روش مطالعه گسسته برای کنکور

گسسته برای کنکور را چگونه بخوانیم؟

بهترین روش مطالعه گسسته برای کنکور چیست؟ گسسته جزو مباحثی است که همیشه برای داوطلبان رشته ریاضی بسیار مبهم بوده و روش‌های مطالعه و تست زنی و همچنین موفق شدن در این درس با سوالات زیادی و ابهاماتی در ذهن داوطلبان همراه بوده است. سوالاتی که درباره مطالعه درس گسسته در ذهن داوطلبان شکل می‌گیرد می‌تواند شامل سوالات زیر باشد.

 •  چطور باید گسسته را بخوانم؟
 •  گسسته کنکور را از روی چه منابعی بخوانم؟
 •  باید چند ساعت در روز را صرف خواندن گسسته کنم؟ تست‌های گسسته را چگونه حل کنم؟
 •  خلاصه نویسی گسسته به چه صورت است؟

 و سوالاتی از این قبیل.

روش مطالعه گسسته برای کنکور
روش مطالعه گسسته برای کنکور

اگر شما نیز جزو این دسته از داوطلبان رشته ریاضی هستید که نمی‌دانید روش مطالعه گسسته کنکور چگونه است، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. مطالب بسیار مفیدی را در این مقاله با شما به اشتراک گذاشته و به اکثر سوالات شما پاسخ داده‌ایم.

با دانستن چند نکته بسیار ساده و در عین حال کاربردی درباره روش مطالعه گسسته برای کنکور می‌توانید به سوالات این درس در کنکور ریاضی پاسخ داده و درصد خود را به طرز چشمگیری ارتقا ببخشید. این کار به شما کمک می‌کند که بتوانید در درس ریاضی موفق‌تر باشید و رشته‌های بهتری را برای انتخاب کردن پیش رو داشته باشید.

روش مطالعه گسسته برای کنکور

اکثر داوطلبان پیش زمینه خوبی نسبت به مطالعه گسسته کنکور ندارند. آنها تصور می‌کنند که گسسته درسی بسیار سخت است. اما؛ حقیقت این است که اینگونه نیست. آموزش گسسته را اگر با سایر دروس ریاضی مانند هندسه و حسابان مقایسه کنیم، بسیار ساده‌تر، روان‌تر و حتی کم حجم تر از آنهاست. بنابراین؛ می‌توان با مقداری صبر و حوصله و صرف مقداری زمان گسسته را خواند و در تست‌های آن موفق بود. همانطور که می‌دانید بودجه بندی گسسته در کنکور ریاضی نسبت به نظام قدیم بیشتر شده است. در ریاضی نظام قدیم، تعداد سوالات گسسته کنکور ۱۵ تست بوده است. حال آنکه در تست‌های ریاضی نظام جدید بین ۱۸ تا ۱۹ تست را به خود اختصاص می دهد. بنابراین؛ این درس اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است و با مقداری مطالعه می‌توانید در آن موفق باشید.
در ادامه روش صحیح مطالعه گسسته کنکور را شرح می‌دهیم.

صحیح‌ترین روش خواندن گسسته برای کنکور چیست؟

 • مطالعه کتاب

اولین گام در روش مطالعه گسسته برای کنکور این است که مطالب کتاب درسی را با دقت مطالعه کرده و در صورتی که سوالی داشتید می‌توانید از معلم خود بپرسید. اگر معلم در دسترس‌تان نیست، می‌توانید از یک معلم خصوصی و یا فیلم‌های آموزشی، کتاب‌های کمک آموزشی و اپلیکیشن‌های آموزشی بهره بگیرید. انتخاب بهترین منبع برای گسسته کنکور بسیار مهم است. شما می‌توانید با تعیین سطح علمی خود منبعی را که مناسب سطح شماست انتخاب کنید. تعیین سطح درس گسسته به این صورت است که شما تعدادی تمرین و یا تست را پاسخ می‌دهید و بر اساس نحوه پاسخگویی صحیح تان می توانید سطح علمی خود را تعیین کنید.

شما دانش آموزان کوشا رشته ریاضی می‌توانید در کنار درس ریاضی از سایر ویدیو‌های آموزشی رادیو اکتیو نیز استفاده کنید. این پکیج‌های آموزشی را در قسمت زیر می‌توانید جستجو کنید.

 • روش تست زنی در خواندن گسسته کنکور

حال که به خوبی مطالب را خواندید و فرا گرفتید و رفع اشکال‌های خود را انجام دادید، می‌توانید به سراغ تست زنی بروید. تست زنی در دروسی مانند گسسته بسیار مهم است. زیرا این درس یک درس تفهیمی است و برای یادگیری و تسلط بیشتر حتماً باید تعداد زیادی تست استاندارد حل کنید. این تست‌ها را می‌توانید با کمک معلم خود و یا با استفاده از توصیه‌های رتبه‌های برتر کنکور انتخاب کنید. تست‌ها، دارای درسنامه و پاسخ تشریحی هستند. اگر کتاب‌هایی را انتخاب می‌کنید که پاسخ تشریحی و یا درسنامه ندارند، حتما باید سطح بالایی داشته باشید. اما؛ برای دانش آموزان و داوطلبان سطوح ضعیف و متوسط انتخاب تست‌هایی که درسنامه و پاسخ‌های تشریحی دارند، بسیار ضروری است. تست زنی را در ۲ مرحله انجام دهید. در مرحله اول به تست‌ها بدون در نظر گرفتن زمان پاسخ دهید و در مرحله دوم با توجه به زمانی که در جلسه کنکور برای پاسخگویی به سوالات گسسته در اختیار دارید، زمانبندی خوب و دقیقی را انجام داده و سعی کنید که در آن زمان تعیین شده به سوالات پاسخ دهید.

  بهترین منابع ریاضی کنکور انسانی
 • تحلیل تست و جمع بندی مطالب برای کنکور

تحلیل از مهم‌ترین گام‌ها در روش مطالعه گسسته برای کنکور است. اینکه تست‌هایی که انتخاب می‌کنید تالیفی باشند و یا تست کنکور؛ کاملا به نیازهای شما بستگی دارد. اما؛ توصیه ما این است که هم تست‌های طبقه بندی شده کنکور که بسیار استاندارد هستند را حل کنید و هم تست‌های تالیفی استاندارد را در برنامه خود بگنجانید. مهم‌تر از تست زنی این است که نتایج تست‌ها را بررسی و تست‌ها را تحلیل کنید. تست زنی بدون تحلیل کاری بسیار بیهوده خواهد بود. برای تحلیل تست‌ها، ابتدا به سراغ پاسخ‌های تشریحی بروید. اگر جواب سوال را درست داده‌اید، باز هم پاسخ آن را بخوانید. چرا که گاهی اوقات نکاتی در تست ها و پاسخ های تشریحی آنها پنهان است که از دید شما مخفی مانده‌اند. یکی دیگر از فواید تحلیل تست این است که شما می توانید خلاصه‌ها و نکاتی را در دفتری یادداشت نموده و برای جمع بندی و مرور از آن‌ها استفاده کنید.

ریاضیات گسسته در کنکور
ریاضیات گسسته در کنکور

به این شکل دیگر نیازی نیست هر بار برای مرور و جمع بندی به سراغ کتاب درسی بروید و حجم زیادی از مطالب را مطالعه کنید. بلکه؛ با صرف زمان بسیار اندکی می‌توانید آن نکات و خلاصه‌ها را خوانده و یک جمع‌بندی و مرور عالی در درس گسسته داشته باشید.

  روش های مطالعه ریاضی برای کنکور

با مشاور خود مشورت کنید!

در این راه ( روش مطالعه گسسته برای کنکور ) حتما از یکی از مشاورین تحصیلی ما کمک بگیرید. برای جمع بندی تمام مطالبی که در مورد روش مطالعه گسسته برای کنکور گفتیم، می‌توانیم بگوییم که گسسته درسی بسیار مهم تاثیرگذار در کنکور رشته ریاضی است، که داوطلبان وحشت بسیاری از خواندن آن دارند. آنها به غلط تصور می‌کنند که گسسته درسی بسیار مشکل است و با خواندن آن نمی توانند موفق شوند به تست‌های این درس در کنکور پاسخ دهند. اما؛ اینگونه نیست. روش مطالعه گسسته بسیار آسان است و با انتخاب منبع مناسب خواندن کتاب درسی، جزوات آموزشی که در اختیار دارید و کتاب‌های کمک آموزشی یا دیدن ویدیو‌های آموزشی می توانید مطالب را به خوبی فهمیده و با حل تست های استاندارد، طبقه بندی شده و زمان دار به مطالب گسسته تسلط کافی پیدا کنید.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

برای جمع بندی مطالب نیز می توانید دفتری تهیه کنید و خلاصه ها و نکات را در آن یادداشت کنید. تحلیل تستها در تهیه این نکات بسیار مفید خواهد بود. آنگاه برای مرور گسسته، در زمانهای معین از این دفتر استفاده کنید و این گونه در زمان مطالعه خود صرفه جویی کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

1 دیدگاه برای “روش مطالعه گسسته برای کنکور

 1. علی اصغر اسدی گفته:

  سلام عالی بود فقط در مورد پذیرش دانشگاه های خارج از کشور هم توضیح بدید

  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله روش مطالعه گسسته برای کنکور

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.