تحلیل فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱

تحلیل فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱

تحلیل فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱؛ تحلیل دروس برای داوطلبان کنکور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این تحلیل، می‌تواند تحلیل کنکور سال‌های پیش باشد و یا تحلیلی از یک آزمون آزمایشی باشد که داوطلبان در آن شرکت کرده‌اند. تحلیل کنکور از تحلیل آزمون آزمایشی بسیار با اهمیت‌تر است. چرا که داوطلبان متوجه می‌شوند که بودجه بندی سوالات به چه صورت خواهد بود و با دیدگاه بهتری اقدام به برنامه ریزی تحصیلی برای هر یک از درس‌های خود می‌کنند.

اهمیت بررسی سوالات فیزیک در کنکور

فیزیک، درس مشترک دو رشته تجربی و ریاضی و فیزیک است. این درس، چندان هم پرطرفدار نیست. چرا که بسیار تفهیمی و چالشی بوده و پاسخ دادن به سوالات آن نیازمند تسلط کامل بر کتاب درسی است. از این رو، داوطلبانی که می‌خواهند در درس فیزیک کنکور موفق‌تر باشند، باید برنامه ریزی دقیقی برای مطالعه‌ی این درس داشته مشکل و تفهیمی باشند.

با این تفاصیل به تحلیل فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ خواهیم پرداخت. در این تحلیل نکات مهمی را برای شما داوطلبان بررسی کرده‌ایم از جمله اینکه نحوه سوالات فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ به چه صورت بوده است؟ درجه سختی سوالات، بودجه بندی کنکور و مواردی از این قبیل به طور کامل بررسی شده‌اند. در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید برنامه ریزی صحیحی برای مطالعه کنکور فیزیک رشته تجربی داشته باشید.

تحلیل فیزیک کنکور تجربی ۱۴٠۱
تحلیل فیزیک کنکور تجربی ۱۴٠۱

تحلیل فیزیک کنکور تجربی ۱۴٠۱

فیزیک کنکور ۱۴۰۱ در رشته تجربی دارای ۳۰ سال بود و مدت زمان پاسخگویی به تمام سوال فیزیک، ۳۷ دقیقه در نظر گرفته شده بود. البته؛ تعداد سوالات فیزیک کنکور ریاضی از تجربی بیشتر و معادل ۴۵ سوال است که داوطلبان برای پاسخگویی به آنها ۵۵ دقیقه زمان دارند. اطلاع از تعداد سوالات همواره در تحلیل فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ از اهمیت بالایی برخوردار است.

با وجود اینکه آموزش فیزیک درس مشکل و پیچیده‌ای است و نیاز به دانستن فرمول‌های بسیاری دارد اما؛ در کنکور ۱۴۰۱ تجربی سوالات آن ساده بود و داوطلبان با خواندن مطالب کتاب درسی، حل تست‌های کنکورهای گذشته و مقداری تمرین می‌توانستند به راحتی درصدی را پاسخ دهند.

اهمیت تحلیل فیزیک در کنکور تجربی ۱۴۰۱ بر هیچ کس پوشیده نیست. یکی از نکاتی که این اهمیت را آشکار می‌کند این است که طبق آمار بیش از ۸۰ درصد داوطلبانی که در رشته‌های پزشکی پذیرفته شده‌اند فیزیک را بالای ۵۰ درصد می‌زنند.

تحلیل بودجه بندی فیزیک کنکور ۱۴٠۱ تجربی

اگر بخواهیم بودجه بندی فیزیک کنکور ۱۴۰۱ را بررسی و تحلیل کنیم، می‌توانیم بگوییم که تفاوت چندانی با بودجه بندی فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۰ نداشت. در فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱، ۶ سوال یعنی معادل ۲۰ درصد از کل سوالات از پایه دهم، ۱۰ سوال یعنی ۳۳ درصد از پایه یازدهم و بیشترین تعداد سوالات یعنی ۱۴ سوال معادل ۴۷ درصد مستقیما از پایه دوازدهم مطرح شده بود.

در فیزیک کنکور ۱۴۰۱ تجربی در مجموع ۳ سوال بسیار آسان و یازده سوال متوسط مطرح شده بود. یعنی مجموع ۱۴ سوال ساده و متوسط برای داوطلبان ضعیف و متوسط قرار داده شده بود و حدود ۱۶ سوال مناسب داوطلبان قوی‌تر بود و سخت‌تر و پیچیده‌تر طراحی شده بود.

موفقیت در فیزیک تجربی
موفقیت در فیزیک تجربی

موفقیت در فیزیک تجربی

آن دسته از داوطلبانی که تصور می‌کنند پاسخگویی به سوالات فیزیک جزو محالات است سخت در اشتباهند. با تحلیل فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ به این نتیجه رسیدیم که تقریبا ۵۰ درصد سوالات کنکور فیزیک ۱۴۰۱ تجربی مناسب برای داوطلبان متوسط و ضعیف بودند. بنابراین؛ داوطلبان با اندکی دقت، مطالعه و برنامه‌ریزی صحیح می‌توانند به درصدهای خوبی در درس فیزیک دست پیدا کنند.

شاید تصور کنید که فیزیک درسی کاملاً فرمولی است. اما؛ این طور نیست و فیزیک بخش‌های حفظی نیز دارد. هر چند؛ بخش‌های حفظی فیزیک نیز تفهیمی هستند و نیاز به تجزیه و تحلیل و درک عمیق مطالب دارند.

  عربی کنکور را چگونه بخوانیم؟

برای درک بهتر مطالب، ابتدا کتاب درسی فیزیک خود را مطالعه کرده و آنگاه به سراغ منابع کمک آموزشی مانند ویدیوهای آموزشی و کتاب‌های کمک آموزشی بروید. شما می‌توانید در وب سایت رادیو اکتیو ویدیوهای آموزشی فیزیک را به صورت مبحثی مشاهده کرده و در یادگیری این درس مهم، گامی بزرگ بردارید.

 

اهمیت تحلیل کنکور سال‌های قبل در برنامه ریزی تحصیلی

اگر بتوانید به درستی کنکور سالهای قبل را تجزیه و تحلیل کنید، می‌توانید برنامه ریزی بهتری برای کنکور سال جاری داشته باشید. بسیاری از داوطلبان همیشه از کمبود وقت گله دارند.

آن‌ها نمی‌توانند زمان خود را به گونه‌ای تنظیم کنند که تمام دروس کنکور و تمام مباحث را پوشش دهد. این داوطلبان به صورت گلچین شده به مطالعه‌ی بعضی از دروس می‌پردازند. مثلاً داوطلبان رشته تجربی ترجیح می‌دهند بیشتر زمان خود را صرف مطالعه دروس زیست شناسی و شیمی کنند و برای مطالعه ریاضی و فیزیک به صورت مبحثی اقدام می‌کنند.

همچنین بخوانید درباره: تحلیل فیزیک کنکور ریاضی ۱۴۰۱

اگر کنکور ۱۴۰۱ را بررسی کنید، می‌توانید با تحلیل سوالات فیزیک کنکور ۱۴۰۱ تجربی به یک دیدگاه کلی از بودجه بندی سوالات کنکور ۱۴۰۱ برسید و مباحث مهم و تست خیز را شناسایی کرده و تنها به مطالعه‌ی آن‌ها بپردازید. با این کار می‌توانید در زمان خود صرفه جویی کرده و مطالب مهم را نیز پوشش دهید. با توجه به اینکه بیشتر سوالات از فیزیک پایه دوازدهم مطرح می‌شود، اگر زمان کافی برای مطالعه در اختیار ندارید؛ می‌توانید تنها به مطالعه این پایه بپردازید.

مشاورین ما برای ارائه بهترین مشاوره‌های تحصیلی در مسیر موفقیت کنکور کنارتان هستند.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

کلام پایانی

در مقایسه‌ی تحلیل سوالات فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ با سوالات کنکور ۱۴۰۰، به این نتیجه می‌رسیم که سوالات فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ ساده‌تر بوده و داوطلبان می‌توانستند با اندکی تمرکز و دقت و مطالعه کتاب درسی به تعدادی از سوالات پاسخ دهند. حدود ۵۰ درصد از سوالات متوسط و ساده بودند و حدود ۵۰ درصد از سوالات نیز برای داوطلبان قوی مطرح شده بودند.

داوطلبانی که زمان کافی برای مطالعه تمام مباحث فیزیک تجربی را ندارند، می‌توانند با مطالعه تحلیل سوالات فیزیک کنکور سال‌های قبل برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام داده و تنها مباحث مهم را مطالعه کند. این داوطلبان با انتخاب مباحث تست خیز، در زمان خود صرفه جویی کرده و می‌توانند در عین حال درصد خوبی فیزیک پاسخ دهند. چرا که تمرکز خود را روی چند مبحث محدود قرار داده و آن‌ها را به دقت خوانده و درک کرده‌اند.

امید است که مقاله حاضر دیدگاه جدیدی به شما داوطلبان عزیز کنکور تجربی اضافه کرده باشد، تا بتوانید از طریق آن برنامه‌ریزی صحیح‌تری برای مطالعه این درس مهم و چالشی داشته باشید. از انتخاب منابع مناسب جهت مطالعه غافل نشوید. شما می‌توانید سوالات خود را از کارشناسان مجرب رادیو اکتیو بپرسید تا در اسرع وقت،  شما را راهنمایی کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله تحلیل فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.