تدریس فیزیک دوازدهم کنکور

تدریس فیزیک دوازدهم کنکور

تدریس فیزیک دوازدهم کنکور؛ فیزیک درس مشترک رشته ریاضی و رشته تجربی در کنکور است که بیشتر مورد توجه داوطلبان رشته ریاضی قرار می‌گیرد و از سمت داوطلبان رشته تجربی گاهاً دچار کم لطفی می‌شود. اما؛ اگر با نحوه صحیح مطالعه آن آشنا باشید، با برنامه ریزی درس بخوانید و برای حل مشکلات درسی خود و رفع اشکال از یک منبع مناسب برای یادگیری آن استفاده کنید، می‌توانید در این درس موفق باشید. در ادامه این مطلب قصد داریم که شما را با تدریس فیزیک کنکور دوازدهم که یکی از مهمترین پایه‌های فیزیک برای هر دو رشته تجربی و ریاضی آشنا کنیم. همچنین؛ در این مطلب از اهمیت فیزیک دوازدهم بودجه بندی آن در کنکور و روش‌های مطالعه فیزیک مطالبی را به شما خواهیم آموخت. امیدواریم که با استفاده از این نکات بتوانید فیزیک دوازدهم را بهتر یاد بگیرید و نتیجه بهتری از آن بگیرید.

اهمیت فیزیک دوازدهم کنکور

یکی از مهمترین پایه‌های فیزیک در کنکور سراسر،  فیزیک پایه دوازدهم است. اهمیت آن برای هر ۲ رشته آزمایشی ریاضی و تجربی تقریبا یکسان بوده و حدود ۴۳ درصد از سوالات کنکور سراسری را برای هر دو گروه آزمایشی تشکیل می‌دهد. از فیزیک پایه دوازدهم در کنکور ۴۳ درصد یعنی معادل تقریباً ۱۳ سوال مطرح می‌شود. این کتاب مطالب تقریبا سختی دارد و ممکن است بسیاری از داوطلبان نتوانند آن را به خوبی یاد بگیرند و نیاز به منابع کمک آموزشی و یا مدرسین مجرب برای تدریس فیزیک دوازدهم کنکور داشته باشند.

اما؛ داوطلبانی که بتوانند درصد مناسبی از درس فیزیک دوازدهم در کنکور پاسخ دهند، می‌توانند موفق باشند و به کسب رتبه‌های خوب امیدوار باشند تا بتوانند در رشته و دانشگاه دلخواه‌شان به راحتی تحصیل کنند و به اهداف تحصیلی خود برسند. با توجه به اینکه فیزیک درسی کاملا تفهیمی و ترکیبی است و مطالب آن به صورت حل مسائل گوناگون و چالشی است، بسیاری از داوطلبان در خواندن و یادگیری و آموزش فیزیک مشکل دارند و به سراغ آن نمی‌روند. بنابراین؛ می‌توانید روی این درس به صورت یک درس سرنوشت ‌ساز، برنامه ریزی کرده و با مطالعه دقیق فیزیک دوازدهم برای کنکور که بیشترین بودجه بندی کنکور را شامل می‌شود، به رتبه خوب و مناسب امیدوار باشید.

تدریس کنکوری فیزیک دوازدهم
تدریس کنکوری فیزیک دوازدهم

تدریس فیزیک دوازدهم کنکور

اگر در یادگیری فیزیک دوازدهم مشکل دارید، می‌توانید روش تدریس‌های مختلف را امتحان کنید و بهترین تدریس فیزیک دوازدهم کنکور را می‌توانید از طریق ویدیوهای آموزشی که در سایت‌های مختلف و موسسات مختلف به راحتی قابل دسترسی هستند پیدا کنید. یکی از بهترین موسسات در زمینه تدریس فیزیک دوازدهم کنکور، موسسه علمی آموزشی رادیو اکتیو است که با کادر مجرب خود و اساتید معروف کشور توانسته است در این زمینه از رقبای خود پیشی گرفته و یکی از بهترین‌ها در این زمینه باشد.

مدرسان فیزیک رادیو اکتیو بسیار با تجربه، باسواد و متعهد هستند و به بهترین و ساده‌ترین نحو ممکن فیزیک را به شما عزیزان آموزش می‌دهند. نحوه آموزش رادیو اکتیو به صورت مبحثی تدریس می‌شود یعنی شما اگر در مبحث خاصی از فیزیک دوازدهم مشکل داشته باشید،  می‌توانید تنها ویدیوی آن مبحث خاص را تماشا کرده و مطالب مربوط به آن را یاد بگیرید. برای دسترسی به مباحث تدریس کمکوری فیزیک دوازهم رادیواکتیو می توانید برحسب پایه ها اقدام کنید.

بنابراین؛ تنها در هزینه‌های خود صرفه جویی کرده‌اید بلکه؛ در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد و می‌توانید تنها با یادگیری چند مبحث پرتکرار و تست خیز،  درصد قابل قبولی فیزیک در کنکور پاسخ دهید و رتبه خود را جا به جا کنید. در کنار تدریس این کتاب مهم می‌توانید از منابع کمک آموزشی دیگر مانند کتاب‌های تست و یا آموزش محور نیز استفاده کنید و با حل تست‌های گوناگون کنکوری سال‌های پیش و تالیفی استاندارد و معتبر با تکرار و تمرین به مطالب آموخته شده تسلط پیدا کنید.

  نحوه محاسبه درصد فیزیک کنکور

نحوه مطالعه فیزیک دوازدهم برای کنکور

فیزیک کنکور را چگونه بخوانیم؟ با دانستن نحوه صحیح مطالعه فیزیک می‌توانید در این درس، موفق‌تر عمل کنید. بهترین منبع برای مطالعه فیزیک کنکوری کتاب درسی اصلی شما است. به این صورت که ابتدا مطالب را به صورت مبحثی از روی کتاب درسی پایه دوازدهم خود مطالعه کنید و سپس از جزوه معلم، ویدیوهای آموزشی و یا کتاب‌های آموزش محور برای یادگیری بیشتر استفاده کنید و اگر باز هم در مبحثی مشکل داشتید، می‌توانید آن را مجدد مطالعه کنید. تمرین‌های تشریحی کتاب درسی را حتما حل کنید و آنها را تحلیل کنید. فیزیک درسی تحلیلی و تفریحی است و بدون تحلیل و تفهیم صحیح مطالب می‌توانید در آن موفق باشید. برای تسلط بر مطالب باید تست‌های آموزشی زیادی حل کنید.

این تست‌ها را در فواصل زمانی معین حل کنید. اما؛ در مرحله اول برای حل آن‌ها زمان خاصی را در نظر نگیرید. پس از تکرار و تمرین بسیار و تسلط نسبی بر مطالب، روی سرعت عمل خود، کار کنید و تست‌های زمان‌دار بزنید.

همچنین؛ نیازی نیست که تمام مطالب فیزیک را بخوانید.  ابتدا مطالب تست خیز و مهم را گلچین کرده و سپس بررسی کنید که آیا پیش نیازی برای مطالعه آنها وجود دارد یا نه. آنگاه با انتخاب چند مبحث خاص و پرتکرار، خود را برای درصد مورد نظرتان آماده کنید. اگر در آن مباحث خاص تسلط کافی داشته باشید، به راحتی می‌توانید درصد متوسط یا حتی متوسط رو به بالایی را در کنکور سراسری پاسخ دهید. در مجموع، راز موفقیت در درس فیزیک، تکرار و تمرین بسیار است و حل تست‌های استاندارد که شامل تست،های تالیفی و تست‌های کنکوری می‌شود.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

جمع بندی و نتیجه گیری

درس فیزیک پایه دوازدهم حدود ۴۳ درصد سوالات کنکور فیزیک را تشکیل می‌دهد و با توجه به اهمیت این درس در رتبه نهایی، تراز داوطلبان و انتخاب رشته و دانشگاه‌های معتبر حتماً باید درصد خوبی فیزیک پاسخ داد. اگر زمان کافی برای مطالعه تمام مباحث فیزیک در اختیار ندارید، می‌توانید چند مبحث خاص را گلچین کرده که بودجه بندی بیشتری دارند. یکی از این مباحث خاص، مباحث مطرح شده در فیزیک پایه دوازدهم است. اگر در فهم و درک مطالب مشکل داشتید، می‌توانید از منابع کمک آموزشی مانند ویدیوهای آموزشی رادیو اکتیو کمک بگیرید که در آنها مدرسین رادیواکتیو تدریس فیزیک دوازدهم کنکور را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهند و به شما کمک می‌کنند که بتوانید در این درس، موفق‌تر عمل کنید و در رشته و دانشگاه دلخواهتان پذیرفته شوید.

به این مقاله امتیاز دهید

6 thoughts on “تدریس فیزیک دوازدهم کنکور

 1. غلامحسین علیپور میگوید:

  خسته نباشید
  این که میگن ده سال حق ادامه تحصیل ندارید و باید در مناطق محروم کار کنید درسته؟
  و پس از اخذ مدرک تخصص اجازه داریم مطب خصوصی باز کنیم؟

 2. علی رضا بردبار میگوید:

  سلام. کتاب شبیه ساز زیست نانو با توجه به این که تغییرات زیست دهم روش اعمل نشده به نظرتون میشه ازش استفاده کرد؟

 3. حمیدرضا محسنی میگوید:

  من اخرشم نفهمیدم منظورتون از قید های مستقیم و غیرمستقیم چیه اما دمتون گرم همه سوالات قیدی رو جوابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله تدریس فیزیک دوازدهم کنکور

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.