بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲

بهترین منابع حسابان برای کنکور ۱۴۰۲

بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲ چیست؟ درس حسابان چه در دوران دبیرستان و چه در زمان کنکور از دروس مشکل برای اکثر دانش آموزان و داوطلبان کنکور رشته ریاضی است. همیشه دانش آموزانی هستند که هزینه‌ی زیادی صرف کلاس‌های مختلف ریاضی از جمله درس حسابان می‌کنند. منابع مختلفی را تهیه می‌کنند و می‌خوانند اما گاهی اوقات با وجود تمام این هزینه‌ها و تلاش‌ها به نتیجه‌ی مورد نظر خود نیز دست پیدا نمیکنند. علت چیست و چگونه می‌توان این مشکل را برطرف کرد؟

بخش زیادی از فرآیند یادگیری دروس محاسباتی و تفهیمی مانند حسابان، استفاده از منابع مناسب است. با انتخاب منابع مناسب برای مطالعه‌ی درس مورد نظر، نتیجه‌ی کار نیز مطلوب‌تر خواهد بود. انتخاب بهترین منابع حسابان کنکور کار ساده‌ای نیست. با این حال؛ هدف ما این است که در مقاله‌ی پیش رو، بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲ را به شما داوطلبان رشته ریاضی معرفی کنیم تا بتوانید در هزینه و وقت خود صرفه جویی کرده و در عین حال نتیجه‌ی بهتری نیز به دست بیاورید.

بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲
بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲

چرا باید بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲ را انتخاب کنیم؟

همان طور که می‌دانید، زمان برای داوطلبان کنکور اهمیت بسیاری دارد. داوطلبان باید طوری برنامه ریزی کنند که بتوانند در مدت زمان کوتاهی که تا کنکور فرصت دارند، دروس کنکور را با دقت خوانده و جمع بندی کنند. اکثر داوطلبان این مشکل را دارند که از چه منابعی برای مطالعه استفاده کنند؟

اولین و مهم‌ترین قدم در برنامه ریزی برای کنکور انتخاب بهترین منابع برای آموزش حسابان است. حتی اگر در کلاس‌های کنکور مجازی یا حضوری نیز شرکت کنید یا ویدیوهای آموزشی کنکور ببینید، باز هم به منابع خوب و مناسب برای کنکور نیاز پیدا می‌کنید. حتی اگر هزینه کنید و مطالعه‌ی کافی نیز داشته باشید اگر منابع خوب نداشته باشید قطعا دچار مشکل خواهید شد. با توجه به اینکه حسابان درسی محاسباتی است و نیاز به تکرار و تمرین بسیار دارد، باید بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲ را انتخاب کنید. تست زدن در مرور درس حسابان کنکور بسیار مهم است و حتما باید منابع مناسبی برای تست حسابان انتخاب کنید. این موضوع در مورد منابع کمک آموزشی که دارای درسنامه برای یادگیری مطالب هستند نیز صدق می‌کند.

قبل از معرفی و بررسی بهترین منابع حسابان برای کنکور ۱۴۰۲ باید بگوئیم که شما عزیزان می‌توانید از آموزش‌های ویدیویی رادیواکتیو در حوزه ریاضیات استفاده کنید. ما در تهیه و گردآوری این ویدیو تمام تلاش خود را برای یادگیری هرچه آسان‌تر شما کرده‌ایم.

بهترین منابع حسابان کنکور

بودجه بندی حسابان کنکور ۱۴۰۲
بودجه بندی حسابان کنکور ۱۴۰۲

بهترین منابع حسابان کنکور کدام‌اند؟ بسیاری از داوطلبان تصور می‌کنند که باید برای تمام دروس از یک انتشارات خاص استفاده کنند که تصور بسیار اشتباهی است. ممکن است کتاب‌های یک انتشاراتی خاص برای درس فیزیک مناسب باشند اما برای حسابان خوب نباشند. پس نباید منابع تمام دروس را از یک انتشارات خاص نخرید و تحقیق کنید که کدام انتشارات برای هر درس مناسب است.

برای انتخاب بهترین انتشارات در مطالعه درس حسابان می‌توانید از معلمان و‌ مدرسان کنکور سوال کنید و یا از رتبه‌های برتر رشته ریاضی بپرسید که از حسابان چه انتشاراتی استفاده کرده‌اند. البته تمام کتاب‌هایی که تست‌های طبقه بندی شده‌ی کنکور سال‌های پیش را نیز در کنار تست‌های تألیفی دارند جزو منابع خوب به حساب می‌آیند و تفاوت کتاب‌های مختلف به درسنامه‌ها و پاسخ‌های تشریحی آن کتاب بستگی دارد.

انتخاب کتاب مناسب برای حسابان کنکور

انتخاب کتاب مناسب برای درس حسابان کنکور ۱۴۰۲، به سطح داوطلب نیز بستگی دارد. با توجه به اینکه داوطلبان در سه سطح قوی، متوسط و ضعیف قرار دارند، کتاب‌ها نیز در این سه سطح تنظیم شده‌اند. به عنوان مثال داوطلبان متوسط باید کتاب تستی با سطح متوسط انتخاب کنند چرا که کتاب‌هایی با تست‌های ضعیف برای آن‌ها بسیار سخت و منابعی با سطح قوی برای آن‌ها بسیار سخت است. البته؛ این بدان معنا نیست که کتاب با سطح متوسط، تست ضعیف یا قوی ندارد. در همه‌ی کتاب‌ها همه سطح تستی وجود دارد و تعداد تست‌های هر سطح با هم متفاوت است و همین تفاوت تعیین کننده‌ی سطح کتاب مورد نظر است.

نکته‌ی دیگر اینکه، کتاب‌هایی که در سطح قوی هستند درسنامه‌های قوی ندارند چرا که برای داوطلبان قوی و سطح بالا طراحی شده‌اند که خود بر تمام مطالب اشراف نسبی دارند. حتی نکاتی در این کتاب‌ها وجود دارند که از سطح کتب درسی بالاترند و یا خارج از کتاب هستند. دانش آموزان قوی معمولا آن دسته از دانش آموزانی هستند که در آزمون‌های آزمایشی درصدهای بالای ۷۰ کسب می‌کنند.

  موسسه حرف آخر بهتر است یا پرش؟

نکات کلیدی در انتخاب بهترین منابع حسابان

برای انتخاب بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲، حتما باید ابتدا سطح خود را تعیین کرده و سپس منبع مناسب و متناسب با سطح خود را انتخاب کنید. از آنجا که حسابان درسی پر نکته و چالش برانگیز است، نیاز به منابعی برای مطالعه و تست زنی دارد که درسنامه‌ی قوی دارند. درسنامه‌ی کتاب انتشارات خیلی سبز برای درس حسابان خوب و قابل قبول است. همچنین؛ تست‌های نشر الگو نکات بسیار مفیدی برای داوطلبان دارد.

اکثر داوطلبان کنکور ریاضی ۱۴۰۲، منابعی را انتخاب می‌کنند که درسنامه‌های خوبی داشته باشند و به طور خلاصه و مطابق با مطالب کتاب درسی حسابان را آموزش دهند. این منابع باید دارای تست‌های هدفمند باشند، تست‌های کنکور سال‌های اخیر در آن‌ها مطرح شده باشند، دارای پاسخ نامه‌ی کلیدی و تشریحی نیز باشند.

کتاب جامع خیلی سبز حسابان، کتاب میکرو تست حسابان گاج، کتاب تست حسابان الگو و کتاب هرکول آریان حیدری از جمله بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲ به حساب می‌آیند.

توجه داشته باشید که پس از انتخاب بهترین منابع حسابان برای کنکور ۱۴۰۲، بایست نحوه مطالعه درستی را نیز انتخاب کنید. اگر نمی‌دانید که حسابان را برای کنکور چگونه بخوانید به مقاله ” نحوه خواندن حسابان برای کنکور ” مراجعه کنید.

جمع بندی و نتیجه گیری تمام مطالب گفته شده در بالا

حسابان درسی مهم، مشکل، چالش برانگیز و محاسباتی است که یکی از دروس تخصصی رشته ریاضی به حساب می‌آید. برای به دست آوردن نتیجه‌ی مطلوب در این درس، داوطلبان کنکور باید به تکرار و تمرین بسیار بپردازند. برای این کار به منابع خوب و مناسب نیاز دارند. بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲ را می‌توان با پرس و جو از اساتید و مدرسان و یا رتبه‌های برتر کنکور ریاضی پیدا کرد. این منابع باید با سطح داوطلب تناسب داشته باشند. معمولا داوطلبان ضعیف‌تر در درس حسابان، منابعی برای مطالعه انتخاب می‌کنند که درسنامه‌های قوی‌تری داشته باشند و به درک و فهم بیشتر مطلب کمک می‌کنند.

دریافت مشاوره

برای انتخاب بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲، باید کتاب‌هایی را انتخاب کرد که علاوه بر درسنامه‌های خوب و کامل، تست‌های جامع و طبقه بندی شده نیز داشته باشند که شامل تست‌های تألیفی و تست‌های کنکور سال‌های قبل باشد و پاسخ‌نامه‌ی کلیدی و تشریحی نیز داشته باشد. در میان انتشاراتی که کتاب حسابان دارند، انتشارات خیلی سبز، نشر الگو، تست‌های میکرو طبقه بندی شده گاج و کتاب هرکول آریان حیدری جزو بهترین منابع کنکور حسابان به حساب می‌آیند.

به این مقاله امتیاز دهید

6 thoughts on “بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲

 1. عبدالحسین بیگی میگوید:

  خیلی دقیق و حرفه ای بود تا الان دو جلسه اش رو دیدم هم روش ها و هم آمار هایی که ارایه میشه دقیق و قابل استفاده برای کنکور هستن

 2. رمضان انتظامی میگوید:

  کامل بود و همه مباحث مربوط به دیابت رو از تمام پایه ها همراه با تست جمع بندی میکنه

 3. حسینعلی هامون میگوید:

  سلام.
  بعد از گذراندن ۶ سال ، برای تخصص در یک رشته خاص مثل جراحی فک و صورت ، چند سال دیگه باید درس خوند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.