چگونه حسابان را ۱۰۰ بزنیم؟

چگونه حسابان را ۱۰۰ بزنیم؟ قبولی در کنکور یکی از دغدغه‌های داوطلبان است که تاثیر به سزایی در آینده شغلی آن‌ها نیز دارد‌. با تغییراتی که در کنکور ایجاد شده و حذف دروس عمومی، دروس اختصاصی نقش به سزایی در رتبه داوطلبان دارند که داوطلبان می‌توانند با روش‌های درست مطالعه و تست‌زنی به رتبه خوبی در کنکور دست یابند.

درس حسابان و ریاضیات مرتبط با آن جزو مهم‌ترین درس‌های داوطلبان ریاضی است. درس ریاضی بیشترین ضریب کنکور را به خود اختصاص داده و درس حسابان بیشترین سوالات را در این بخش دارد، در نتیجه یکی از دروسی که میزان درصد آن در قبولی داوطلبان رشته ریاضی تاثیر به سزایی دارد، حسابان است. از این رو آموزش حسابان اهمیت بسزایی دارد.

اهمیت درس حسابان در کنکور

قبل از پاسخ به این پرسش که چگونه حسابان حسابان را ۱۰۰ بزنیم؟ بیایید کمی با این درس آشنا شویم. از جمله دروس مهمی است که داوطلبان کنکور ریاضی باید برای آن اهمیت ویژه‌ای قائل شوند. به دلیل جایگاه ویژه درس حسابان، داوطلبان کنکور باید تمرکز بیشتری در تست‌زنی این درس داشته باشند. در اینکه این درس یکی از مباحث سخت است شکی نیست اما داوطلبان با تمرکز و دقت بیشتر در تست‌زنی درس حسابان می‌توانند درصد خوبی از این درس کسب کنند. برای دستیابی به درصد بالا در درس حسابان داوطلبان باید روش یادگیری مفاهیم این درس و تست‌زنی آن را به خوبی فراگیرند تا با برنامه‌ریزی دقیق و منظم به هدف نهایی خود برای رسیدن به درصد بالا در درس حسابان دست یابند. و اما چگونه حسابان را ۱۰۰ بزنیم؟

روش های تست زنی حسابان برای درصد ۱۰۰ کنکور

برای اینکه بدانید چگونه حسابان را ۱۰۰ بزنیم باید بدانید که رعایت نکات زیر در طور مطالعه و کنکور است که شما را به این مهم می‌رساند. قبل از این پیشنهاد می‌کنیم مقالات زیر را که توسط مشاوران موسسه رادیواکتیو گردآوری شده است. حتما مطالعه بفرمائید.

مفاهیم اولیه درس حسابان

قبل از هر چیزی باید بدانیم برای فراگیری درس حسابان چه کنیم. درس حسابان مانند بعضی دروس دیگر از طریق حفظ کردن امکان‌پذیر نیست. داوطلب باید با تمامی مفاهیم و فرمول‌های درس حسابان آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند در کنکور از این درس درصد خوبی بگیرد. داوطلبان می‌توانند با چند راه ساده خود را به رتبه های برتر کنکور نزدیک کنند.

فراگیری مفاهیم حسابان

فراگیری درس حسابان در کلاس درس و استفاده از دانش و معلومات معلم و همچنین نکته‌برداری از گفته‌ها و نکات داخل کتاب برای فهمیدن هرچه بهتر مفاهیم درس حسابان بسیار حائز اهمیت است. همانطور که می‌دانید زدن تست‌های درس حسابان از طریق حفظ کردن مفاهیم غیرممکن است و تنها با یادگیری و درک مفاهیم امکان دستیابی به درصد بالا در این درس امکان‌پذیر است.

نت‌برداری

یکی از راه‌های مهم برای یادگیری و رسیدن به درصد ۱۰۰ هر درسی نت‌برداری است، البته باید به این نکته توجه کنیم که هر درس روش نت‌برداری مخصوص به خود را دارد. برای نت‌برداری درس حسابان نیاز است به فرمول‌های اصلی توجه کنیم. وقتی به سخت‌ ترین و پیچیده‌ترین سوال در هر مبحث برمی‌خورید آن را یادداشت کنید. این سوالات باید تمام مفاهیم را در خود گنجانده باشد تا زمانی که خواستید دوره کنید، با مرور این سوالات بتوانید تمامی مفاهیم مربوط به آن فصل را در دسترس داشته باشید.

تسلط بر کتاب درسی و حل تمارین حسابان
تسلط بر کتاب درسی و حل تمارین حسابان

تسلط بر کتاب درسی و حل تمارین

از آنجا  که در کنکور اصلی‌ترین منبع داوطلبان کتاب درسی است، داوطلب باید تسلط خوبی بر روی تمارین کتاب درسی داشته باشد چرا که این تمارین در سوالات کنکور یا به صورت مستقیم و یا با تغییراتی به صورت تست در می‌آیند پس با تسلط هرچه بیشتر بر تمرین‌های کتاب درسی داوطلب با تمرکز و تسلط بیشتری به تست های کنکور پاسخ خواهد داد. نادیده گرفتن کتب درسی و رد شدن از حل تمارین جز اینکه داوطلب را از رسیدن به درصد بالای کنکور دور کند، نتیجه دیگری ندارد چرا که با توجه به سوالات کنکور سال‌های قبل باید بدانیم که بیشتر سوالات کنکور از کتب درسی است که با تسلط هر چه بیشتر بر آن‌ها می‌توانید به رتبه‌های برتر کنکور خود را نزدیک کنید.

  مقایسه آموزش شیمی رادیو اکتیو و قلمچی

استفاده از منابع آموزشی

از کتب کمک آموزشی و فیلم‌های آموزشی برای یادگیری بهتر درس حسابان می‌توان استفاده کرد. داوطلبانی که مشکلاتی در فراگیری مفاهیم حسابان دارند می‌توانند با بهره گیری از منابع آموزشی، اشکالات خود را برطرف کنند. البته بعد از استفاده  از منابع کمک آموزشی، داوطلب باید بتواند از مطالب کمک آموزشی استفاده و آن‌ها را به صورت عملی در حل تمارین بکار برد. همانطور که در قبل‌تر هم به آن اشاره شد حل تمارین حسابان تنها با حفظ کردن مفاهیم امکان‌پذیر نیست بلکه باید مفاهیم را درک و در حل تمارین از آنها استفاده کرد.

چگونه حسابان را ۱۰۰ بزنیم؟ از منابع کمک آموزشی رادیو اکتیو کمک بگیرید!

تست زنی

بعد از فراگیری کتب درسی و حل تمارین نوبت به تست‌زنی است. داوطلب می‌تواند بعد از فراگیری مفاهیم مستقیما تست‌های مربوط به آن را زده تا مفاهیم بهتر در ذهنش شکل گیرد. در تست‌های اولیه نیازی به رعایت زمان نیست و داوطلب می‌توان در مواقعی که در جواب تست دچار مشکل شد به پاسخنامه مراجعه کند چرا که تست های اولیه سطح پایین‌تری دارند و داوطلب باید در همان ابتدا اشکال خود را متوجه و برای یادگیری مفاهیم به کتاب یا منابع کمک آموزشی مراجعه نماید.

زمانی که داوطلب وارد تست‌های آزمونی شد باید زمانبندی را رعایت کند تا با شرایط کنکور از قبل آشنایی بهتری پیدا کند و بعد از هر ۲۰-۱۵ سوال میتواند به پاسخنامه مراجعه کرده تا اشکالات خود را متوجه شود.

در زمان زدن تست‌ها داوطلب متوجه خواهد شد با استفاده از فرمول های اصلی، فرمول های فرعی را نیز کشف خواهد کرد و همین مساله باعث خواهد شد که فرمول‌های فرعی را به خاطر بسپارد و در مسائل دیگر از آنها نیز استفاده کند.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

سخن آخر

چگونه حسابان را ۱۰۰ بزنیم؟ روش های تست زنی حسابان چیست؟ همانطور که می‌دانید درس حسابان از جمله دروس سرنوشت ساز در کنکور ریاضی است که بیشترین سوالات را در بخش ریاضی به خود اختصاص می‌دهد. با روش‌های درست مطالعه و برنامه‌ریزی می‌توان به درصد خوبی در کنکور دست یافت. تسلط بر کتاب درسی و حل تمارین اولین قدم برای دست یابی به درصد بالا در درس حسابان است. در قدم دوم با تست‌های آموزشی شروع کنید و سپس سراغ تست‌های زمان‌دار بروید. این کار باعث می‌شود که تمرکز و تسلط شما بالا رود و هم سرعت عمل کافی برای جواب دادن به تست‌های کنکور را پیدا کنید. اگر در مفاهیم مختلف احساس می‌کنید هنوز تسلط کافی ندارید می‌توانید از منابع کمک آموزشی استفاده کنید تا به تسلط کامل در آن مبحث دست پیدا کنید. با در نظر گرفتن این نکات و تلاش خودتان قطعا در جلسه کنکور موفق خواهید شد و به درصد مد نظرتان دست پیدا خواهید کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

6 thoughts on “چگونه حسابان را ۱۰۰ بزنیم؟

 1. مسعود مختاری میگوید:

  با سلام به شما لطفا به مسعولین علمی در کشور بگویید تا سعی کنند رشته الهیات و معارف اسلامی و فقه و مبانی حقوق اسلامی بشوند با عنوان رشته (علوم سیاسی و فلسفه حقوق) تا این رشته با رشته فقه و حقوق اسلامی اشتباه نشود از دیدگاه علمی و پژوهشی با تشکر از شما

 2. محمدتقی قاضی میگوید:

  متاسفانه دیر موجود شد و فکر کنم همون روز هم همه اش فروش رفت اما از خود کتاب خیلی راضی ام همونظور که توی توضیحات هم گفته شده قید های کتاب و قید هایی که از مفاهیم طرح میشه رو پوشش میده

 3. اسماعیل اشکان میگوید:

  سلام روز بخیر
  لطفاً جواب بدید
  مهندسی پزشکی زیرگروه چند رشته تجربی محسوب میشه؟

 4. مهرداد شعبانی میگوید:

  با سلام
  میخواستم بدونم برای قبولی با سوابق تحصیلی توی دانشگاه سپهر اصفهان رشته بازیگری
  چه شرایطی مهم هست و
  بومی اون شهر بودن تاثیر دارد یا خیر ؟
  ممنون از پاسخگویی خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله چگونه حسابان را ۱۰۰ بزنیم؟

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.