بررسی نکات کنکوری فیزیک صوت

نکات کنکوری فیزیک صوت

نکات کنکوری فیزیک صوت؛ برای بررسی فیزیک کنکور صوتی باید بدانید که این مبحث از زیر مجموعه‌های فصل امواج در آموزش فیزیک دوازدهم رشته ریاضی و آموزش فیزیک دوازدهم رشته تجربی است. معمولا ۱ الی ۲ تست کنکور در رشته تجربی و ۲ الی ۳ تست رشته ریاضی به آن اختصاص دارد. همچنین در بررسی نکات کنکوری فیزیک صوت بدانید که این مبحث با مفاهیم پایه‌ای همچون بسامد، بلندی صوت، تراز شدت صوت و … آغاز می‌شود. دقت کنید که در این مبحث شما نیاز به پایه خوبی در مبحث لگاریتم درس ریاضی دارید.

پیش نیاز نکات کنکوری فیزیک صوت

پیشنهاد می‌کنیم پیش از مطالعه فیزیک صوت از پایه خود در فصل حرکت نوسانی اطمینان پیدا نمایید. فرمول‌های ارائه شده در کتاب درسی اگر در آغاز مطالعه فیزیک صوت صرفا حفظ شوند در طی زمان فراموش خواهند شد! بنابراین سعی کنید به کمک آموزش‌های مفهومی این فرمول‌ها را اثبات نمایید. در بررسی نکات کنکوری فیزیک صوت باید بدانید که این درس جزو مباحث معدودی در فیزیک است که مطالعه مفهومی درسنامه به صورت تشریحی در ابتدا فرایند یادگیری ضروری است. پس از تسلط بر مفاهیم می‌توانید مطمئن باشید حل کردن تعداد محدود اما مستمر تست‌ها، حل کردن تست‌های این مبحث در کنکور را برایتان تضمین می‌کند.

فیزیک صوت در میانه سال تحصیلی

زمانی به این مبحث می‌رسید که احتمالا در میانه سال تحصیلی بوده و در آستانه اتمام برخی از کتاب‌ها هستید. با بررسی کردن نکات کنکوری فیزیک به شما اطمینان می‌دهیم فارغ از بحث زیاد بودن کمیت این مبحث باید بدانید که مباحث مطرح شده از این مباحث در کنکور جزو آسان ترین تست‌ها بوده و حل کردن آن‌ها کم ترین چالش را برای داوطلبان به همراه داشته است. در آغاز راه پس از یادگیری مفاهیم سعی کنید تمام فرمول‌ها را در کادری در گوشه دفتر داشته باشید و ابتدا انرژی و تمرکز خود را بر روی استراتژی حل مسئله قرار دهید. به این معنا که از طریق کدام اطلاعات صورت سوال و یا از کدام فرمول می‌توانید به جواب نهایی دست پیدا کنید.

  تدریس فیزیک دوازدهم کنکور

اگر خارج از مباحث کتاب تا حدی بر روی مفهوم صوت مطالعه نمایید می‌تواند برای فهم بیشتر مباحث کمک بزرگی نماید. جمع بندی آن که صوت یکی از قابل دسترس‌ترین درصدهای قابل کسب است و بر آموزش مفهومی آن نیز تاکید ویژه‌ای داریم .با یک مرور و تمرین هوشمندانه با موفقیت تست‌های این مبحث را پشت سر خواهید گذاشت.

به این مقاله امتیاز دهید

6 دیدگاه برای “بررسی نکات کنکوری فیزیک صوت

  1. vahdati گفته:

    فیزیک صوت از درس هایی که واقعا علاقه دارم بهش. ولی خب به نظرم اینکه بشه هر سه تا تست کنکوریش رو جواب داد خیلی سخته! بنظرتون میشه که توی این درس قوی عمل کرد و همه سه تا تست رو جواب درست داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله بررسی نکات کنکوری فیزیک صوت

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.