سهم ۴٠ تا ۶٠ درصدی سوابق تحصیلی کنکور

سهم ۴٠ تا ۶٠ درصدی سوابق تحصیلی کنکور

به گفته‌ی عباس سلطانیان راجع به مصوبه‌ی سهم ۴٠ تا ۶٠ درصدی سوابق تحصیلی طی سه سال آینده‌ی کنکور، اعلام کرد: بر طبق مصوبه‌ی ۸۴۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی طی یک سال گذشته، همچنین؛ مصوبه‌ی ۸۵۵ و ۸۶۳ که در سال ۱۴٠۱ تصویب شده است و به تمام مدارس در سراسر کشور نیز ابلاغ گشته است، کنکور به صورت نقطه‌ای و در یک روز برگزار نخواهد شد.

سهم ۴٠ تا ۶٠ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور

عباس سلطانیان تصریح کرد: سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور سال‌های آینده، تاثیر قطعی در کنکور خواهد داشت. همچنین؛ اعلام کرد که منظور از تاثیر سوابق تحصیلی در رتبه کنکور، تاثیر نمرات درس‌های عمومی و تخصصی دوره دوم آموزش متوسطه است. امتحانات متوسط دوم دیگر به صورت داخلی در مدارس برگزار نمی‌شوند و به صورت امتحانات نهایی برگزار خواهند شد.

سلطانیان تصریح کرد: در حاضر حاضر پایه دوازدهم در گروه آزمایشی علوم ریاضی، دارای ۱۱عنوان درس نهایی، گروه آزمایشی علوم تجربی دارای ۱٠عنوان درس نهایی، گروه آزمایشی علوم انسانی دارای ۱۱عنوان درسی و گروه معارف اسلامی دارای ۱۱ عنوان درسی است. تمام این امتحانات به صورت نهایی برگزار می‌شوند. تمام این دروس با ضرایبی تعیین شده از سمت وزارت آموزش و پرورش جزو سوابق تحصیلی دانش آموزان به حساب می‌آیند. سهم سوابق تحصیلی در کنکور سال ۱۴٠۲، فقط شامل نمرات دروس نهایی پایه دوازدهم و شامل ۴٠ درصد در کنکور ۱۴٠۲ می‌شود.

  جزئیاتی از ثبت نام پذیرفته شدگان بدون کنکور اعلام شد

همچنین؛ مدیر کل دفتر متوسطه دوم نظری اعلام کرده است که سهم سوابق تحصیلی در کنکور سال ۱۴٠۲ نیز مختص سوابق تحصیلی صرفا پایه دوازدهم و ۴٠ درصد است. اما این سهم، در کنکور ۱۴٠۳ از ۴٠ درصد به ۵٠ درصد افزایش خواهد یافت. این سهم سوابق تحصیلی در سال ۱۴٠۴ به ۶٠ درصد تاثیر قطعی خواهد رسید و شامل پایه‌های یازدهم و دوازدهم خواهد شد. تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴٠۵ نیز ۶٠ درصد و شامل امتحانات نهاییپایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم نظری خواهد شد.

در زمینه‌ی کاهش ایجاد استرس برای داوطلبان، دانش آموزان و والدین آنها، در راستای تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری سال‌های آتی، سلطانیان افزود: طبق اعلام بخشنامه‌ای به کلیه‌ی مدارس، داوطلبی که می‌خواهد سوابق تحصیلی خود را بهبود ببخشد، تنها یک بار دیگر هم می‌تواند برای ترمیم و ارتقای معدل اقدام کرده ویک بار دیگر در امتحانات نهایی شرکت کند.

سلطانیان تصریح کرد: دانش آموزی که در مثلا در گروه ریاضی فیزیک تحصیل می‌کند، اما؛ قصد او شرکت در آزمون کنکور گروه آزمایشی علوم انسانی است، حتما باید سوابق تحصیلی مرتبط با گروه آزمایشی علوم انسانی را برای خود تولید کرده باشد. پیش از نهایی شدن این تصمیم خبر مصوبه جدید تاثیر سوابق تحصیلی بر کنکور در وبسایت رادیو اکتیو نیز اعلام شده بود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله سهم ۴٠ تا ۶٠ درصدی سوابق تحصیلی کنکور

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.