ضریب ریاضی در کنکور انسانی چقدر است؟

ضریب ریاضی در کنکور انسانی چقدر است؟ پیش از آنکه بررسی کنیم ضریب ریاضی در کنکور انسانی چقدر است، ابتدا باید از معنا و مفهوم ضریب دروس در کنکور آگاهی داشته باشیم. منظور از ضریب دروس در کنکور، تاثیر گذار بودن هر کدام از درس‌ها در هر کدام از گروه‌های آزمایشی است. یعنی؛ تاثیری که آن درس در تراز و رتبه شخص در گروه آزمایشی خود می‌گذارد را ضریب آن درس در کنکور می‌گویند.

اهمیت ضریب دروس در کنکور انسانی

اهمیت درس‌ها در رشته انسانی از روی ضریب آن‌ها مشخص می‌شود. هرچقدر ضریب یک درصد بیشتر باشد، در نتیجه آن درس برای داوطلب مهم‌تر است و نقش آن در سرنوشت تحصیلی او پررنگ‌تر می‌شود و به موفقیت او در کنکور بیشتر کمک می‌کند. اگر داوطلب رشته انسانی از ضریب دروس مختلف خود اطلاع داشته باشد، می‌تواند از اهمیت آن‌ها آگاه شده و وقت بیشتری را برای دروسی که مهم‌تر هستند بگذارد.

البته؛ ممکن است درسی ضریب پایین داشته باشد اما؛ اهمیت آن زیاد باشد. این به چه معناست؟ به این معناست که با وجود این که ضریب آن درس چندان بالا نیست اما؛ چون اکثر داوطلبان آن رشته، درس مورد نظر را مطالعه نمی‌کنند داوطلبی که بتواند به سوالات آن درس پاسخ داده و درصد بالایی کسب کند، می‌تواند رتبه خود را جا به جا کند.

به این نکته نیز توجه کنید که ضرایب دروس مختلف در زیر گروه‌های مختلف هر رشته با هم متفاوت هستند. ممکن است درسی برای یک زیر گروه خاص بسیار بااهمیت باشد اما؛ برای زیر گروه‌های دیگر چندان مهم نباشد. در ادامه‌ی مطلب با ما همراه شوید تا ضریب درس ریاضی در کنکور انسانی را با هم بررسی کنیم.

اهمیت ریاضی کنکور انسانی

آموزش ریاضی در کنکور انسانی برای داوطلبان اندکی مورد بی‌توجهی بعضی از داوطلبان نیز قرار می‌گیرد. بنابراین؛ کسانی که در این درس قوی‌تر باشند و بتوانند درصد بهتری پاسخ دهند و به سوالات آن پاسخ دهند، می‌توانند رتبه خود را جا به جا کنند و رتبه بهتری کسب کنند. یعنی با وجود اینکه اهمیت آن چندان به نظر می‌رسد اما؛ درسی بسیار مهم است. ریاضی در کنکور انسانی برای ۴ زیر گروه مختلف آن دارای ضریب‌های متفاوت است. برای بعضی زیر گروه‌ها از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. اهمیت درس ریاضی در زیرگروه در زیرگروه‌های ۱ و ۴ کمتر و در زیر گروه های ۲ و ۳ بیشتر است. در زیرگروه ۱ ضریب ریاضی ۲، در زیر گروه ۲ و ۳ انسانی ضریب درس ریاضی ۴ و در زیر گروه ۴ رشته انسانی ضریب این درس ۳ است.

از این رو میتوانید بفهمید که ریاضی در زیر گروه‌های ۳ و ۴ انسانی چه نقش اساسی ایفا می‌کند و ضریب ریاضی در کنکور انسانی برای زیر گروه‌های دیگر نیز بسیار مهم تلقی می‌شود. بنابراین؛ داوطلبانی که می‌خواهند رتبه و تراز خوبی در کنکور انسانی داشته باشند و بتوانند در این کنکور موفق عمل کنند،  باید به درس ریاضی توجه بسیاری داشته باشند. هرچند به علت تفهیمی بودن ریاضی و بهتر بودن داوطلبان انسانی در دروس حفظ کردنی اغلب آنها نمی‌توانند سوالات ریاضی را به خوبی پاسخ دهند و درصد خوبی در این درس با اهمیت کسب کنند.

نحوه صحیح مطالعه ریاضی انسانی

با آگاهی از ضریب ریاضی در کنکور انسانی شما باید از روش های مطالعه ریاضی برای کنکور انسانی نیز اطلاع داشته باشید. علت اینکه بسیاری از داوطلبان نمی‌توانند این درس مهم برای کنکور انسانی را به درستی در کنکور پاسخ دهند این است که با نحوه صحیح مطالعه آن آشنایی ندارند. ابتدا باید از کتاب درسی به عنوان منبع اصلی مطالعه استفاده کنید و مطالب کتاب درسی را با دقت تمام مطالعه کنید.

اگر در هر مبحث خاصی دچار مشکل بودید، می‌توانید از منابع کمک آموزشی ریاضی کنکور انسانی بهره ببرید. از جمله این منابع می‌توان به کتاب‌های کمک آموزشی، جزوات آموزشی و ویدیوهای آموزشی اشاره کرد. از بهترین موسسات که ویدیوهای آموزشی در این زمینه دارند، می‌توان موسسه علمی آموزشی رادیو اکتیو را نام برد که با ویدیوهای مبحثی خود برای درس ریاضی کنکور انسانی توانسته است به داوطلبان کمک کند در این درس مهم پیشرفت چشم گیری داشته باشند.

برای دسترسی به ویدیو‌های آموزش ریاضی رشته انسانی می‌توانید از طریق بخش زیر اقدام کنید.

 

پس از اینکه مطالب را به‌ خوبی فهمیدید و توانستید تمرین‌های کتاب درسی را به راحتی حل کنید، نوبت به تسلط روی مطالب می‌رسد. برای تسلط به مطالب ریاضی کنکور انسانی حتماً باید تست‌های استاندارد حل کنید. هر چقدر تعداد تست‌های بیشتری حرکت کنید، در مبحث مورد نظر به تسلط بیشتری دست پیدا خواهید کرد.

اگر خلاصه‌هایی حین مطالعه تهیه کرده‌اید، می‌توانید از آن‌ها برای مرور و جمع بندی استفاده کنید. کتاب‌های مخصوص جمع بندی نیز چاپ شده‌اند که در صورتی که خلاصه‌ای در دسترس نداشتید، می‌توانید از آن‌ها جهت جمع بندی مطالب استفاده کنید.

  ریاضی کنکور تجربی را چگونه بخوانیم؟

مباحث مهم ریاضی کنکور انسانی با توجه به ضریب درس

توجه به بیشترین ضریب ریاضی در کنکور انسانی می‌تواند تعیین کننده مهم‌ترین مباحث ریاضی رشته انسانی برای شما باشد. داوطلبان رشته انسانی جهت موفقیت در درس ریاضی، دانستن بودجه بندی ریاضی در کنکور انسانی برای هر داوطلب اهمیت زیادی دارد. چرا که با دانستن بودجه بندی، می‌توانند فقط مباحث مهم و تست خیز را مطالعه کرده و از خواندن مباحثی که اهمیت چندانی ندارند،  خودداری کنند.  ریاضی پایه دهم ۸ سوال و پایه های یازدهم و دوازدهم هر کدام ۶ سوال در کنکور انسانی به خود اختصاص می‌دهند. بنابراین؛ پایه‌های یازدهم و دوازدهم ارزش یکسانی دارند و پایه دهم برای کنکور اهمیت بیشتری دارد.

برای درسترسی راحت‌تر شما دانش آموزان عزیز مشاورین ما در مطلب ” مباحث سخت ریاضی کنکور انسانی ” مهم‌ترین مباحث این درس را برای شما لیست کرده‌اند. پرتکرارترین مباحث نیز شامل آمار و احتمال، تابع،  معادله، نمودار و عبارات جبری می‌شوند که به ترتیب ۳ و ۲ سوال از هر یک از آنها مطرح می‌شود.

مشاوره رایگان ریاضی رشته انسانی …

ریاضی برای کنکور انسانی اهمیت ویژه‌ای دارد و داوطلبانی که می‌توانند ریاضی را با درصد بالایی پاسخ دهند، می‌توانند در کنکور انسانی رتبه و تراز بهتری کسب کنند. ضریب ریاضی برای هر یک از زیرگروه‌های رشته انسانی متفاوت است. برای زیر گروه ۱ رشته انسانی دارای ضریب ۲ برای زیر گروه های ۲ و ۳ دارای ضریب ۴ و برای زیر گروه ۴ دارای ضریب ۳ است. بنابراین؛ می‌توان ریاضی را برای رشته انسانی درسی با اهمیت دانست که داوطلبان با پاسخگویی به سوالات آن می‌توانند در رشته و دانشگاه بهتری قبول شوند.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

اگر در یادگیری این درس مهم و فهم مطالب آن دچار مشکل بودید، می توانید از ویدیوهای آموزش ریاضی رادیو اکتیو کمک بگیرید و با کمک آنها سطح ریاضی خود را بالا ببرید و درصدهای بهتری کسب کنید. همچنین برنامه ریزی و نحوه مطالعه صحیح در موفقیت نقش مهمی دارد. برای موفقیت در ریاضی کنکور انسانی باید با اطلاع از ضریب ریاضی در کنکور انسانی و برنامه ‌ریزی صحیح این درس را مطالعه کرده تا بتوانید درصد دلخواه خود را کسب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

6 دیدگاه برای “ضریب ریاضی در کنکور انسانی چقدر است؟

 1. مجید طالب زاده گفته:

  “در فرایند اتصال اکسیژن به هموگلوبین :اکسیژن از ۵ غشا می گذرد حبابک(۲غشا)+مویرگ۲غشا +گویچه قرمز”
  چرا حبابک و مویرگ رو ۲ غشا در نظر گرفته؟

 2. علیرضا کشاورز گفته:

  سلام میشه روش حاشیه نویسی و روش مرور و جمع بندی زیست رو هم بگین تو روش مطالعه زیست کامل گفته نشده اینا

 3. قربانعلی بهبهانی گفته:

  خسته نباشید
  این که میگن ده سال حق ادامه تحصیل ندارید و باید در مناطق محروم کار کنید درسته؟
  و پس از اخذ مدرک تخصص اجازه داریم مطب خصوصی باز کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله ضریب ریاضی در کنکور انسانی چقدر است؟

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.