بهترین منبع آموزشی شیمی کنکور چیست؟

بهترین منبع آموزشی شیمی کنکور چیست؟ سوالات شیمی کنکور در چند سال اخیر بسیار مفهومی شده است و با توجه به درجه سختی و پیچیدگی سوالات در دهه اخیر، داوطلبان زیادی هستند که نتایج خوبی از این درس کسب نمی‌کنند. در این مقاله به بررسی راه حل مناسب برای گرفتن نتیجه‌ی خوب در درس شیمی می‌پردازیم. یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای موفقیت در کنکور شیمی، انتخاب بهترین منبع آموزشی شیمی کنکور است.

معرفی منبع خوب برای شیمی کنکور

بسیاری از داوطلبان کنکور نحوه‌ی صحیح مطالعه شیمی کنکور را بلد نیستند. پیش از اینکه برای مطالعه‌ی صحیح و اصولی اقدام کنید باید بهترین منبع آموزشی شیمی کنکور را بشناسید و از روی منابع خوب و مفید مطالعه‌ی شیمی کنکور را شروع کنید.

با توجه به تعدد و تنوع منابع برای آموزش شیمی، ممکن است به عنوان داوطلب کنکور دچار سردرگمی شوید و ندانید که منبع مناسب آموزشی برای شما چیست. در ادامه، با ما همراه باشید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید و منبع مناسب خود را بیابید. این منبع مناسب را باید طبق نیازهای خود و همچنین سطح علمی خود انتخاب کنید. چرا که نه فرصت کافی برای مطالعه‌ی تمام منابع شیمی کنکور را دارید، نه تمام منابع برای شما مناسبند و نه از نظر اقتصادی به صرفه است. نگران نباشید. ما در انتخاب درست به شما کمک خواهیم کرد.

آموزش شیمی
آموزش شیمی

ارزیابی سطح علمی داوطلب

ارزیابی سطح علمی داوطلب برای انتخاب بهترین منبع شیمی کنکور الزامی است! تمام داوطلبان کنکور می‌توانند به راحتی سطح خود را در درس شیمی مورد ارزیابی کلی قرار داده و بر آن اساس منبع مناسب خود را انتخاب کنند. داوطلبان بر اساس نمرات شیمی دبیرستان، درصد شیمی در آزمون‌های آزمایشی و میزان یادگیری و دانش کلی که در درس شیمی دارند به ۳ دسته‌ی قوی، متوسط و ضعیف تقسیم بندی می‌شوند.

داوطلبان قوی همان داوطلبانی هستند که درصدهای خوبی در کنکورهای آزمایشی به دست می‌آورند، نمرات عالی کسب می‌کنند و در درک و فهم مطالب شیمی مشکلی ندارند. داوطلبان ضعیف دقیقا برعکس داوطلبان قوی و داوطلبان متوسط چیزی مابین این ۲ هستند.

شیمی کنکور چگونه است؟

پس از اینکه سطح خود را در درس شیمی تعیین کردید، باید بدانید که شیمی چگونه درسی است؟ درس شیمی شامل مفاهیم و مسائل است. برخلاف تصور اکثر داوطلبان، شیمی درسی حفظی نیست و کاملا مفهومی است. برای موفقیت در دروس مفهومی، باید درک صحیحی از مطالب و مفاهیم آن درس داشته باشید. راه درک صحیح مفاهیم نیز حل مسائل و تست‌های استاندارد است. اینجاست که به اهمیت منیع خوب برای شیمی کنکور پی‌خواهید برد.

بیشتر بخوانید درباره: شیمی کنکور را چگونه بخوانیم؟

بهترین منبع آموزشی شیمی کنکور در دور اول

معرفی بهترین منبع برای شیمی کنکور در ۲ دور انجام می‌شود. داوطلبانی که در درس شیمی مشکل دارند و به اصطلاح ضعیف هستند و یا داوطلبان متوسط، باید برای مطالعه شیمی در دور اول، به سراغ منابعی بروند که هم درسنامه‌ی خوبی داشته باشند و هم این دسته از داوطلبان را با شیمی آشتی دهند. این گونه کتاب‌ها را کتاب‌های آموزش محور می‌نامند که در کنار تست‌های استاندارد و طبقه بندی شده، درسنامه‌های خوبی نیز دارند. انتشارات معروف مبتکران یکی از بهترین منابع برای این دسته از داوطلبان است. درسنامه این کتاب بسیار قوی و لحن آن صمیمی و روان است. تست‌های آن استاندارد و دقیق و پاسخ‌های تشریحی آن‌ها بسیار مفید است.

از دیگر منابع خوب شیمی کنکور که درسنامه قوی دارند و به درد این دسته داوطلبان می‌خورند، کناب‌های طلایی و نقره‌ای گاج و انتشارات نام آشنا و بسیار پر طرفدار خیلی سبز هستند. کتاب‌های خیلی سبز شیمی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مناسب نیاز داوطلبانی باشند که از پایه به دنبال یادگیری شیمی کنکور هستند. منبع دیگر مناسب برای مطالعه دور اول داوطلبان ضعیف و متوسط، کتاب شیمی کنکور انتشارات منتشران است.

چنانچه میانه خوبی با کتاب‌های کمک آموزشی ندارید می‌توانید از پیکج‌های آموزشی شیمی رادیو اکتیو که به صورت ویدیو هستند استفاده کنید. در قسمت زیر این پکیج‌ها را بر اساس پایه تحصیلی مشاهده می‌کنید.

منابع شیمی برای دانش آموزان قوی

بهترین منبع آموزشی شیمی کنکور چیست؟
بهترین منبع آموزشی شیمی کنکور چیست؟

داوطلبانی که در درس شیمی قوی‌تر هستند برای مطالعه به سراغ کتاب‌های آموزش محور نمی‌روند. آن‌ها برای تکرار و تمرین بیشتر و تسلط بهتر روی مطالب، به کتاب های تست محور نیاز دارند. با توجه به پیچیده شدن سوالات شیمی در سال‌های اخیر و سوالات خلاقانه‌ای که طراحان کنکور در این سال‌ها مطرح کرده‌اند، داوطلبان، علی الخصوص داوطلبان قوی‌تر به حل تست‌های خوب نیاز دارند تا به مطالب تسلط بهتری پیدا کنند.

یکی از بهترین منابع شیمی کنکور برای داوطلبان قوی، کتاب جامع انتشارات مهر و ماه است. این کتاب دارای درسنامه‌ای مختصر است و مانور اصلی آن روی تست است. بنابراین؛ بسیار مختصر و بر خلاف اکثر کتاب‌های شیمی، در ۱ جلد منتشر شده است. کتاب شیمی مهر و ماه دارای تست‌هایی پیشرفته و ترکیبی است و در پاسخ‌های تشریحی آن‌ها، نکات و ترفندهای خوبی برای داوطلبان قوی گنجانده شده است.

منبع آموزشی شیمی دیگر، کتاب جامع نشر الگو است. نشر الگو برای جمع بندی مطالب بسیار مفید است و به داوطلبان کمک بسیاری می‌کند. این کتاب نیز تست محور بوده و دارای درسنامه‌ای بسیار مختصر است. تست‌های این کتاب با توجه به درجه سختی از آسان به سخت آورده شده‌اند. دیگر منبع مناسب داوطلبان با سطح قوی، کتاب شیمی موج آزمون است. این کتاب نیز از نشر الگو است و دارای آزمون‌های جامع، پاسخ‌های تشریحی و نکات و ترفندهای آموزشی برای حل مسائل شیمی است که به داوطلبان کمک می‌کند در زمان خود نیز صرفه جویی کنند.

آموزش شیمی دهم فصل ۱ و ۲ در رادیواکتیو

 

یک منبع چالشی دارای تست‌های بسیار مشکل نیز برای درس شیمی وجود دارد. این منبع، کتاب‌های شیمی آزمون محور فار است. در این کتاب‌ها، سخت‌ترین تست‌های شیمی آورده شده‌اند و داوطلبان با حل آن‌ها می‌توانند به تسلط بالایی در درس شیمی دست پیدا کنند.

یکی از منابع محبوب بین داوطلبان و یکی از بهترین منابع شیمی کنکور، کتاب آی کیو شیمی انتشارات گاج است. تست‌های این کتاب با درجه سختی و پیچیدگی خاص خود، نقش یک حریف تمرینی خوب را برای داوطلبان ایفا می‌کنند. این کتاب نیز بیشتر جهت جمع بندی مطالب شیمی کنکور کاربرد دارد.

  زبان برای کنکور چگونه بخوانیم؟

مشاوره انتخاب منبه مناسب برای شیمی

کلام آخر اینکه، داوطلبان کنکور در گروه‌های آزمایشی ریاضی و رشته تجربی باید بتوانند بر اساس سطح علمی خود ( قوی، متوسط یا ضعیف ) منابع مناسب را برای مطالعه شیمی کنکور انتخاب کنند. چنانچه در انتخاب بهترین منبع برای شیمی کنکور مشکل یا سوالی دارید از طریق فرم مشاوره با ما در تماس باشید.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

منابع شیمی بر اساس سطح داوطلبان به ۲ دسته‌ی آموزش محور و تست محور تقسیم بندی می‌شوند. تعدادی از این منابع نیز جهت جمع بندی مطالب طراحی شده‌اند. بهترین منابع آموزشی شیمی کنکور در هر ۲ گروه آزمایشی شامل انتشارات مبتکران، خیلی سبز، مهر و ماه، منتشران، گاج و نشر الگو و ویدیو‌های آموزشی رادیو اکتیو می‌شوند. انتخاب هر یک از این کتاب‌ها بستگی به نیاز داوطلب و سطح علمی او دارد.

به این مقاله امتیاز دهید

6 thoughts on “بهترین منبع آموزشی شیمی کنکور چیست؟

 1. مصطفی رفیعی میگوید:

  دوستان من پکیج ۶۰۴۰ رو دارم
  ولی اصلا نمیتونم پیش برم
  با دیدن دی وی دی خسته میشم
  شما چیکار میکنید
  چ راهکاری دارین چجوری با دی وی دی درس میخونین
  من واقعا نیاز دارم
  خواهشا جواب بدین

 2. مسلم رجبی میگوید:

  سلام مطالب عالی بودن اما برای ما خانوما خیلی جاها مارو نمی پذیرن متاسفانه😥

 3. حبیب الله محمدی میگوید:

  سلام پذیرش بدون‌کنکور دانشگاه بوعلی همدان رشته علوم تربیتی برا ارشد میگیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله بهترین منبع آموزشی شیمی کنکور چیست؟

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.