معرفی منابع ریاضی کنکور تجربی

معرفی منابع ریاضی کنکور تجربی؛ همواره تعدادی از داوطلبان رشته تجربی برای پاسخگویی به سوالات ریاضی در کنکور این رشته مشکلاتی دارند. آنها بیشتر تمرکز خود را روی دروس زیست شناسی و شیمی می‌گذارند و از دروسی مانند ریاضی و فیزیک تقریباً غافل می‌شوند. توصیه ما به این دسته از داوطلبان این است که حتما برای آشتی با آموزش ریاضی و پاسخگویی به تست‌های آن در کنکور سراسری منبع مناسبی را برای این درس انتخاب کنند. با انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی، داوطلبان رشته تجربی می‌توانند درصد قابل قبولی ریاضی در کنکور تجربی پاسخ دهند.

منبع مناسب اولین گام است!

انتخاب منبع مناسب ریاضی برای کنکور تجربی اولین گام برای برنامه ریزی و مطالعه برای کنکور است. به خصوص در درس ریاضی که داوطلبان تجربی همواره در آن مشکل دارند، انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود. برخی داوطلبان به توصیه‌های معلم خود در انتخاب منبع مناسب برای ریاضی رشته تجربی اکتفا می‌کنند و هر منبعی را که معلمشان معرفی کند، تهیه می‌کنند و به مطالعه آن می‌پردازند. تعدادی از داوطلبان نیز از روی تبلیغات و معروف بودن یک انتشارات خاص آن را به عنوان منبع اصلی مطالعه خود انتخاب می‌کنند. گروه دیگری از داوطلبان نیز به توصیه رتبه‌های برتر کنکور تجربی عمل کرده و منابعی که آن‌ها معرفی می‌کنند را تهیه می‌کنند. اما؛ این نوع انتخاب منابع کاملاً اشتباه است. در ادامه با نحوه انتخاب بهترین منابع ریاضی برای کنکور تجربی آشنا خواهیم شد.

ریاضی برای رشته تجربی
ریاضی برای رشته تجربی

انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی باید بر چه اساس صورت بگیرد؟

بهترین راه برای انتخاب منابع مناسب برای درس ریاضی کنکور تجربی این است که داوطلبان سطح علمی خود را تعیین کنند و بر اساس سطحی که دارند به انتخاب بهترین منابع برای درس ریاضی کنکور تجربی بپردازند. انتخاب سطح علمی برای تعیین منابع بسیار کار ساده‌ای است. کافی است که تعدادی تست را انتخاب کنید و آنها را پاسخ دهید. سپس بر اساس درصد پاسخگویی به تست‌ها تعیین سطح را انجام دهید. البته با تکیه بر نمرات پایان ترم ریاضی رشته تجربی نیز می‌توانید سطح علمی خود در درس ریاضی را تعیین کنید. اما؛ تعیین سطح علمی بر اساس تست‌های حل شده برای کنکور ریاضی تجربی بسیار بهتر و قابل اعتماد‌تر خواهد بود.

اگر همواره در درس ریاضی نمرات بالایی کسب می‌کردید و یا می‌توانید به تست‌های ریاضی به خوبی پاسخ دهید، سطح شما قوی می‌باشد. اما؛ اگر در حل تست‌ها خوب عمل نمی‌کنید و یا نمرات ریاضی شما همیشه پایین بوده، شما در سطح علمی ضعیف قرار دارید و چیزی مابین این ۲ را سطح علمی متوسط می‌گویند.

انتخاب منابع ریاضی کنکور تجربی بر اساس سطح شماست!

حال بر اساس سطحی که دارید می‌توانید بهترین منابع ریاضی برای کنکور تجربی را انتخاب کنید. داوطلبانی که قوی هستند، می‌توانند منابعی را انتخاب کنند که تنها دارای تست‌های طبقه بندی شده و پاسخ تشریحی هستند. اما؛ داوطلبان متوسط و ضعیف حتماً باید کتاب‌های آموزش محور انتخاب کنند، که شامل درسنامه، تست و پاسخ تشریحی می‌شوند. این کتاب‌ها معمولاً درسنامه های بسیار قوی دارند و داوطلبان با خواندن آن ها می‌توانند مطالب را بهتر یاد بگیرد.

معرفی منابع ریاضی کنکور تجربی

در ادامه برخی از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی را برای شما دانش آموزان کوشای رشته تجربی معرفی خواهیم کرد. این منابع شامل برترین کتاب‌ها و پکیج‌های ویدیویی کمک آموزشی هستند.

 • بر اساس تست محور یا اموزش محور بودن کتاب‌ها، منابع متفاوتی برای داوطلبان رشته تجربی در درس ریاضی وجود دارد. این کتاب‌ها بر اساس سطح داوطلبان دسته بندی شده‌اند. یکی از کتاب‌هایی که برای داوطلبان ضعیف طراحی شده است، کتاب ریاضی جامع خیلی سبز کنکور تجربی است. این کتاب در دو جلد منتشر شده است. جلد اول کتاب ریاضی جامع خیلی سبز کنکور تجربی شامل درسنامه و تست می‌باشد. جلد دوم این کتاب شامل پاسخنامه تشریحی است. سطح علمی این کتاب نیز مناسب داوطلبان متوسط و ضعیف و دسته بندی تست‌ها از ساده به سخت می‌باشد.
 • یکی دیگر از کتاب هایی که برای داوطلبان متوسط و ضعیف مناسب است، اما از انتشارات خیلی سبز بهتر عمل کرده؛ کتاب ریاضی جامع مهر و ماه کنکور تجربی است. این کتاب نیز در ۲ جلد شامل درسنامه، تست و پاسخ تشریحی منتشر شده است. تست‌های این کتاب از تست‌های کتاب خیلی سبز یک سر و گردن بالاتر هستند. بنابراین؛ برای داوطلبان ضعیف بسیار توصیه می‌شود. همچنین درسنامه آن بسیار کامل و جامع است و برای داوطلبان بسیار مفید می‌باشد.
 • یک منبع دیگر برای درس ریاضی کنکور تجربی، ریاضی کامل جامع میکرو طلایی گاج کنکور تجربی است. این کتاب که از انتشارات معروف گاج است، یک کتاب تک جلدی است که قسمت اول آن شامل تست و پاسخنامه است و قسمت دوم آن نیز در برگیرنده درسنامه است. سطح علمی این کتاب نیز متناسب با داوطلبان ضعیف طراحی شده است.
  روش های مطالعه ریاضی برای کنکور
 • اگر می‌خواهید بهترین منبع ریاضی کنکور تجربی برای دانش آموزان متوسط و قوی رشته تجربی را معرفی کنیم، می‌توانیم کتاب ریاضی جامع IQ کنکور تجربی را به شما معرفی کنیم. این کتاب نیز در ۲ جلد منتشر شده است. جلد اول، تست‌ها و پاسخنامه‌های تشریحی را دربردارد. جلد دوم شامل یک درسنامه بسیار کامل است.
 • اکنون نوبت به انتخاب منبع مناسب برای داوطلبان قوی رشته تجربی در کنکور سراسری می‌رسد. برای این دسته از داوطلبان درس ریاضی تجربی پایه به پایه نشر الگو منتشر شده است. سطح علمی این کتاب بسیار بالاست و برای داوطلبانی که بسیار قوی هستند، طراحی شده است.
 • باز هم یک منبع مناسب برای داوطلبان سطح بالا و قوی؛ یکی دیگر از کتاب‌های نشر الگو به نام ریاضی جامع موج آزمون نشر الگو ست. این کتاب نیز تست محور بوده و تست‌های بسیار سطح بالایی دارد و درسنامه آن بسیار خلاصه است. بنابراین؛ مناسب برای داوطلبان قوی است و داوطلبان ضعیف و متوسطه نمی‌توانند از این منبع استفاده کنند.

پکیج‌های ویدیویی رادیواکتیو

همانطور که در بالا اشاره کردیم انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی بر اساس سطح شما انجام می‌شود؛ اما مزیت استفاده از پکیج‌های آموزشی رادیو اکتیو این است که مبحث محور بوده و برای تمام دانش آموزان در سطوح مختلف قابل استفاده است. آموزش‌های ریاضی موسسه رادیو اکتیو را از جدول زیر مشاهده کنید.

کلام آخر

نحوه انتخاب بهترین منبع برای ریاضی کنکور تجربی بر اساس سطح علمی داوطلبان صورت می‌گیرد ( البته به غیر از ویدیو‌های رادیواکتیو! ). داوطلبانی که سطح علمی ضعیف و متوسط دارند، از کتاب‌های آموزش محور و داوطلبانی که سطح علمی قوی دارند از کتاب‌های تست محور استفاده می کنند.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

در نتیجه؛ منابع مطالعه برای کنکور برای هر دسته از داوطلبان با دسته دیگر کاملا متفاوت است و بر اساس سطح علمی آنها انتخاب می شود. تمام داوطلبان حتماً باید تست های طبقه بندی شده با پاسخ تشریحی نیز مطالعه کنند.

به این مقاله امتیاز دهید

6 thoughts on “معرفی منابع ریاضی کنکور تجربی

 1. صادق کاکاوند میگوید:

  از ۱۰۰ درصد اون ۴۰ درصد نهایی که تاثیر قطعی داره ، فقط نمره امتحان های نهایی (خرداد ماه) درش تاثیر داره درسته ؟ معدل کل دوازدهم یا دی ماه حساب نمیشه و تاثیری نداره درسته؟

 2. بهزاد روزبه میگوید:

  متاسفانه دیر موجود شد و فکر کنم همون روز هم همه اش فروش رفت اما از خود کتاب خیلی راضی ام همونظور که توی توضیحات هم گفته شده قید های کتاب و قید هایی که از مفاهیم طرح میشه رو پوشش میده

 3. رحیم تقوی میگوید:

  سلام خسته نباشید
  لطفا یکی کمکم کنه کلاس یازدهم انسانی ام دو سال پیش مادرمو از دست دادم و تمام کارهای خونه مسئولیتش به دوش من افتاده
  کلاس دهم افسردگی گرفتم نتونستم درس بخونم میخام سال بعد کنکور شرکت کنم اما اصلا برنامه ریزی درستی ندارم پدرمم خیلی بیخیاله حتی کتاب تست برام نگرفته و مشاور تحصیلی هم برام نگرفته واقعا نمیدونم چیکار کنم هر کاری میکنم برنامه ریزی کنم بتونم درس بخونم نمیتونم لطفا اگه کسی هست کمکم کنه

 4. غلامرضا شعبانی میگوید:

  خیلی دقیق و حرفه ای بود تا الان دو جلسه اش رو دیدم هم روش ها و هم آمار هایی که ارایه میشه دقیق و قابل استفاده برای کنکور هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله معرفی منابع ریاضی کنکور تجربی

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.