نمی‌توانید در آن درصد بالایی کسب کنید. اگر می‌خواهید ریاضی کنکور انسانی را ۱٠٠ بزنید، حتماً باید مطالب را مو به‌ مو و با دقت مطالعه کرده و مطالب را به خوبی بیاموزید.

  چگونه حسابان را ۱۰۰ بزنیم؟

برای تسلط بیشتر به مطالب باید علاوه بر تمرین‌های کتاب درسی تست‌های بسیاری را حل کنید. حل تست به شما کمک می‌کند که یک دید خوب نسبت به سوالات طرح شده در کنکور انسانی داشته باشید و بتوانید تمام توان خود را به کار بگیرید و مطالب مهم را بیاموزید. هر چه قدر درس ریاضی تکرار و تمرین بیشتری داشته باشید، مطالب را بهتر یاد می‌گیرید و به اصطلاح ملکه ذهن شما می‌شوند و هر زمان که بخواهید می‌توانید آنها را به یاد بیاورید و مطالب مهم را فراموش نمی‌کنید.

 • تمرکز، صبر و حوصله:  کلید موفقیت در درس ریاضی رشته انسانی

هیچ داوطلب کنکوری با ذهن پراکنده موفق نخواهد شد. برای اینکه بتوانید ریاضی رشته انسانی را ۱٠٠ بزنید، باید هنگام مطالعه آن تمرکز کافی داشته باشید. افکار اضافی و منفی را از خود دور کنید و روی مطالبی که می‌خوانید دقت و تمرکز کنید. برای یادگیری مطالب و حل تست‌ها عجله نکنید و به خود زمان کافی بدهید. برای مطالعه ریاضی باید وقت کافی بگذارید تا مطالب به خوبی در ذهن شما جای بگیرند. حتی اگر نیاز است، برای هر تست بیش از ۱ ساعت زمان بگذارید تا بتوانید نکات آن تست را به خوبی یاد بگیرید. محیطی که برای مطالعه انتخاب می‌کنید باید آرام باشد و تهویه مناسب داشته باشد و از نور کافی نیز برخوردار باشد. این کار به تمرکز شما کمک خواهد کرد.

 • خلاصه نویسی و مرور خلاصه‌ها

هنگام درس خواندن و در حین تست زنی، از نوشتن خلاصه مطالب و فرمول‌های مهم و نکات انحرافی غافل نشوید. با این کار هم مطالب در ذهن شما بهتر جای می‌گیرند و هم هنگام جمع بندی و مرور منبعی مناسب  برای مطالعه در زمان کوتاه در اختیار خواهید داشت. مرور خلاصه‌ها در فواصل زمانی تعیین شده نیز به شما کمک خواهند کرد که به مباحث ریاضی تسلط پیدا کنید و بتوانید بهترین نتیجه را از مطالعه خود بگیرید.

همچنین بخوانید در: چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

مشاوره اختصاصی بگیرید … !

ریاضی درس مشکلی به نظر می‌رسد، اما با رعایت همین نکات به ظاهر ساده و پیش پا افتاده می‌توانید در کنکور انسانی ریاضی را ۱٠٠ بزنید. بسیاری از رتبه های برتر کنکور از روش های ساده‌ای مانند آنچه در بالا گفتیم استفاده کرده‌اند و توانسته اند ریاضی کنکور را ۱٠٠ بزنند. هرگز توانایی‌های خود را دست کم نگیرید.  اگر اعتماد به نفس و دید مثبت داشته باشید، هر ناممکنی را ممکن خواهید کرد.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

مشاوره برای بررسی روش تست زنی ریاضی کنکور انسانی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که درس ریاضی برای دانش آموزان این رشته یک درس آشنا نیست.

به این مقاله امتیاز دهید

6 thoughts on “چگونه ریاضی کنکور انسانی را ۱۰۰ بزنیم؟

 1. هادی مدنی میگوید:

  سلام و خداقوت به تمام دست‌اندرکاران رادیواکتیو
  من آموزش استاد یوسفیان پور رو تماشا کردم بسیار عالی بود اما متاسفانه پکیج دینی ای که رادیواکتیو
  داره بیشتر مختص به(رشته تجربی و ریاضی) هستش و ما ها که (رشته انسانی) هستیم (۱۱درس) تو دینی بیشتر داریم ممنون میشم که یه پکیج دیگه هم تولید کنید که اون ۱۱ درس دینی رو هم پوشش بده پکیج عربی ای رو هم که مختص به رشته انسانی تولید کردین بسیار عالیه اگه این لطف رو در حق بچه های رشته انسانی برای درس دینی هم انجام بدین واقعا عالی میشه. با تشکر از زحماتتون

 2. امین میگوید:

  سلام.این پکیج های عمومی انسانی،همون پکیج های عمومی تجربی یا بقیه رشته ها هستن؟
  ینی واس انسانیا هم همون پکیج های عمومی بقیه رشته ها رو میفرستین یا متفاوته؟

 3. قاسم بردبار میگوید:

  سلام از طریق رشته ریاضی با کنکور سراسری روانشناسی دانشگاه های دولتی میشه قبول شد؟(مثله دانشگاه فردوسی مشهد)
  مدتی بود میگفتن از طریق رشته ریاضی برای روانشناسی فقط دانشگاه های غیر دولتی و ازاد میشه رفت

 4. صادق امیدی میگوید:

  سلام خسته نباشید
  لطفا یکی کمکم کنه کلاس یازدهم انسانی ام دو سال پیش مادرمو از دست دادم و تمام کارهای خونه مسئولیتش به دوش من افتاده
  کلاس دهم افسردگی گرفتم نتونستم درس بخونم میخام سال بعد کنکور شرکت کنم اما اصلا برنامه ریزی درستی ندارم پدرمم خیلی بیخیاله حتی کتاب تست برام نگرفته و مشاور تحصیلی هم برام نگرفته واقعا نمیدونم چیکار کنم هر کاری میکنم برنامه ریزی کنم بتونم درس بخونم نمیتونم لطفا اگه کسی هست کمکم کنه

 5. محمدحسن اصغری میگوید:

  سلام.
  بعد از گذراندن ۶ سال ، برای تخصص در یک رشته خاص مثل جراحی فک و صورت ، چند سال دیگه باید درس خوند؟

 6. غلامرضا عباسی میگوید:

  سلام خسته نباشید ببخشید من دانشجو فرهنگیانم میتونم بدون اینکه انصراف بدم از دانشگاه کنکور بدم برای رشته های پزشکی؟ و بعد از نتایج کنکور انصرافل بدم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله چگونه ریاضی کنکور انسانی را ۱۰۰ بزنیم؟

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.