روش های مطالعه ریاضی برای کنکور

روش های مطالعه ریاضی برای کنکور ۱۴۰۲

روش های مطالعه ریاضی برای کنکور؛ ریاضی، همواره درسی چالشی و مشکل برای داوطلبان کنکور است. تعداد بسیار زیادی از داوطلبان در درس ریاضیات دچار مشکلات جدی هستند. این داوطلبان شیوه صحیح مطالعه ریاضی‌ها نمی‌دانند. اگر داوطلبان کنکور، روش های مطالعه ریاضی برای کنکور را بدانند می‌توانند به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کنند و درصد مناسبی ریاضیات در کنکور پاسخ دهند. بدون شک، با بدست آوردن درصد بالایی در درس ریاضیات رتبه داوطلبان نیز تغییر چشمگیری خواهد داشت و بسیار ارتقا پیدا خواهد کرد بنابراین داوطلبان می‌توانند در دانشگاه رشته‌های بهتر و مورد علاقه شان را بخوانند.

روش های مطالعه ریاضی برای کنکور چیست؟

روش های مطالعه ریاضی برای کنکور چیست؟
روش های مطالعه ریاضی برای کنکور چیست؟

روش های مطالعه ریاضی برای کنکور بسیار ساده و پیش و پا افتاده هستند و با رعایت چند نکته بسیار ساده شما هم می‌توانید جزو داوطلبانی باشید که در درس ریاضی نمره خوبی کسب می‌کنند.  بنابراین؛ اگر از آن دسته داوطلبان هستید که نمی‌دانید چگونه باید ریاضیات کنکور را بخوانید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا نحوه صحیح مطالعه ریاضی و روش های مطالعه ریاضی برای کنکور را در تمام رشته‌ها به شما آموزش دهیم.

  • گام اول برای مطالعه ریاضی برای کنکور

انتخاب منبع مناسب برای مطالعه ریاضی برای کنکور: 

اولین گام برای مطالعه ریاضی کنکور، انتخاب منبع یا منابع مناسب برای مطالعه ریاضی است. این منابع باید در بردارنده اطلاعات مورد نیاز شما باشند. اولین و بهترین منبع،  همان کتاب درسی ریاضی است. پس از مطالعه کافی و یادگیری تمام نکات کتاب درسی ریاضی باید به سراغ منابع کمک آموزشی بروید. این منابع کمک آموزشی شامل: جزوات معلم‌ها و اساتید کنکور ریاضی، همچنین فیلم‌های آموزشی از سری آموزش ریاضی، شرکت در کلاس‌های مجازی و حضوری و در نهایت انتخاب بهترین و مناسب‌ترین کتاب‌های تست و کتاب‌های دارای درسنامه می‌باشند. داوطلبانی که در درس ریاضی قوی هستند و دارای پیش زمینه علمی مناسبی هستند، می‌توانند از کتاب‌های تست محور؛ و داوطلبانی که در درس ریاضی ضعیفند و اطلاعات کافی از روش حل مسائل ندارند، می توانند از کتاب‌های آموزش محور استفاده کنند.

 

  • گام دوم هنگام مطالعه ریاضی برای کنکور

حل تمرین‌ها و توجه به پاسخ و راه حل آن‌ها:

چیزی که در گام دوم روش های مطالعه ریاضی برای کنکور باید در نظر بگیرید توجه به حل تمرین است. پس از اینکه منابع مورد نیاز خود را انتخاب، تهیه و مطالعه کردید؛ نوبت به حل مسائل و تمرین‌ها می‌رسد. بهترین منبع برای حل تمرین کتاب درسی است. پس از اینکه تمام سوالات کتاب درسی را تمرین کردید، باید از کتابهای کمک آموزشی خود کمک گرفته و تمارین و تست‌های بسیاری را حل کنید.  این تست‌ها باید برای شما جنبه آموزشی داشته باشند و در نتیجه زمان را در نظر نگیرید. تلاش کنید که به سوالات در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ دهید اما؛ عنصر زمان را نادیده بگیرید و تنها بر روی پاسخ صحیح تمرکز کنید. هر چقدر تکرار و تمرین شما در درس تفهیمی مانند ریاضی بیشتر باشد یادگیری شما نیز بهتر اتفاق خواهد افتاد و به مطالب تسلط بسیار خوبی پیدا خواهید کرد.

  چگونه ریاضی کنکور انسانی را ۱۰۰ بزنیم؟
  • گام سوم مطالعه ریاضی برای کنکور

خلاصه نویسی، نت برداری و نکته نویسی: 

هنگام مطالعه ریاضی و هنگام حل تست از نوشتن نکات بسیار مهم و ضروری و خلاصه مباحثی که مطالعه می‌کنید غافل نشوید. این کار برای جمع بندی و همچنین برای مرور‌های منظم در فواصل زمانی مشخص شده بسیار لازم و ضروری است. ‌توجه داشته باشید که صرفاً حل تعدادی تست درس ریاضی به شما کمک نمی‌کند. بلکه؛ باید پس از حل هر یک از تست‌ها به سراغ تحلیل تست بروید. به این معنا که پاسخ تشریحی تست‌ها را چه به آنها پاسخ صحیح داده باشید چه پاسخ غلط و چه به سوالات پاسخ نداده باشید، مطالعه کنید. حال؛ نکات مهمی را که از تست‌ها به دست آورده‌اید در دفتر خود یادداشت کنید تا بعداً در مواجهه با تست مشابه از آن استفاده کرده و یا هنگام مرور آنها را بخوانید و به خاطر بسپارید.

پیشنهاد می‌کنیم برای تسلط هرچه بیشتر بر درس ریاضی از تمامی پکیج‌های آموزشی ریاضی ما استفاده کنید.

روش های مطالعه ریاضی برای کنکور

ریاضی در کنکور
ریاضی در کنکور

هر یک از داوطلبان کنکور می‌توانند از روش منحصر به فردی برای مطالعه و یادگیری ریاضی کنکور استفاده کنند. مثلاً، برخی از داوطلبان درس را می‌خوانند و سپس به سراغ تست‌های آموزشی و زماندار میروند. آنها از خلاصه‌های خود برای جمع بندی و مرور استفاده می کنند. حل تست در فواصل زمانی منظم به تسلط مطالب کمک شایانی می‌کند.

تعدادی داوطلب نیز وجود دارند که به دید معلم درس ریاضی را می‌خوانند و یاد می‌گیرند. این شیوه مطالعه نیز بسیار موثر و مفید است. حتی می‌توانید درس ریاضی را به صورت گروهی مطالعه کرده و یا برای ۱ یا تعدادی از دوستانتان ریاضی توضیح دهید. این کار به شما کمک می‌کند نه تنها اشکالات خود را رفع کنید، بلکه؛ دوستانتان نیز اشکالات خود را از شما بپرسند و به نکاتی که شاید به آنها توجه چندانی نکرده باشید پی‌ببرید.

همچنین بخوانید درباره: چگونه ریاضی کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

یکی دیگر از روش های مطالعه ریاضی برای کنکور این است که ابتدا مطالب را بخوانید و بفهمید و سپس تمرین‌های کتاب را حل کنید و در نهایت تست‌های جامع و تالیفی حل کنید. مهم‌تر از همه این‌ها شرکت در آزمون است. اگر شما یک آزمون جامع را انتخاب و در آن شرکت کنید، می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود در ریاضیات را بهتر شناسایی کرده و همچنین؛ تحلیل آزمون به شما کمک می‌کند که نکات را یاد بگیرید، به راه حل‌های کوتاه‌تر و مناسب‌تری دست پیدا کنید و در نهایت درصد خوبی در ریاضی به دست بیاورید.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

سخن آخر

سخن آخر اینکه، ریاضی درسی حفظ کردنی نیست، بلکه باید تمام مفاهیم آن را بخوانید و درک کنید و در نهایت به مطالب و مباحث آن تسلط کافی پیدا کنید. راه تسلط پیدا کردن به مطالب تکرار و تمرین بسیار زیاد است. در یادگیری درس ریاضی حتماً باید صبر و حوصله کافی داشته باشید و برای فهم مطالب مطرح شده در کتاب فرصت کافی در اختیار داشته باشید و برای حل تست‌ها و تحلیل آزمون ها وقت کافی بگذارید. در این صورت می‌توانید در درس ریاضی موفق باشید و در کنکور سراسری درصد دلخواه خود را کسب کنید. با ریاضی کنکور آشتی کنید، آنگاه خواهید دید که ریاضی درسچندان پیچیده وسختی نیست. 

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله روش های مطالعه ریاضی برای کنکور

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.