روش های مطالعه ریاضی برای کنکور انسانی

روش های مطالعه ریاضی برای کنکور انسانی

بهترین روش های مطالعه ریاضی برای کنکور انسانی چیست؟ داوطلبان رشته انسانی همواره از درس ریاضی فراری هستند. چرا که آن‌ها به خواندن درس‌های حفظ کردن عادت کرده‌اند. درسی تفهیمی و نسبتاً مشکل مانند ریاضی برای آنها بسیار سخت و دشوار است. اما این داوطلبان باید بدانند که اگر روش های صحیح مطالعه ریاضی برای کنکور انسانی را بلد باشند، می‌توانند این درس را به سادگی یاد بگیرند و به سوالات آنان پاسخ های صحیح بدهند.

اهمیت درس ریاضی برای رشته انسانی

اهمیت آموزش ریاضی برای داوطلبان رشته انسانی از آنجا مشخص می‌شود که اکثر داوطلبان این رشته درس ریاضی را نادیده می‌گیرند و آن را از لیست مطالعه خود حذف می‌کنند. یعنی تعداد بسیار زیادی از داوطلبان رشته انسانی به درس ریاضی پاسخی نمی‌دهند و درصد صفر را کسب می‌کنند. این امر می‌تواند فرصتی مناسب برای از آن دسته از داوطلبانی باشد که می‌توانند به سوالات ریاضی پاسخ داده و درصد قابل قبولی را در این درس کسب کنند. آن‌ها می‌توانند با کمک درس ریاضی از سایر رقبای خود پیشی گرفته و رشته‌های مورد علاقه خود را در دانشگاه مطالعه کنند.

اگر شما هم از آن دسته از داوطلبانی هستید که با روش های مطالعه ریاضی برای کنکور انسانی آشنایی ندارید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به تفصیل راهکارهای بسیار مفید را برای مطالعه ریاضی و پاسخگویی به تست‌های آن در کنکور سراسری به شما عزیزان ارائه دهیم.

روش های مطالعه ریاضی برای کنکور انسانی

با وجود اینکه تعداد زیادی از داوطلبان رشته انسانی زمان زیادی را صرف مطالعه درس ریاضی می کنند، اما همه آن ها نمی‌توانند نتایج دلخواه خود را به دست بیاورند و تعداد زیادی از آن‌ها با وجود مطالعه های مستمر و طولانی مدت باز هم درصد‌های منفی را در درس ریاضی کنکور سراسری انسانی کسب می کند علت این امر آن است که آنها به روش مطالعه صحیح ریاضی برای کنکور انسانی آگاهی ندارند.

 • گام اول برای مطالعه و یادگیری ریاضی رشته انسانی

اولین قدم در روش های خوان ریاضی برای کنکور انسانی این است که حتماً باید در کلاس درس به خوبی به محفوضاتی که معلم به شما آموزش می‌دهد گوش بدهید سپس هنگامی که به خانه برگشتید آن مبحث را از روی کتاب درسی مطالعه کرده و جزوه‌های خود را مرور کنید. جزوه نوشتن به تثبیت مطالب در ذهن شما و مرور راحت‌تر مطالب خوانده شده کمک بسیاری می‌کند و یادگیری شما را به بالاترین سطح ممکن می‌رساند. پس اینکه در کلاس‌های درس خود شرکت کرده و پس از کلاس مطالعه کنید، گام بسیار مهمی است.

 • به سراغ تست‌های کنکور سال قبل بروید

در مرحله آخر از حل تمرین و تست، به سراغ تست های کنکور رفته و آن‌ها را با در نظر گرفتن عنصر زمان حل کنید مثلا اگر تعداد ۲٠ تست را انتخاب کرده‌اید برای آن ۲۵ دقیقه وقت بگیرید و سعی کنید به تمام ۲۰ تست در زمان تعیین شده ۲۵ دقیقه پاسخ دهید. این کار به شما کمک می‌کند که به مطالب تسلط و اشراف کافی برای جلسه کنکور داشته باشید بلکه؛ بتوانید زمان بندی مناسبی نیز داشته باشید و در فرصتی که به شما داده می‌شود به اکثر سوالات پاسخ داده و از مدت زمانی که در اختیار دارید نهایت استفاده را بکنید.

 • تحلیل تست مهم‌ترین مرحله روش خوان ریاضی برای کنکور انسانی

یکی از مهم‌ترین مراحل در روش های مطالعه ریاضی برای کنکور انسانی تحلیل تست است. نکته مهمی که باید حتماً باید توجه داشته باشید، تحلیل تست‌هایی است که پاسخ می\‌دهید. تحلیل تست از خود تست زنی بسیار با اهمیت‌تر است. سوال این است که چگونه باید تست‌ها را تحلیل کنیم؟ تحلیل تست کار بسیار راحتی است؛ پس از اینکه به تست‌ها در زمان تعیین شده پاسخ دادید، حتماً به سراغ پاسخ نامه تشریحی آن‌ها بروید و از طریق پاسخنامه تشریحی پاسخ صحیح تمام سوالات را مطالعه کنید و سپس نکاتی که به ذهن شما می‌رسد که ممکن است در کتاب درسی نباشد و یا شما آن‌ها را نادیده گرفته باشید را در دفتری یادداشت کنید و برای مطالعات بعدی خود به سراغ آن‌ها بروید و از آنها کمک بگیرید.

شما دانش آموزان عزیز می‌توانید با استفاده از پکیج‌های آموزشی رادیو اکتیو در موفقیت کنکور خود کوشا باشید. ویدیو‌های آموزش ریاضی رشته انسانی رادیواکتیو بر حسب پایه و مبحث مبحث می‌باشد. این پکیج‌ها در مسیر مطالعه ریاضی برای کنکور انسانی کمک بزرگی برای شما خواهد بود.

 • انتخاب منابع مناسب

یک نکته بسیار مهم که هنگام مطالعه ریاضی کنکور انسانی باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب منبع مناسب کمک آموزشی است. اکثر داوطلبان در انتخاب منبع مناسب دچار اشتباه می‌شوند و کل مسیر آموزشی خود را با این انتخاب غلط مختل کرده و نتیجه خوبی هم از این انتخاب اشتباه، حاصل نمی‌شود. با توجه به اینکه داوطلبان رشته انسانی در درس ریاضی ضعیف هستند و مطالعه چندانی در رابطه با این درس نداشته‌اند، حتما باید منابعی را برای مطالعه خود انتخاب کنند که دارای درسنامه‌های کامل و جامع باشند. این درس نامه‌ها شامل پاسخ‌های تشریحی نیز می‌شوند. اما؛ بخش درسنامه در اکثر کتاب‌های درسی از بخش پاسخنامه تشریحی کاملاً جدا است.

در این باره بخوانید: بهترین منابع ریاضی کنکور انسانی

 • تکرار و تمرین در روشهای مطالعه ریاضی کنکور انسانی

در هنگام مطالعه درس ریاضی برای کنکور انسانی تکرار و تمرین و مرور مطالب خوانده شده بسیار مهم است. اگر مطالب را بخوانید و به خاطر بسپارید، اما آن‌ها را در فواصل زمانی معین مرور نکنید و یا تمرین‌های زیادی حل نکنید و تست‌های مختلفی را نزنید، هرگز نمی توانید در درس ریاضی موفق باشید. افرادی در درس ریاضی کنکور انسانی موفق‌تر هستند که مطالعات خود را در فواصل منظم مرور می‌کنند و همچنین؛ آنها تمرین‌های بسیاری را انجام می‌دهند و تست‌های مختلف زیادی را حل می‌کنند.

برای موفقیت در درس ریاضی کنکور انسانی حتماً به توصیه‌های معلمین خود در مورد نحوه مطالعه، انتخاب منابع و تست‌ها دقت کنید. همچنین؛ تجربه‌های رتبه‌های برتر کنکور انسانی را نیز مورد مطالعه و بررسی قرار دهید تا بفهمید آنان که در کنکور انسانی موفق بوده‌اند، چند درصد ریاضی پاسخ داده‌اند و روش مطالعه آنها برای درس ریاضی رشته انسانی به چه صورت بوده است؟

  آموزش و تدریس فیزیک دهم مناسب کنکور

مشاوره و خرید پکیج آموزشی کنکور

ریاضی یکی از درس‌های رشته انسانی است که متاسفانه توجه زیادی به آن نشده است و بسیاری از داوطلبان به دلیل تفهیمی بودن این درس به سراغ آن نمی‌روند و درصدی که پاسخ می‌دهند صفر و یا منفی است. اما با دانستن روش‌های صحیح مطالعه آن می‌توانید درصد پاسخگویی به درس ریاضی در کنکور انسانی خود را بسیار افزایش داده و موفق‌تر باشید. برای مطالعه صحیح و اصولی ریاضی از توصیه‌ها و پیشنهادات معلم‌های خود و همچنین توصیه‌های رتبه های برتر کنکور انسانی استفاده کنید.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

به این مقاله امتیاز دهید

6 thoughts on “روش های مطالعه ریاضی برای کنکور انسانی

 1. کاظم نوری میگوید:

  کامل بود و همه مباحث مربوط به دیابت رو از تمام پایه ها همراه با تست جمع بندی میکنه

 2. مرادخانی میگوید:

  سلام پذیرش بدون‌کنکور دانشگاه بوعلی همدان رشته علوم تربیتی برا ارشد میگیره

 3. مهران حقیقی میگوید:

  الان که دروس عمومی حذف شده واسه ما پشت کنکوریا،پیشنهاد میکنید از دروس تخصصی روزی چند کتاب رو مطالعه کنیم و تو برنامه روزانه بزاریم؟؟
  اگر یه نمونه برنامه جدید با حذف دروس عمومی بزارید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله روش های مطالعه ریاضی برای کنکور انسانی

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.