بهترین روش تست زنی زیست کنکور

بهترین روش تست زنی زیست

بهترین روش تست زنی زیست کنکور چه روشی است؟ زیست شناسی ۵۰ تست کنکور را به خود اختصاص داده است. بالا ترین درجه اهمیت را با اختلاف از دروس بعدی رشته تجربی از آن خود کرده. شما عملا ۳۷ دقیقه برای حل کردن تست‌های این درس فرصت دارید. البته زمان بندی‌های شخصی‌سازی شده قابل تغییر هستند ولی استاندارد‌هایی که از سوی سازمان های برگزار کننده آزمون‌های آزمایشی بیان شده است به این عدد اشاره می‌کند.

زمانبندی تست زنی زیست شناسی

حدود یک دقیقه و سی ثانیه برای هر تست زیست! طبیعتا به یاد آوردن مطالب در چنین بازه زمانی آن هم برای تست‌های زیست شناسی که ترکیبی و مفهومی بودنشان زبانزد است. اولین مرحله مطالعه کتاب درسی و یادگیری مفاهیم آن است.

تسلط بر کتاب اولین اصل تست زنی زیست

اولین اصلی که به شما کمک خواهد کرد تا روش و تکنیک تست زنی زیست را به صورت اصولی استفاده کنید،‌تسلط بر کتاب و جزوات است. از متن کتاب تا نکات مستتر در اشکال و … همگی باید به بالا‌ترین درجه تسلط رسیده باشند. شیوه مطالعه آن را به طور مفصل تر در مقاله‌ای دیگر توضیح می‌دهیم؛ فقط به قدر مختصری بگوییم که اول مطالعه روزنامه وار کتاب برای این که مطلب برایتان روشن شود، بعد مطالعه عمیق با نگاه پرسشگر و با بستن کتاب و پرسش از آن چه خواندید مطرح کنید و پاسخ دهید. بعد به سراغ تست‌های آموزشی بروید تا با چگونگی طرح این تست‌ها آشنا شوید.

تست های کنکور کاملا ترکیبی هستند،به این صورت که شما نمیتوانید با حذف کردن یک سری از فصول و مطالعه سایر فصل ها به زدن تست های مباحثی که خواندید مطمئن باشید،چرا که در بین ۵۰ تست زیست در حدود ۴۰ تست آن حداقل از دو فصل طراحی و با هم ترکیب شده اند و از آن جا که نمیدانید فصلی که مطالعه میکنید با کدام فصل ترکیب خواهد شد حذف فصل های این درس امکان پذیر نیست.

  آیا می توان از رشته ریاضی کنکور تجربی داد؟

قابلیت ترکیب کردن در تست زنی زیست

تست زنی در درس زیست بعد از تسلط کافی به مباحث به قابلیت ترکیب کردن آن نیاز دارد. بسیاری از منابع وجود دارند که با جمع آوری تمام نکات یک مبحث مثل بررسی گردش خون تا گوارش و دفع کرم خاکی کار را برای داوطلبان آسان تر کرده‌اند. استفاده از چنین منابعی را نمیتوان مطلقا نهی یا توصیه کرد، ولی آن چه مسلم است دانش آموز نیاز به مهارتی دارد که در حین مطالعه کتاب با دیدن یک مطلب مثلا مواجه شدن با کلمه ملخ و علم به این که ملخ نوعی حشره است تمام ویژگی‌هایی که کتاب‌های درسی ۳ ساله دبیرستان برای ملخ‌ها نام برده را به خاطر بیاورند. این مهارتی است که با تمرین حاصل می‌شود و به صرف مطالعه کتاب‌های کمک آموزشی به دست نمی آید.

پیشنهاد میکنیم در کنار کتب درسی خود از ویدیو‌های آموزشی سری آموزش زیست رادیو اکتیو نیز استفاده کنید.

در ادامه روش تست زنی زیست، بعد از حل تست چه درست حل کردید و چه نادرست، حتما به پاسخ تشریحی مراجعه کنید. این مراجعه هم حکم بررسی آن تست را دارد و هم حکم مرور مطالب خوانده شده و حتی یادگیری مطالب جدید! مطالب جدیدی که یاد می‌گیرید را در قسمتی از کتاب درسی یادداشت کنید. این نکات عصاره تست زنی های شما هستند و نباید به حال خود رها شود.

برای موفقیت در تست زنی زیست، زمان بگذارید!

زیست شناسی درسی است که برای موفقیت در آن نیاز است هر روز زمانی را به آن اختصاص دهید. تست زنی در این درس با توجه به حذف ضرائب در کنکور و پر رنگ شدن اهمیت درس زمین شناسی، علی الخصوص برای داوطلبان زیرگروه ۱ که متقاضی رشته‌های پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری و … هستند، زمان محدودی تری را می‌توان به سایر دروس دفترچه از جمله درس زیست شناسی اختصاص داد.

سابق بر این داوطلبان زمان تست زمین شناسی را به دروسی همچون زیست اختصاص می‌دادند. گویا این تغییرات حتی از این سطح نیز فرا تر رفته و قرار است در کنکور دو دفترچه برای دروس اختصاصی ارائه شود. یکی شامل زمین شناسی، ریاضی و زیست شناسی و دیگری شامل فیزیک و شیمی.

  بهترین منبع برای فیزیک کنکور تجربی

تکنیک ضربدر و دایره در تست زنی زیست

در عمل جای دست کاری در زمان بندی دروس گرفته شده است. استفاده از تکنیک ضربدر و دایره بسیار کمک می‌کند.همان طور که میدانید،اهمیت تست های یک درس با هم تفاوتی ندارد. یعنی حل تست اول درس زیست شناسی با حل تست چهارم آن چه از نظر امتیاز مثبت و چه منفی تاثیر یکسانی دارد.برای مدیریت بهینه زمان حتما تست هایی که مسلط هستید را در اولویت بگذارید. تست‌های زمان بر را با دایره مشخص کنید تا بعد از این که به تست‌های مطمئن‌تر پاسخ دادید به سراغ آن‌ها بروید.

ضربدر مخصوص آن دسته تست‌هایی است که خیال پاسخ دادن به آن‌ها را به هر دلیل ندارید. به سراغ آن گروه از تست‌ها که برایتان تازگی دارند نروید. اولویت با تست های آسان‌تر است. اهمیت آموزش در درس زیست شناسی و مهارت تست زنی آن بسیار بالا است. از کیفیت آموزش خود مطمئن شوید و در کلاس‌های نکته و تست معتبر شرکت کنید.


 


مشاوره روش تست زنی رادیو اکتیو

ما در این مقاله سعی کردیم تا بهترین روش تست زنی زیست در کنکور را به شما معرفی کنیم و از اهمیت زمانبندی تست‌های زیست برای شما بگوئیم. با این حال اگر نیاز به مشاوره برای انجام روش‌های تست زنی زیست داشتید، می‌توانید از طریق فرم مشاروه با ما در تماس باشید. ما در این راه همراهتان هستیم

دریافت مشاوره

به این مقاله امتیاز دهید

3 thoughts on “بهترین روش تست زنی زیست کنکور

  1. فریال طباطبایی میگوید:

    از یک موسسه که اسمش رو نمیارم مشاوره گرفتم برای نحوه تست زنی زیست کنکور راهبرد خوبی ندادن حتی به اندازه این مقاله شما هدفمند نبود. جدا از این موضوع من که الان ذهنم بهم ریخته چطور میتونم دیگه به برنامه تست زنی دیگه‌ای برای درس زیست شناسی حتی فکر کنم؟

    • رادیو اکتیو میگوید:

      سلام دانش آموز عزیز؛ مهمترین عامل موفقیت در کنکور حفظ روحیه است. با ما در تماس باشید تا مشاورین ما بیشتر شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله بهترین روش تست زنی زیست کنکور

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.