روش های تستی فیزیک کنکور

روش های تستی فیزیک کنکور

روش های تستی فیزیک کنکور چه کمکی در موفقیت شما دانش آموز کوشا می‌کند؟! شاید درس فیزیک در نگاه اول درسی بسیار مشکل و پاسخگویی به تست های آن کاری بسیار ناممکن به نظر برسد. اما این چنین نیست. باید بدانید که درس فیزیک از دروس مهم برای هر دو رشته ریاضی و تجربی است. به همین خاطر روش های تستی فیزیک کنکور برای داوطلبان هر دو رشته تحصیلی بسیار مهم است و باید تکنیک‌ها و ترفندهای آن را به خوبی بدانند و بتوانند در کنکور از آن‌ها استفاده کنند. تا درصد قابل قبولی سوال فیزیک پاسخ دهند که در رتبه نهایی آنها تاثیر مستقیم خواهد داشت.

پیش نیاز آموزش تست زنی فیزیک کنکور

پیش از یادگیری روش های تستی فیزیک کنکور حتماً باید به مطالب فیزیک تسلط کافی داشته باشید. اگر به مطالب آموزش فیزیک تسلط نداشته باشید، با دانستن ترفند‌ها و راه حل‌های ساده نیز نمی‌توانید به تست‌های آن پاسخ دهید و به موفقیت دست پیدا کنید. بنابراین؛ در ابتدا سعی کنید با مطالعه دقیق منابعی که در اختیار دارید علی الخصوص کتاب درسی خود به تسلط کافی بر مطالب فیزیک دست پیدا کنید.

بهترین روش های تستی فیزیک کنکور چیست؟
بهترین روش های تستی فیزیک کنکور چیست؟

فراگیری مهارت‌های تستی فیزیک کنکور کاری نیست که یک شبه بتوانید انجام دهید. بلکه؛ باید به مرور زمان و با حل تعداد تست های بسیار زیاد و تمرین مکرر پیش از جلسه آزمون سراسری، با پشتکار و صبر و حوصله بسیار آنها را فرا بگیرید.

روش های تستی فیزیک کنکور

یکی از بهترین روش های تست زنی فیزیک کنکور روشی است که در ادامه به آن اشاره کرده‌ایم. این روش به صورت گام به گام بوده و باید هریک از مراحل را به خوبی انجام دهید.

 • برنامه ریزی دقبق

اولین اصل در این روش تست زنی فیزیک برای کنکور داشتن برنامه ریزی دقیق است. مبحث برنامه ریزی برای داوطلبان کنکور علی الخصوص در درس‌های تفهیمی مانند فیزیک بسیار با اهمیت است. برنامه ریزی به چند صورت انجام می‌گیرد؛ برنامه ریزی کوتاه مدت، برنامه ریزی میان مدت و برنامه‌ریزی بلند مدت. بنابراین؛ باید برای درس فیزیک ابتدا برنامه‌ریزی کنید. این برنامه ریزی به شما کمک می‌کند که در زمان خود صرفه جویی کرده و در مدت زمان کم نتیجه بسیار بهتری بگیرید.
مشاورین ما در موسسه رادیو اکتیو می‌توانند در این برنامه ریزی شما را راهنمایی کنند؛ برای این منظور می‌توانید از طریق فرم مشاوره با ما در تماس باشید.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

 • اول مطالعه بعد تست

یکی از روش های تستی فیزیک کنکور این است که اول باید درس را مطالعه کنید و سپس اقدام به تست زنی نمائید. برای این کار می‌توانید از کتاب‌های کمک آموزشی، جزوات تکمیلی و ویدیو‌های آموزشی بهره ببرید. اگر به کلاس کنکور فیزیک می روید، حال این کلاس مجازی باشد و چه حضوری، حتما جزوه معلم را به دقت مطالعه کنید. این کار را بلافاصله پس از اینکه از کلاس برگشتید انجام دهید. سپس به سراغ تست‌های آن بروید. چرا که اگر تسلط کافی بر مطالب نداشته باشید، تست زنی اغلب کاری بیهوده است.

همچنین بخوانید درباره: فیزیک کنکور را چگونه بخوانیم؟

 • یادداشت نکات تست‌ها

یکی از ترفندهای تستی برای فیزیک کنکور این است که پس از تست زنی، نکات مهمی که از حل تست ها فهمیده‌اید را در دفتر خلاصه های خود را یادداشت کنید و یا آنها را هایلایت کنید. این کار به شما کمک می‌کند که اولاً نکات را به‌ خوبی بیاموزید و در ذهن خود آنها را تثبیت کنید و دوما هنگام مرور، زمان کمتری را صرف پیدا کردن نکات کنید و نکاتی را که از قبل یادداشت کرده اید، به سادگی و در مدت زمان کمی مطالعه و مرور کنید.

 • نشاندار کردن و علامت زنی تست های فیزیک

بعضی از تست‌ها بسیار نکته دار هستند و باید آنها را حتماً علامت گذاری کرده و در مرورهای خود باز هم به سراغ آنها بروید و یک بار دیگر سعی کنید آنها را حل کنید. اگر نتوانستید باز هم سوالات را حل کنید، به سراغ نکاتی که در دور اول مطالعه و تست زنی، در یادداشت‌های خود نوشته‌اید بروید و آن را مطالعه کنید. در دور بعدی مطالعه باز هم اقدام به حل دوباره آن تست‌ها کنید و اگر نتوانستید باز هم آنها را حل کنید، یعنی شما آن مبحث را به درستی یاد نگرفته‌اید و باید آن را از اول بخوانید. اما اگر توانستید آن تست را به خوبی حل کنید، یعنی نکته آن را درک کرده‌اید و نیازی به خواندن دوباره مبحث نیست و می‌توانید تنها به مرور اکتفا کنید.

 • یاد گرفتن فرمول‌های کوتاه و ترفندهای تستی فیزیک کنکور

برای موفقیت در تست زنی فیزیک کنکور باید فرمول‌های کوتاه و کاربردی و همچنین نکات و ترفندهای ریز تستی فیزیک کنکور را به خوبی یاد بگیرید. این کار تنها با ممارست و تمرین و تست زنی بسیار زیاد در فواصل مناسب صورت می‌پذیرد. بنابراین از تکرار و تمرین بسیار غافل نشوید. سپس از نکاتی که در هنگام تست زنی، یادداشت کرده‌اید فرمول‌ها و ترفند‌ها را استخراج کرده و سعی کنید آنها را جایی یادداشت کرده و جلوی چشمان خود بگذارید. هر بار که فیزیک می‌خوانید سعی کنید که نگاهی نیز به آن فرمول‌ها و ترفندها بیندازید تا ملکه ذهن شما شوند.

 • صبر و حوصله و نداشتن اضطراب و استرس

تعداد قابل توجهی از داوطلبان رشته ریاضی به دلیل استرس بسیار بالایی که دارند، نمی‌توانند از تمام محفوظات ذهنی خود در جلسه کنکور بهره ببرند. آنها فرمول‌های زیادی به خاطر دارند، راه حل‌های بسیاری برای حل مسائل ریاضی و فیزیک می‌دانند و به مطالب تسلط و اشراف کافی دارند. اما؛ به دلیل استرس بسیار زیادی که متحمل می‌شوند، نمی‌توانند از تمام توان خود استفاده کنند و به تست‌ها پاسخ‌های مناسب بدهند. بنابراین؛ در کنکور سراسری موفق نخواهند شد.

  موسسه حرف آخر بهتر است یا ونوس؟

رمز موفقیت شما چیست؟

رمز موفقیت داوطلبان موفق در کنکور سراسری صبر و حوصله هنگام مطالعه و تمرکز و عدم استرس در هنگام پاسخگویی به تست های آزمون سراسری است. بنابراین؛ هنگام مطالعه با صبر و حوصله برای تمام مطالب فیزیک زمان کافی بگذارید و سعی کنید در جلسه کنکور سراسری بسیار ریلکس باشید و اضطراب و استرس را تا حد ممکن از خود دور کنید. برای رفع اضطراب و استرس در جلسه کنکور سراسری باید اعتماد به نفس کافی داشته باشید. یعنی به خود و دانش خود اعتماد کنید و بدون استرس به سوالات کنکور پاسخ دهید.

به این مقاله امتیاز دهید

6 thoughts on “روش های تستی فیزیک کنکور

 1. علی اصغر رهنما میگوید:

  ماک پول نداریم چکار کنیم بخدا دوس دارم اگ دبیر شدم پول این پیکجاتونو بدم اگ رایگانشو دیدم حرامه فقط به اونایی ک پول دارن کمک ددسی میکنید

 2. حسین رمضانی میگوید:

  سلام و خسته نباشید
  من امسال قصد شرکت در کنکور رو داشتم و محصولات شما رو خریداری کردم
  همسر من هم تصمیم گرفته که در کنکور امسال شرکت کنه
  خواستم بپرسم که ما میتونیم با هم از یک پکیجی که من خریداری کردم استفاده کنیم و از نظر شرعی مشکلی نداره ؟

 3. موسی رهنما میگوید:

  آقای باقری سلام درحین خوندن درسنامه کتاب کمک درسی خلاصه نویسی یا نکته برداری نباید انجام بدیم در دفتر جداگونه
  یک سوال دیگه جعبه لایتنر چی رو داخلش بزارین ؟؟؟

 4. عبدالله عباسی میگوید:

  با سلام وقت بخیر یه چندتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخگو باشید من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد زیست شناسی دانشگاه شیراز هر دو مقطع روزانه هم بودم و تصمیم دارم دوباره کنکور بدم البته چون آزمونای استخدامی رو شرکت میکردم و خصوصی هم تدریس میکردم خیلی از درس فاصله نگرفتمسوال اول اینکه آیا اگه کنکور بدم میتونم مجدد از تحصیلات رایگان استفاده کنم؟
  سوال دوم اینکه من دیپلم تجربی سال ۸۳ هستم سوابق تحصیلی برا ماها به چه صورت هستش و آیا باید دوباره تو امتحانات نهایی شرکت کنم؟
  و اضافه کنم که علاقه زیاری به درس خوندن دارم و اصلا از مطالعه کردن خسته نیستم پیشتهاد شما در این مورد به بنده چی هستش؟ پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگزارم

 5. علی رضا میرزایی میگوید:

  کامل بود و همه مباحث مربوط به دیابت رو از تمام پایه ها همراه با تست جمع بندی میکنه

 6. علی رضا آزاد میگوید:

  انتظار نداشتم گیاهی انقدر آسون و قابل درک باشه
  بیان دبیر و جزوه فوق العاده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله روش های تستی فیزیک کنکور

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.