بهترین موسسه کنکور تجربی

بهترین موسسه کنکور تجربی

بهترین موسسه کنکور تجربی؛ داوطلبان هریک از گروه‌های آزمایشی به دنبال بهترین موسسات کنکور مناسب با گروه آزمایشی خود هستند. برای داوطلبان رشته تجربی همانند سایر گروه‌های آزمایشی، موسسات فراوانی وجود دارند که خدمات مختلفی ارائه می‌دهند. با توجه به اینکه داوطلبان گروه تجربی از سایر گروه‌ها بیشتر است و بسیاری از آن‌ها به دنبال سه رشته‌ی تاپ گروه آزمایشی علوم تجربی یعنی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هستند؛ این انتخاب موسسه از حساسیت بیشتری برخوردار است.

از آنجا که تنوع موسسات کنکور تجربی در کشور بسیار زیاد شده است، این انتخاب برای داوطلبان، مشکل‌تر است. آن‌ها با مقایسه‌ی موسسات مختلف باهم نمی‌توانند تصمیم بگیرند کدام یک برای آن‌ها مناسب‌تر است. چرا که هر کدام از آن‌ها خدمات متنوعی ارائه می‌دهند که هر کدام جذابیت‌های خاص خود را نیز دارند.

انتخاب یکی از بهترین موسسات کنکور تجربی صرفا بر اساس تبلیغات آن کار چندان درستی نیست و داوطلبان باید با تحقیق کامل و بررسی تمام ویژگی‌های یک موسسه، آن را انتخاب کنند. چرا که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر رتبه و آینده‌ی آن‌ها داشته باشد. در ادامه‌ی مطلب به بررسی راه حلی برای پیدا کردن بهترین موسسه کنکور تجربی می‌پردازیم و به داوطلبان کمک می‌کنیم که بتوانند تصمیم بگیرند کدام موسسه را برای کنکور تجربی انتخاب کنند.

ویژگی‌های بهترین موسسه کنکور تجربی

بهترین موسسه کنکور تجربی موسسه‌ای است که قدمت کافی داشته باشد. چراکه موسساتی که تجربه بیشتری در زمینه کنکور دارند، چالش‌ها و مشکلاتی که سر راه داوطلبان کنکور تجربی قرار دارند را به خوبی می‌دانند و با آگاهی از آن‌ها می‌توانند بهتر به داوطلبان کمک کنند تا موفق عمل کنند.

ویژگی های بهترین موسسه کنکور تجربی
ویژگی های بهترین موسسه کنکور تجربی

اساتید بهترین موسسه کنکور تجربی

علاوه بر آن؛ بهترین موسسه کنکور تجربی باید از اساتید معروف و مجرب برای تدریس دروس اختصاصی تجربی استفاده کنند. دروس تخصصی رشته تجربی شامل اساتید آموزش زیست شناسی، شیمی، ریاضی و فیزیک می‌شوند هر یک از این دروس، جایگاه خاص خود را در رتبه داوطلب دارد و نقش اساسی در قبولی او ایفا می‌کند. در این میان درس زیست شناسی از سایر دروس مهم‌تر است. البته؛ بسیاری از داوطلبان با این درس مشکل دارند. چرا که بر خلاف تصور آن‌ها، زیست شناسی درسی بسیار تفهیمی است و تست‌های آن به صورت ترکیبی، پیچیده و چالشی طراحی می‌شوند و نکات گمراه کننده در تست‌های آن بسیار زیاد است. داوطلبان باید موسسه‌ای را انتخاب کنند که این چالش‌ها را برای آن‌ها ساده‌تر کند و بتواند داوطلبان را طوری آموزش دهد که قادر به پاسخگویی به سوالات ترکیبی و تفهیمی باشند.

داوطلبان گروه تجربی باید موسسه‌ای را انتخاب کنند که سالانه تعداد چشمگیری قبولی در رشته تجربی داشته باشد. حتی رتبه‌های برتر و داوطلبانی که رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی به دست آورده باشند، از این موسسه استفاده کرده باشند. این‌ها نشان دهنده‌ی کارنامه درخشان بهترین موسسه کنکور تجربی است و خود یک معرف قوی برای آن موسسه به حساب می‌آید. چرا که نشان دهنده‌ی موفق عمل کردن آن موسسه است. ویترین هر موسسه، قبولی‌های آن هستند.

برای کمک به شما دانش آموزان عزیز در جهت آشنایی شما با بهترین موسسه کنکور تجربی در بخش نقد و بررسی موسسات در وبسایت رادیو‌اکتیو به مقایسه تمامی موسسات کنکوری با رادیو‌اکتیو پرداخته‌ایم. برخی از مقایسه‌ها به شرح زیر هستند.

 

نکته ی مهم دیگر در انتخاب بهترین موسسه کنکور تجربی
نکته مهم دیگر در انتخاب بهترین موسسه کنکور تجربی

نکته‌ی مهم دیگر در انتخاب بهترین موسسه کنکور تجربی، متدهای تدریس و آموزش نکات تست زنی به داوطلبان است. دروس رشته تجربی همه دروسی نفهومی هستند. اما؛ از ارزش یکسانی در کنکور برخوردار نیستند. با وجود این، هر یک از آن‌ها نقشی در قبولی داوطلب ایفا می‌کنند که غیرقابل انکار است. مثلاً دروس ریاضی و فیزیک رشته تجربی دروسی تفهیمی هستند و بسیاری از داوطلبان با خواندن آن‌ها مشکل دارند. اگر داوطلبان موفق شوند در این دو درس درصد بالایی پاسخ دهند، قطعاً در قبولی آن‌ها تاثیر بسزایی دارد و سایر داوطلبان پیشی می‌گیرند. بهترین موسسه کنکور تجربی، موسسه‌ای است که به داوطلبان کمک کند تا بتوانند در این دو درس موفق‌تر عمل کنند. این موسسه با آموزش شیوه‌های تست زنی ریاضی و فیزیک، روش تست زنی زیست و همچنین آموزش مفاهیم پایه‌ی ریاضی و فیزیک به داوطلبان تجربی به آن‌ها کمک می‌کند که از رقبای دیگر یک سر و گردن بالاتر باشند

بعد روانشناسی یک موسسه خوب

علاوه بر بحث آموزش، بعد روانشناسی و مشاوره نیز برای یک موسسه خوب کنکور تجربی مهم است. رقابت در گروه تجربی سخت‌تر از سایر گروه‌ها است و بسیاری از داوطلبان به دنبال دستیابی به رشته‌های تاپ گروه آزمایشی علوم تجربی هستند. بنابراین؛ کار بسیار سخت‌تر می‌شود. موسساتی در این زمینه موفق هستند که به بعد مشاوره و روانشناسی کنکور نیز توجه ویژه داشته باشند و داوطلبان را از نظر روانشناسی نیز برای کنکور آماده کنند. ساپورت فکری و روانشناسی برای داوطلبان از اهمیت ویژه برخوردار است. اگر داوطلب استرس نداشته باشد، می‌تواند از تمام توان خود در جلسه کنکور بهره بگیرد.

شاید ذهنیت داوطلبان گروه تجربی این باشد که اگر در یکی از رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی قبول نشوند نمی‌توانند بگویند که جزو داوطلبان موفق بوده‌اند! اما؛ حقیقت چیز دیگری است. تمام رشته‌های دانشگاهی می‌توانند راه پیشرفت و موفقیت خود را داشته باشند و داوطلبانی می‌توانند موفق باشند که بر اساس توانایی‌های خود رشته تحصیلی شان را انتخاب می‌کنند.

بهترین موسسه کنکور تجربی موسسه‌ای است که به داوطلبان گروه تجربی این حس را بدهد که باید تمام تلاش خود را به کار گیرند و به نتیجه فکر نکنند.

موسسات بسیاری وجود دارند که به ارائه خدمات برای داوطلبان تجربی می‌پردازند از جمله موسسه رادیو اکتیو، حرف آخر، کلاسینو، قلم چی، گاج و غیره. این نام‌ها زمانی ارزش پیدا می‌کنند که داوطلبان با بررسی هر یک از خدمات ارائه شده توسط این موسسات، بتوانند موسسه خوبی را برای خود انتخاب کنند.

  بهترین موسسه کنکور آموزش حسابان

سخن آخر

از بین تمام موسسات مختلفی که برای کنکور تجربی وجود دارند، بهترین موسسه، موسسه‌ای است که رتبه های برتر در سال‌های پیش داشته باشد که از خدمات آن استفاده کرده باشند. می‌توان خوب بودن آن موسسه را از روی رتبه‌های برتر آن، قضاوت کرد. همچنین؛ موسسه‌ای خوب است که به داوطلبان کمک کند بتوانند سوالات چالشی و ترکیبی دروس تخصصی تجربی را در کنکور پاسخ دهند. به خصوص درس زیست شناسی که سوالات آن بسیار سخت، پیچیده و ترکیبی مطرح می‌شود. همچنین؛ موسسه‌ای که بتواند داوطلبان را از نظر روانی آماده کند و علاوه بر بعد آموزشی، بعد روانشناسی کنکور را نیز مورد توجه قرار بدهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله بهترین موسسه کنکور تجربی

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.