همه چیز درباره فیزیک در کنکور تجربی ۱۴۰۲

فیزیک در کنکور تجربی ۱۴۰۲

فیزیک در کنکور تجربی ۱۴۰۲؛ داوطلبان رشته تجربی مدام می‌پرسند: چگونه می‌توانم فیزیک رشته تجربی را به خوبی بخوانم تا بتوانم به تست‌های آن پاسخ صحیح بدهم؟ آیا در فرصت کمی که تا کنکور دارم می‌توانم فیزیک تجربی را بخوانم و نتیجه خوبی از آن بگیرم؟ چگونه می‌توانم فیزیک را به خوبی یاد بگیرم؟ چقدر زمان در روز صرف یادگیری فیزیک کنم؟ بهترین منابع برای فیزیک تجربی چه منابعی هستند؟ درس فیزیک چه نقشی در تعیین رتبه و تراز من دارد؟ برای قبولی در رشته دلخواهم باید چند درصد فیزیک جواب بدهم؟

هر آنچه که باید درباره فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۲ بدانید

در مطلبی که خواهید خواند، سعی کرده‌ایم که همه چیز درباره فیزیک کنکور تجربی سال ۱۴۰۲ را برای شما عزیزان مفصلاً شرح دهیم، تا به سوالات احتمالی از این دست که برای شما به کرات پیش می‌آید، پاسخ مناسبی داده باشیم.

در ادامه بر آنیم که تاثیر فیزیک در رتبه داوطلبان کنکور تجربی، انتخاب بهترین منابع برای مطالعه فیزیک تجربی، بودجه بندی فیزیک کنکور تجربی ۱۴٠۲، نحوه مطالعه صحیح فیزیک تجربی و همچنین روش تست زنی فیزیک تجربی را برای شما شرح دهیم.

با دانستن تمامی این مطالب، دیگر آموزش فیزیک برای شما درسی مشکل به حساب نمی‌آید. بلکه؛ می‌توانید با رعایت چند نکته به ظاهر ساده موفقیت خود را در این درس تضمین کنید. مطالعه فیزیک چندان کار ساده ای نیست. اما؛ کاری نشدنی و دشوار نیز به حساب نمی‌آید و به صبر و حوصله زیاد و تکرار و تمرین بسیار زیاد نیاز دارد.

تأثیر فیزیک برای داوطلبان کنکور تجربی ۱۴٠۲

داوطلبان رشته تجربی بیشتر تمرکز خود را روی دروس زیست شناسی و شیمی می‌گذارند و گاهی اوقات از فیزیک غافل می‌شوند. اما اگر بدانند که تاثیر فیزیک در کنکور تجربی ۱۴۰۲ برای آن‌ها تا چه اندازه است، هیچ گاه آن را کنار نمی‌گذارد و سعی می‌کنند به سوالات آن تا حد ممکن پاسخ دهند. اگر داوطلبان فرصت کافی برای مطالعه فیزیک در اختیار نداشته باشند، می‌توانند آن را به صورت مبحثی مطالعه کنند و از مباحثی که تست خیزتر هستند، برای پاسخگویی و کسب درصد مناسب خود استفاده کنند.

فیزیک در کنکور تجربی ۱۴۰۲-الکتریسیته ساکن

اما توصیه ما به داوطلبان این است که از خواندن فیزیک غافل نشوند چرا که فیزیک درسی است که تعداد زیادی از داوطلبان آن را نمی‌خوانند و بنابراین؛ در دفترچه کنکور سراسری آن را سفید می گذارند و یا درصد منفی پاسخ می‌دهند. چنانچه داوطلبان بتوانند درصد خوبی را در درس فیزیک به دست بیاورند، می‌توانند از رقبای خود پیشی بگیرند.

پیشنهاد ما به دانش آموزان رشته تجربی استفاده از پکیج‌های آموزش ویدیویی برای مطالعه فیزیک کنکور است. این پکیج‌ها را می‌توانید برحسب پایه تحصیلی خود از بخش زیر جستجو کنید.

نحوه مطالعه فیزیک تجربی برای کنکور ۱۴٠۲

موفقیت در درس فیزیک به مقدار زیادی به نحوه مطالعه داوطلبان بستگی دارد. اینکه داوطلب بتواند روش صحیح مطالعه را بلد باشد و به کار بگیرد، تاثیر مثبتی در پاسخگویی به تست‌های درس مورد نظر، خواهد داشت. نحوه مطالعه فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۲ به این صورت نیست که صرفاً مطالبی را حفظ کنید. بلکه؛ باید کتاب درسی را به خوبی مطالعه کرده و مطالب را بفهمید. برای فهم بهتر می‌توانید از منابع کمک آموزشی مناسب بهره بگیرید. این منابع شامل معلم، جزوه، ویدیو‌های آموزشی، کلاس های کنکور آنلاین و حضوری و همچنین کتب کمک آموزشی معتبر می‌شوند.

  تکنیک های ریاضی کنکور انسانی چیست؟

سوال این است که از این منابع چگونه می‌توان استفاده کرد؟ پس از مطالعه کتاب درسی و حل تمرین‌های آن باید به سراغ یک منبع کمک آموزشی برای درک بهتر مطالب بروید. اگر جزوه معلم مدرسه خود را در اختیار دارید، آن را به دقت مطالعه کنید. اگر باز هم در فهم مطالب دچار شبه‌ای بودید میتوانید در کلاس‌های مجازی و یا کلاس‌های حضوری شرکت کنید. اگر بودجه کافی برای پرداخت هزینه کلاس‌ها را ندارید، می‌توانید از ویدیو‌های کمک آموزشی نیز بهره ببرید. نقش کتاب نیز در این فرایند غیرقابل انکار است. از درسنامه‌های منابع می‌توانید هم برای درک و فهم و مطالعه فیزیک استفاده کنید و هم می‌توانید از تست‌های طبقه‌بندی شده و معتبر برای تکرار و تمرین بیشتر و تسلط روی مطالب فیزیک استفاده کنید.

انتخاب منابع مناسب

منابع فیزیک در کنکور تجربی ۱۴۰۲ را حتماً باید با توجه به چند فاکتور انتخاب کرد. این فاکتور‌ها شامل سطح علمی داوطلب، نوع نیاز به منابع، اعتبار منابع انتخاب شده و نیز زمانی که داوطلب برای مطالعه در اختیار دارد، می‌شوند. مثلاً داوطلبان قوی و حتی بعضی از داوطلبان متوسط منابعی را انتخاب می‌کنند که بیشتر تمرکز آن روی تست باشد. به این منابع، منابع تست محور می‌گویند. اما داوطلبانی که ضعیف‌تر هستند و یا سطح متوسط متمایل به ضعیفی دارند، می‌توانند از منابع آموزش محور استفاده کنند، که درسنامه‌های قوی و کاملی دارند. در ارتباط با منابع می‌توانید اطلاعات تکمیلی را در مقاله ” بهترین منبع آموزش فیزیک کنکور تجربی ” مطالعه کنید.

بودجه بندی فیزیک در کنکور تجربی ۱۴٠۲

اهمیت آگاهی از بودجه بندی برای داوطلبانی ضرورت دارد که زمان کافی برای مطالعه فیزیک در اختیار ندارند و یا نمی‌خواهند وقت زیادی را صرف مطالعه فیزیک کنند. آن‌ها می‌توانند چند مبحث خاص از هر یک از پایه‌ها را انتخاب کرده و یا حتی فقط یک پایه را برای کنکور مطالعه کنند که می‌دانند بیشتر سوالات از آن مباحث یا پایه مطرح می‌شوند.

از مجموع ۳٠ سوال فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۲، فیزیک پایه دهم ۶ سوال، فیزیک پایه یازدهم ۱۰ سوال و فیزیک پایه دوازدهم ۱۴ سوال تشکیل می‌دهند. بنابراین؛ داوطلبانی که وقت کافی در اختیار ندارند اما؛ می‌خواهند درصد قابل‌ قبولی فیزیک در کنکور پاسخ دهند، می‌توانند فقط فیزیک پایه دوازدهم را بخوانند که بخش عمده سوالات را به خود اختصاص داده است.

اگر بخواهیم بودجه بندی به تفکیک مباحث را مطرح کنیم، باید بگوییم که از مبحث فیزیک و اندازه گیری ۱ سوال، کار، توان و انرژی ۱ سوال، ویژگی‌های فیزیکی مواد ۲ سوال، دما، گرما و قانون گازها ۲ سوال، الکتریسیته ساکن ۴ سوال، جریان الکتریکی ۴ سوال، مغناطیس و القا ۲ سوال، حرکت بر خط راست ۴ سوال، دینامیک ۳ سوال، نوسان و امواج ۴ سوال و آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای ۳ سوال در کنکور سراسری رشته تجربی برای سال ۱۴۰۲ مطرح می‌شود.

مشاوره اختصاصی رادیواکتیو

فیزیک درس مهمی برای رشته تجربی است. پس از آن غافل نشوید و حتی اگر فرصت کافی برای مطالعه تمام مطالب آن در اختیار ندارید، مطالب مهم و تست خیز را گلچین کرده و مطالعه کنید. چنانچه برای این درس نیاز به مشاوره دارید با ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

 در مقاله حاضر سعی کردیم نکات مهم مربوط به فیزیک رشته تجربی در کنکور ۱۴۰۲ را عنوان کنیم. اگر سوالی برای شما پیش آمد و یا در برخی از مطالب دچار ابهام بودید، می‌توانید نظرات، سوالات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

6 دیدگاه برای “همه چیز درباره فیزیک در کنکور تجربی ۱۴۰۲

 1. فرهاد شعبانی گفته:

  سلام.
  بعد از گذراندن ۶ سال ، برای تخصص در یک رشته خاص مثل جراحی فک و صورت ، چند سال دیگه باید درس خوند؟

 2. روح الله مرادی گفته:

  سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل تجربی هستم
  امسال پشت کنکورم
  من سوالم اینه که وقتی زیست میخونم مثلا اول کتاب درسی رو بخونم بعدش درسنامه هم بخونم
  چون اگه قرار باشه هم کتاب بخونم هم درسنامه کتاب کمک درسی ۲ ساعت زمان تموم میشه
  برای تست چیکار کنم ؟
  و این که آیا به جای درسنامه فیلم آموزشی ببینم خوبه ؟

 3. ابوالقاسم اشرفی گفته:

  متاسفانه دیر موجود شد و فکر کنم همون روز هم همه اش فروش رفت اما از خود کتاب خیلی راضی ام همونظور که توی توضیحات هم گفته شده قید های کتاب و قید هایی که از مفاهیم طرح میشه رو پوشش میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله همه چیز درباره فیزیک در کنکور تجربی ۱۴۰۲

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.