بهترین منابع ریاضی کنکور انسانی

بهترین منابع ریاضی کنکور انسانی چیست؟ داوطلبان کنکور رشته علوم انسانی همیشه از نداشتن منابع مناسب برای درس ریاضی گلایه می‌کنند. شاید آنها آگاهی کافی از بهترین منابع ریاضی کنکور انسانی ندارند. شاید هم به دلیل اینکه تمرکز بیشتری روی دروس اختصاصی خود دارند، از ریاضی غافل شده‌اند و نمی‌توانند منبع مناسبی برای مطالعه آن پیدا کنند. در این مقاله برآنیم که بتوانیم منابع مناسبی را برای مطالعه ریاضی برای داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی به شما معرفی کنیم، تا بتوانید با در دست داشتن منابع مناسب درصد دلخواه خود را در درس ریاضی کنکور انسانی کسب کنید.

شاید ریاضی برای داوطلبان انسانی درسی مشکل باشد. به این دلیل که آنها به خواندن دروس حفظ کردنی عادت کرده‌اند و نمی‌توانند با ریاضی ارتباط خوبی برقرار کنند. اما؛ با وجود منابع خوب و مناسب برای مطالعه ریاضی آنها نیز می‌توانند مانند داوطلبان تجربی و ریاضی با درس ریاضی آشتی کنند و درصد خوبی را به دست بیاورند که در رتبه نهایی آنها تاثیر مثبتی داشته باشد.

بهترین منابع ریاضی کنکور انسانی چیست؟
بهترین منابع ریاضی کنکور انسانی چیست؟

منابع مناسب برای ریاضی کنکور انسانی

بهترین منابع ریاضی کنکور انسانی آن دسته از منابع هستند که دارای درس‌نامه‌های کاملی باشند. همچنین؛ در هنگام تست زنی و استفاده از روش تست زنی ریاضی کنکور انسانی حتما دقت داشته باشید که کتاب تستی که در اختیار دارید دارای پاسخ های تشریحی کامل باشد. خواندن پاسخ تشریحی به اندازه درسنامه به یادگیری درس کمک می‌کند. در ادامه چند منبع عالی برای ریاضی کنکور انسانی را به شما معرفی می‌کنیم.

 1. کتاب ریاضی و آمار جامع مشاوران آموزش

داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی که در درس ریاضی بسیار ضعیف هستند و به آموزش ریاضی پایه و مفصل نیاز دارند، می‌توانند از کتاب ریاضی و آمار جامع مشاوران آموزش استفاده کنند. این کتاب دارای درسنامه های بسیار قوی است و تمام مطالب ریاضی رشته انسانی را به خوبی پوشش و به طور مفصل آموزش می‌دهد. مثال‌های کتاب بسیار زیاد است و به فهم دقیق مطالب کمک می‌کند. این کتاب دارای درسنامه،  تست و پاسخ تشریحی است.  همچنین؛ تعداد تست‌های آن بسیار زیاد و حدود ۱۲۰۰ تست می‌باشد.

 1. کتاب ریاضی و آمار جامع خیلی سبز

یکی دیگر از بهترین منابع ریاضی کنکور انسانی برای ریاضی رشته انسانی کتاب ریاضی و آمار جامع خیلی سبز است. این کتاب برای دانش آموزان متوسط طراحی شده است و درسنامه آن بسیار خوب و کامل و پاسخ تشریحی تست‌های آن بسیار قابل قبول است. این کتاب به صورت مبحثی مطالب ریاضی را به شما آموزش می‌دهد و مانند منبع دیگری که معرفی کردیم یعنی کتاب ریاضی و آمار جامع مشاوران آموزش دارای ۳ بخش درسنامه، تست و پاسخ تشریحی است. تعداد تست‌های آن از این کتاب بیشتر و حدود ۱۷۰۰ تست با پاسخ تشریحی کامل است.

 1. کتاب ریاضی جامع انسانی میکرو طبقه بندی انتشارات گاج

کتاب ریاضیات جامع انسانی میکرو طبقه بندی انتشارات گاج یکی از بهترین منابع برای داوطلبان رشته انسانی در درس ریاضیات است. در این کتاب نیز تمام مباحث به صورت جداگانه آورده شده است و کتاب شامل ۳ بخش اصلی درسنامه و تست و پاسخنامه تشریحی است.  تعداد تست های کتاب قابل قبول و حدود ۱۶۰۰ تشریحی کامل است. سطح این کتاب بالاست و برای دانش آموزان و داوطلبان رشته انسانی که پیش زمینه بهتری از درس ریاضیات دارند و به اصطلاح در سطح متوسط و بالا قرار دارند مناسب‌تر است.

  بهترین منبع آموزشی شیمی کنکور چیست؟
 1. کتاب ریاضی و آمار انسانی آبی انتشارات قلم چی

یکی از منابع بسیار آشنا برای داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی در درس ریاضی، کتاب ریاضی و آمار انسانی آبی قلم چی است. این کتاب، درسنامه‌های خوبی دارد که درسنامه‌های آن در ابتدا آورده شده و به صورت درختی در ابتدای هر فصل به صورت خلاصه طراحی شده‌اند.

همچنین بخوانید درباره: تکنیک های ریاضی کنکور انسانی

شما می‌توانید پس از مطالعه درسنامه، تست‌ها را مطالعه کرده و پاسخ دهید و در نهایت به سراغ پاسخ‌های تشریحی آنها بروید. تعداد تست‌های این کتاب از سایر منابعی که معرفی کردیم، بسیار بیشتر و حدود ۲۱۰۰ است. این کتاب برای داوطلبان ضعیف مناسب نیست و مناسب داوطلبان سطح بالا و متوسط است.

 1. کتاب ریاضی جامع انسانی میکرو طلایی گاج

منابع مناسب برای ریاضی کنکور انسانی
منابع مناسب برای ریاضی کنکور انسانی

منبع دیگری که برای ریاضی رشته انسانی در کنکور معرفی می‌کنیم؛ یکی دیگر از کتاب‌های انتشارات معروف گاج به نام ریاضی جامع انسانی میکرو طلایی گاج است. نکته مثبت در مورد این منبع این است که برای داوطلبان ضعیف نیز بسیار مناسب است. بعضی از تست‌های این کتاب ستاره دار هستند. یعنی اگر زمان کافی برای مطالعه و یا تست زنی در اختیار ندارید، می‌توانید ابتدا به سراغ تست‌های ستاره دار بروید و آنها را حل کنید.  اگر فرصت داشتید می‌توانید سایر تست‌ها را نیز پاسخ دهید. اما، در صورتی که وقت کافی در اختیار ندارید می‌توانید تنها به سوالات ستاره دار اکتفا کرده و به آنها پاسخ دهی. این کتاب نیز شامل ۳ بخش درسنامه، تست و پاسخ تشریحی است.  تعداد تست‌های این کتاب حدودا ۱۷٠٠ تست است.

 1. پکیج‌های آموزشی رادیواکتیو

در آخر قصد داریم دوره‌های ویدیویی رادیو اکتیو را به عنوان بهترین منابع ریاضی کنکور انسانی به شما معرفی کنیم. از آنجایی که درس ریاضی برای دانش آموزان انسانی درس اختصاصی به حساب نمی‌آید استفاده از ویدیو‌های آموزشی به جای کتاب باعث صرفه جویی در زمان شما خواهد شد. در جدول زیر هریک از آموزش‌های ریاضی برای رشته انسانی را به تفکیک پایه تحصیلی مشاهده خواهید کرد.

جمع بندی و نتیجه گیری

همانطور که در این مطلب خواندید و متوجه شدید، منابع مفید و خوبی برای ریاضی کنکور انسانی وجود دارند که ممکن است شما به عنوان داوطلب کنکور انسانی از همه آنها و یا برخی از آنها بی اطلاع باشید. با دانستن سطح علمی خود در درس ریاضی و آگاهی از نیازهای خود برای مطالعه این درس می‌توانید هر یک از ۵ منبع معرفی شده را انتخاب کرده و مطالعه کنید.  اطمینان حاصل کنید که منبع مناسب خود را انتخاب کرده‌اید و از پراکنده خوانی اجتناب کنید.  چرا که تمرکز شما را از بین خواهد برد.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

ریاضی در گروه آزمایشی علوم انسانی از گروه‌های آزمایشی ریاضی و تجربی ساده‌تر است و با انتخاب یک منبع خوب و برنامه‌ ریزی صحیح و اصولی می‌توان نتیجه خوبی را از آن گرفت و به رتبه نهایی کمک شایانی کرد. منابعی که معرفی کردیم متناسب با تمام سطوح از جمله ضعیف، متوسط و قوی طراحی‌ شده‌اند. همه این منابع دارای درسنامه و تست و پاسخ های تشریحی هستند که داوطلبان می‌توانند از طریق درسنامه‌ها نیازهای آموزشی خود را برطرف نموده و با حل تست‌های جامع و خواندن پاسخ‌های تشریحی آن‌ها در درس ریاضی تسلط کافی را به دست بیاورند.

به این مقاله امتیاز دهید

6 دیدگاه برای “بهترین منابع ریاضی کنکور انسانی

 1. عزیز رضوانی گفته:

  سلام وقت بخیر
  گفته بودین اوایل مهر ماه میتونیم سفارش بدیم قید نامه رو الان آخرای مهرماه هستیم هنوزم حاضر نشده؟

 2. اسماعیل انتظامی گفته:

  از ۱۰۰ درصد اون ۴۰ درصد نهایی که تاثیر قطعی داره ، فقط نمره امتحان های نهایی (خرداد ماه) درش تاثیر داره درسته ؟ معدل کل دوازدهم یا دی ماه حساب نمیشه و تاثیری نداره درسته؟

 3. غلامحسین آقایی گفته:

  سلام من کارشناسی علوم تربیتی از پیام‌نور گرفتم میتونم ارشد رو بیام دانشگاه بوعلی سینا بگیرم

 4. بهرام روحانی گفته:

  کسایی ک دانشگاه ازاد میخونن امکان داره استخدام نشن؟ یا این که اولویت اول فرهنگیان باشه؟ واین ک کسایی ک دانشگاه ازاد میخونن باید کار آموزی ام برن؟

 5. سجاد اسدی گفته:

  سلام.خسته نباشیدمن میخوام کنکورتجربی دیماه ۱۴۰۱شرکت کنم ازاونطرف هم معدل کتبیم پایینه ومیخوام ترمیم معدل انجام بدهم میخواستم بدونم من که سطح علمیم درکتابهای اختصاصی ضعیفه بایدازهمین کتابهایی که اینجاگفته شده یاازکتابهای دیگه ای هم استفاده کنم یاکتابهای سیرتاپیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله بهترین منابع ریاضی کنکور انسانی

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.