نحوه خواندن حسابان برای کنکور

نحوه خواندن حسابان برای کنکور-رادیو اکتیو

نحوه خواندن حسابان برای کنکور به چه شکل است؟ حسابان همانند سایر مباحث ریاضیات کنکور رشته ریاضی از جمله درس‌هایی است که به هیچ عنوان خود آموز نیست! ما در این مقاله از سری مقالات موسسه آموزشی رادیو اکتیو قصد داریم تا با نگاهی باز و بیانی ساده روش خواندن حسابان برای کنکور را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

نحوه خواندن حسابان برای کنکور خودخوان نیست!

چگونه برای کنکور حسابان بخوانیم؟ حسابان برای کنکور خودآموز و خودخوان نیست! یعنی آموزش اولیه آن نباید توسط خود دانش آموز صورت پذیرد. اما چرا؟ اول به این دلیل که در اغلب مواقع این کار امکان پذیر نیست و دانش آموز نمی‌تواند آن را حداقل به صورت درست انجام دهد. دوم این که حتی اگر بتواند این کار زمان او را تا حد زیادی به خود اختصاص می‌دهد و دروس دیگر مورد بی‌توجهی قرار خواهند گرفت. بنابراین در اولین قدم بدانید که از خودتان انتظار خودآموخته شدن در این درس را نداشته باشید.
به همین منظور می‌توانید در کنار کتاب‌های درسی از سری آموزش حسابان رادیو اکتیو نیز استفاده کنید.

[ نمونه آموزش ریاضی موسسه رادیو اکتیو ]

مطالعه حسابان، نیاز به یک پایه قوی دارد!

در بخش دیگر باید بدانید که اصولا ریاضی درسی است که به پایه علمی قوی نیاز دارد. برای مثال نمی‌توان انتظار داشت وقتی که در مبحث تابع دچار مشکل هستید نمی‌توانیم شاهد وضعیت مطلوبی در مباحث حد و مشتق و … باشیم. مباحث این درس پیوستگی قابل ملاحظه‌ای دارند. در هر مقطعی از سال و هر پایه تحصیلی که هستید بسته به مدت زمانی که در اختیار دارید و قوت و ضعف پایه‌ایتان باید اول به مطالعه مباحث اولیه بپردازید.

پیشنهاد می‌کنیم تابع را به عنوان مقدمه لحاظ کنید و اگر مشکل شما اساسی‌تر است از سال نهم شروع به مطالعه نمایید. به هر حال به بهانه این که فرصت کافی ندارید از بررسی مباحث پایه‌ای چشم پوشی نکنید. هر چند ریاضی درس خودآموزی نیست ولی اصلا به این مفهوم نیست که شما در پیشرفت در این درس کاری برای انجام ندارید. اتفاقا برعکس! اگر به دنبال یک روش و نحوه مطالعه حسابان هستید توجه داشته باشید که، ۳۰ درصد تاثیر آموزش ریاضی و حسابان و ۷۰ درصد تمرین و تکرار. مطالعه این درس باید با حل سوالات و تست‌ها همراه باشد. برای بسیاری از دانش آموزان توصیه می‌کنیم که این درس را در روز‌هایی که به مدرسه نمی‌روند، صبح‌ها مطالعه کنند؛ چرا که در صبح تمرکز حداکثری برای یادگیری و حل مباحث وجود دارد. البته در ارتباط با زمان بندی مطالعه در روز در مقالات دیگر توضیحاتی ارائه می‌شود.

آموزش معلم، اولین قدم در خواندن حسابان

اولین قدم در نحوه خواندن حسابان گرفتن آموزش از معلم است! اگر به کیفیت تدریس معلم خود شک دارید حتما از منابع استاندارد و با کیفیت استفاده کنید. حسابان درسی نیست که بتوان آن را سرسری گرفت. در قدم بعدی حل تست‌های آموزشی با مشاهده کامل پاسخ تشریحی است و بعد تست‌های تثبیتی!

  موسسه پرش بهتر است یا قلمچی؟

توصیه‌های روش مطالعه حسابان

یادتان باشد، حسابان باید هر روز در باکس مطالعاتی شما قرار داشته باشد. توصیه می‌کنیم برای افزایش بهره وری علی الخصوص در درسی همچون حسابان که مطالعه آن انرژی بر محسوب می‌شود مطالعه آن را به ۲ الی ۳ باکس در طی روز تقسیم کنید. اجازه ندهید انرژیتان در حین تست زنی کاهش یابد. البته پیشنهاد چند قسمت کردن مطالعه این درس همچون سایر توصیه‌های مشاوره‌ای امریست که نیاز به شخصی سازی دارد و بر تمام افراد تاثیر یکسان و مثبتی ندارد ولی در اکثر دانش آموزانی که داشته‌ایم پاسخ مثبتی گرفتیم.

  مقایسه ویدیو های آموزشی کنکور حرف آخر و رادیو اکتیو

مشاوره رادیو اکتیو برای درس حسابان

حسابان درسی نیست که بتوان آن را به شب امتحان موکول کرد. بنابراین تا جایی که امکان دارد زود تر دست به کار شوید. اگر مطالعه این درس برایتان دشوار است ولی به طور کلی به رشته خود علاقه دارید، به احتمال بسیار زیاد در بخش آموزش دچار مشکل هستید. در این درس هر چقدر به اهمیت آموزش اشاره کنیم کم است.

لطفا در انتخاب منبع درست آموزشی کمال دقت را داشته باشید تا در نحوه خواندن حسابان برای کنکور دچار مشکل نشوید. به خاطر داشکه باشید! در روز‌های اول یادگیری مبحث جدید تعداد تست اهمیت زیادی ندارد بلکه مهم‌تر است تا با تحلیل درست و همه جانبه آن به استراتژی حل سوالات برسید. بعد از این مرحله باید برای هر روزتان تعداد مشخصی تست را معلوم و آن‌ها را حل کنید و البته همچنان نباید از تحلیل تست‌ها غافل شوید. در این راه همراهتان هستیم.

دریافت مشاوره

به این مقاله امتیاز دهید

6 thoughts on “نحوه خواندن حسابان برای کنکور

  1. فرهاد حیاتی میگوید:

    سلام پذیرش بدون‌کنکور دانشگاه بوعلی همدان رشته علوم تربیتی برا ارشد میگیره

  2. محمود تقی زاده میگوید:

    سلام من کارشناسی علوم تربیتی از پیام‌نور گرفتم میتونم ارشد رو بیام دانشگاه بوعلی سینا بگیرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله نحوه خواندن حسابان برای کنکور

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.