تکنیک های ریاضی کنکور انسانی چیست؟

تکنیک های کنکوری ریاضی رشته انسانی

تکنیک های ریاضی کنکور انسانی چیست؟ بر خلاف تصور بسیاری از افراد، ریاضی تنها درس تخصصی رشته‌های ریاضی و تجربی نیست. یکی از دروس گروه آزمایشی علوم انسانی درس ریاضی است. جالب است بدانید که آموزش ریاضی برای اکثر داوطلبان رشته انسانی درسی بسیار مشکل است که در خواندن آن مشکل دارند. علت این مشکل می‌تواند این باشد که داوطلبان گروه علوم انسانی در درس‌های حفظ کردنی مهارت و استعداد بیشتری دارند و میانه‌ی چندان خوبی با دروس محاسباتی ندارند.

دشواری ریاضی برای دانش آموزان انسانی

تعدادی از داوطلبان به دلیل ترسی که از درس ریاضی دارند و دشواری این درس برایشان، به طور کامل آن را کنار می‌گذارند و اصلا به سراغ ریاضی کنکور انسانی نمی‌روند. به همین دلیل؛ آن دسته از داوطلبان رشته انسانی که در درس ریاضی قوی‌تر هستند و می‌توانند درصد خوبی در کنکور بزنند، رتبه‌های بهتری می‌آورند. شاید تأثیر ریاضی کنکور انسانی چندان به چشم نیاید اما؛ این درس در گرفتن نتیجه‌ی بهتر بسیار کمک کننده است. کافیست داوطلبان بدانند که تکنیک های ریاضی کنکور انسانی چیست؟ با استفاده از این تکنیک‌ها، بسیاری از داوطلبانی که در این درس ضعیف هستند نیز می‌توانند به سوالات ریاضی کنکور انسانی پاسخ دهند.

چرا ریاضی کنکور انسانی مهم است؟

تکنیک های ریاضی کنکور انسانی
تکنیک های ریاضی کنکور انسانی

همان طور که گفتیم، ذهن داوطلبان رشته انسانی بر اساس دروس تخصصی خود که اکثرا حفظی هستند شکل گرفته است و به راحتی می‌توانند حفظیات را به خاطر بسپارند. این شرایط برای اغلب داوطلبان یکسان است. اکثر داوطلبان بی‌خیال درس ریاضی می‌شوند و ترجیح می‌دهند به کمک دروس دیگر رتبه‌ی خود را ارتقا بخشند. بنابراین؛ اکثر داوطلبان انسانی در تمام دروس تخصصی درصد قابل قبولی کسب می‌کنند و رقابت به دروسی محدود می‌شود که داوطلبان کمی در آن‌ها مهارت دارند.

بله، درست حدس زدید. ریاضی با وجود اینکه در نگاه اول درس بی‌اهمیتی برای داوطلبان انسانی به نظر می‌رسد اما درسی بااهمیت است و می‌تواند تأثیر بسزایی در رتبه‌ی آن‌ها داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با تکنیک های ریاضی کنکور انسانی برای شما صحبت کنیم تا بهترین نتیجه را از این درس کسب کنید.

درس ریاضی کنکور انسانی

با توجه به اینکه حجم درس ریاضی برای رشته انسانی کمتر از رشته‌های ریاضی و تجربی است و مباحث آن کمتر و ساده‌تر هستند، سوالات کنکور این درس نیز در رشته انسانی بسیار ساده‌تر از کنکور ریاضی تجربی و رشته ریاضی است. یعنی با دانستن تکنیک‌های خواندن ریاضی کنکور انسانی و مقداری تلاش و کوشش می‌توان به راحتی درصد بالایی در این درس به دست آورد.

جزوه و یا کتاب‌های زیادی هم مورد نیاز نیست. شاید یک ویدیوی آموزشی و یا یک جزوه‌ی خوب بتواند برای یادگیری و فهم درس ریاضی کنکور انسانی به داوطلبان کمک بسیاری کند. در ادامه تکنیک‌های خواندن ریاضی کنکور انسانی که داوطلبان موفق کنکور نیز از آن‌ها استفاده کرده‌اند، آورده شده است. شما دانش آموزان عزیز رشته انسانی برای هموار شدن مسیر آموزشی خود می‌توانید از آموزش های ریاضی رشته انسانی موسسه رادیو اکتیو استفاده کنید.

مباحث پایه ریاضی انسانی را به خوبی یاد بگیرید.

یکی از اصلی ترین تکنیک های کنکور ریاضی رشته انسانی یادگیری مباحث پایه است. شما به عنوان داوطلب رشته انسانی که در صدد هستید درصد قابل قبولی ریاضی پاسخ دهید، ابتدا باید در کلاس درس حضوری یا آنلاین، با دقت به مباحث تدریس شده توسط معلم گوش کنید. سپس این مباحث را با دقت بخوانید تا بهتر درک کنید. یک کتاب کمک آموزشی، جزوه و یا ویدیوی آموزشی در این زمینه بسیار مهم است اما؛ از همه‌ی این‌ها مهمتر خواندن صحیح کتاب درسی است. هنگامی که در کلاس درس هستید و کتاب را می‌خوانید حتما نکات مهم را در دفترچه‌ای برای خود یادداشت کنید.

این‌ها مباحث پایه‌ی ریاضی کنکور در رشته انسانی هستند که باید به دقت مطالعه شوند و به خاطر سپرده شوند. این کار باعث می‌شود که به مباحث تسلطی نسبی پیدا کنید.

  مقایسه آموزش شیمی رادیو اکتیو و حرف آخر

از تمرین‌های کتاب درسی غافل نشوید.

تمرین های کتاب درسی دیگر اصلی است که باید در تکنیک های کنکور ریاضی انسانی مورد بررسی قرار گیرد. خواندن و نکته برداری کتاب که به پایان رسید، نوبت به حل تمرین می‌رسد. این کار به شما کمک می‌کند که مباحث در ذهنتان تثبیت شوند. بهترین منبع برای تثبیت مباحث، تمرین‌های کتاب درسی است. تمرین‌ها راه حل تشریحی دارند و شما با کمک آن‌ها می‌توانید راه درست حل کردن سوالات ریاضی را یاد بگیرید و به خاطر بسپارید.

حل تست های ریاضی زمان دار ریاضی در کنکور
حل تست های ریاضی زمان دار ریاضی در کنکور

پس از حل تمام تمارین کتاب درسی، می‌توانید به سراغ تست‌های تألیفی بروید. نکته‌ی مهم در پاسخ دادن به تست تألیفی، انتخاب منبع درست است. با داشتن منبع مناسب تست تألیفی می‌توانید تست‌های آموزشی زیادی بزنید، نکات آن‌ها را به خاطر بسپارید و در دفترچه خلاصه برداری خود یادداشت کنید.

حل تست‌های ریاضی زمان‌دار؛ یکی از مهمترین تکنیک‌ها برای رشته انسانی

از دیگر تکنیک های ریاضی کنکور انسانی حل تست‌های زمان دار است. پس از اینکه حس کردید مقدار تست آموزشی که زده‌اید برای شما مناسب و کافی است، می‌توانید به سراغ تست‌های زمان‌دار بروید. بهترین شیوه برای مدیریت زمان در کنکور، تست‌های زمان‌دار است. شما می‌توانید ۲۰ تست از مبحث مورد نظرتان را انتخاب کرده و در شرایطی مشابه کنکور سراسری برای پاسخگویی به آن‌ها ۲۵ دقیقه زمان در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید که ممکن است نتوانید در مدت زمان تعیین شده به تمام سوالات پاسخ دهید. ممکن است دلیل این امر، تسلط پایین شما به مطالب باشد که در اثر تمرین کم اتفاق می‌افتد. اما نگران نباشید. با تکرار تست‌های زمان دار و استفاده از تکنیک‌های مؤثری همچون تکنیک ضربدر و منها می‌توانید به تدریج در عین حال که دقت کافی دارید از سرعت کافی نیز برخوردار شوید.

  روش های مطالعه ریاضی برای کنکور

کلید طلایی موفقیت در تست زنی: بررسی و تحلیل تست

اما رمزموفقیت در تکنیک های ریاضی کنکور انسانی بررسی و تحلیل تست‌های شماست! تست زدن بدون تحلیل معنایی ندارد. همان طور که مطالعه بدون تست زدن ارزش چندان و بازدهی مناسبی نخواهد داشت. حتی اگر تعداد تست‌هایی که درست زده‌اید زیاد است، باز هم تحلیل تست را فراموش نکنید. پاسخنامه را بررسی کنید و‌ پاسخ تشریحی تمام سوالات حتی آن‌ها که درست پاسخ داده‌اید را بررسی کنید. راه حل‌های ساده‌تر و سریع‌تر را به خاطر بسپارید و جهت مرور در آینده یادداشت کنید. پاسخ‌های صحیح و نکات نهفته در تست‌ها را به دقت بخوانید. با این کار نه تنها نقاط ضعف خود را شناسایی می‌کنید و در جهت رفع آن‌ها اقدام می‌کنید بلکه؛ نقاط قوت خود را نیز تقویت خواهید کرد.

چنانچه برای تحلیل تست‌های خود و یا دریافت مشاوره تحصیلی در ارتباط با مباحث درس ریاضی رشته انسانی  نیاز به کمک داشتید می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دریافت مشاوره

نکات مهم در مطالعه ریاضی کنکور انسانی

مرور و تکرار مطالب در یادگیری ریاضی کنکور انسانی نقش مهمی دارد. اگر با خواندن کتاب و حل تمارین، مباحث را یاد گرفته باشید اما مرور نکنید تسلط پیدا نخواهید کرد. مرور باید در فواصل منظم و مشخص و از روی منابع معتبر و خوب انجام بگیرد. برای مرور، خصوصا هفته‌های پایانی مانده به کنکور سراسری، خلاصه‌ها و نکاتی که هنگام خواندن اولیه و تحلیل تست یادداشت کرده‌اید بسیار مفید هستند. با توجه به تمام این تکنیک‌ها و نکات می‌توانید در درس ریاضی موفق باشید.

جستجو مرتبط کاربران:

به این مقاله امتیاز دهید

6 دیدگاه برای “تکنیک های ریاضی کنکور انسانی چیست؟

 1. رامین لطفی گفته:

  سلام عالی بود فقط در مورد پذیرش دانشگاه های خارج از کشور هم توضیح بدید

  با تشکر

 2. مهرداد حیاتی گفته:

  سلام من کارشناسی علوم تربیتی از پیام‌نور گرفتم میتونم ارشد رو بیام دانشگاه بوعلی سینا بگیرم

 3. مهدی مستوفی گفته:

  سلام …
  رشته انسانی نظام قدیم هستم آخرین کنکوری که شرکت کردم به سال 1388 بر میگرده ، آیا میتونم برا کنکور ریاضی و فنی شرکت کنم

 4. یوسف حجتی گفته:

  سلام مطالب مقاله عالی و درجه یک بود من کنکوری 1401 هستم و علاقه مند به رشته مدیریت ولی به دلیل مقاومت سفت و سخت والدین نسبت به ورورد به این رشته یکم گیج شده بودم که ایا واقعا تلاش هم بکنی بازار کار نداره؟
  که با خوندن مقاله تصمیمم محکم تر شد
  ممنون از شما

 5. محمدجواد رهنما گفته:

  سلام من تازه اسفند فهمیدم که مهلت برا ثبت نام کنکور۹۷هست و ثبت نام کردم من یه بچه کوچیک دارم خانه دارم به نظرتون این بسته آموزشی۴ماهه به دردم میخوره؟آخه من نمیتونم روزی ۶یل۷ساعت درس بخونم بخاطر موقعیتم…????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله تکنیک های ریاضی کنکور انسانی چیست؟

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.