اهمیت آزمون های آزمایشی کنکور چیست؟

اهمیت آزمون های آزمایشی کنکور

اهمیت آزمون های آزمایشی در چیست؟ چرا باید در آزمون های آزمایشی کنکور شرکت کنیم؟ کنکور مثل هر امتحانی عملا به دو قسمت تقسیم می‌شود. یک بخش مهارت‌های علمی و تحصیلی داوطلب را می‌سنجد و بخش دیگر توانایی کنترل استرس و مدیریت آزمون را! در این مقاله از سری مقالات موسسه آموزشی رادیو اکتیو می‌خواهیم به اهمیت آزمون های آزمایشی کنکور اشاره کنیم.

چرا آزمون آزمایشی کنکور مهم است؟

آزمون های آزمایشی کنکور همواره همراه با یک بودجه‌بندی پیشروی دروس هستند. یعنی همراه با تعیین روز برگزاری آزمون‌ها به مباحثی که داوطلب باید آن را مطالعه کند اشاره می‌کنند. اکثر این برنامه‌ها با برنامه تدریس مدارس مطابقت دارند. از این بابت می‌توانند مکمل پیشروی مباحث باشند و تعارضی با آن ندارند. دانش آموزان علی الخصوص در سال کنکور خود با کتب ۳ ساله دبیرستان مواجه هستند و متاسفانه بسیاری از مدارس با غفلت از توجه کافی به دروس پایه و تمرکز صرف بر روی مطالب سال دوازدهم مسیر آماده سازی دانش آموز را برای کنکور ناهموار تر می‌کنند.

برنامه راهبردی آزمون‌های آزمایشی کنکور می‌تواند به تقسیم زمان برای مطالعه این دروس کمک فراوانی کند. هدف‌های دور و درازتان را به قسمت‌های کوچک تقسیم می‌کند و این یک شانس بزرگ است.

آزمون آزمایشی از لحاظ آموزشی شما را ترغیب به مطالعه میکند

هنگامی که هدف شما چند ماه دیگر محقق شود قطعا آن میزان از اراده را که هدفی با چند روز فاصله از خود نشان می‌دهید را بروز نخواهید داد. آزمون های آزمایشی کنکور همواره شما را در سطح مشخص و معقولی از استرس نگاه می‌دارد و تا حد زیادی از بی خیالی‌ها و تفکرات و تصمیمات سینوسی دورتان می‌کند.

با بررسی کارنامه به وضعیت خود پی می‌برید

شما با بررسی کارنامه آزمون آزمایشی کنکور در هر سری آزمون از وضعیت تحصیلی خود مطلع خواهید شد؛ و این یک امتیاز مثبت است. داوطلبان بسیاری هستند که احساس می‌کنند یک مبحث را به خوبی فرا گرفته‌اند و یا بر عکس از تسلط کافی برخوردار نیستند. این دسته داوطلبان با شرکت در آزمون آزمایشی کنکور به خود واقعی خود پی‌میبرند.

کارنامه آزمون های آزمایشی کنکور به خوبی می‌تواند وضعیت شما را مشخص کند‌. داوطلب مطلبی را خوانده است ولی یادگیریش در آن مبحث کامل نشده و بنابراین با پاسخ نادرست درصد منفی کسب می‌کند. این وضعیت بسیار متداول کمک فراوانی به شما و یا مشاور تحصیلیتان می‌کند تا اشکالات مطالعاتی را بررسی و رفع نماید. نتیجه آزمون صرفا یک سری اعداد و نمودار نیست، بلکه یک دانش آموز خودمشاور و یا مشاور باید از این اطلاعات دریافتی اصلاحات برنامه ریزی و اجرایی همچون تنظیم ساعت مطالعه، تقسیم متوازن ساعات مطالعه برای کلیه دروس، افزایش تمرکز و کیفیت مطالعه را پیاده نماید.

  روش های مطالعه ریاضی برای کنکور

کنکور آزمونی صرفا علمی نیست!

قطعا یکی از مهارت‌های لازم برای شما سر جلسه آزمون تسلط کافی بر محتویات کتب درسی است ولی باید بدانید که کنکور آزمونی رقابتی است و باید در بین تعداد زیادی از داوطلبان که مهارت علمی مطلوبی دارند صرفا عده‌ای را گزینش کند. بنابراین ناگزیر است تله و دام‌های تستی از جمله تله زمانی، تله دشواری چند تست پیاپی و امثال این‌ها بر سر راه شما قرار دهد. (در مقاله‌ای مجزا انواع تله‌ها تستی و راهکار مقابله با آن ها را توضیح خواهیم داد).

این دام‌های تستی که از قضا بسیار مهم هستند و نتایج نهایی بسیاری از داوطلبان آماده و را دگرگون کردند جز با تمرین و استمرار قابل پشت سر گذاشتن نیستند. آزمون های آزمایشی کنکور و صد البته مشاوره‌های مناسب شخصی سازی شده در بستر زمان تمام این موانع را برای شما آشنا می‌کند. سر جلسه کنکور شما با مواجه شدن با آن‌ها به راحتی آن را شناسایی می‌کنید و بسته به استراتژی که دارید با آن برخورد می‌کنید. شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور تقریبا یکی از مهمترین گام‌ها برای موفقیت تحصیلی است که مجموعا به خاطر نداریم گروه زیادی از افراد بدون بهره گیری کامل و جامع از این گام مهم نتیجه مطلوب خود را کسب نموده باشند

  بهترین موسسه کنکور تجربی

مشاوره رادیو اکتیو درباره آزمون آزمایشی کنکور

مزایای آزمون های آزمایشی قطعا بیش از آن است که در یک مقاله بتوان به آن‌ها اشاره نمود. سعی می‌کنیم به صورت تکمیلی مطالب دیگر در این موضوع را با شما همراهان دوست داشتنیمان در میان بگذاریم. به این حال برای کسب اطلاعات بیشتر و یا درخواست مشاوره تحصیلی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر درباره شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور می‌توانید با شماره تماس بگیرید و یا از طریق فرم مشاوره مشاوره اقدام کنید.

دریافت مشاوره

به این مقاله امتیاز دهید

2 thoughts on “اهمیت آزمون های آزمایشی کنکور چیست؟

 1. علیرضا میگوید:

  سلام وقت بخیر؛ موسسه آموزشی رادیو اکتیو آزمون های آزمایشی دارد؟ و یا می‌تواند موسسه خوبی را معرفی کند؟ تا جایی که دیدم دوره آموزشی دارید.

  • رادیو اکتیو میگوید:

   سلام علیرضای عزیز؛ در حال حاضر موسسه در حال توسعه بستری برای آغاز آزمون‌های آزمایشی دارد. پیشنهاد میکنیم از دوره‌های ویدیویی ما استفاده کنید. در این دوره ها آزمون و تست نیز گنجانده شده است.
   >> پکیج‌های آموزشی رادیو اکتیو برای کنکور

   به محض آماده شدن بسترهای آزمون هفتگی از طریق سایت رادیو اکتیو شما را مطلع خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله اهمیت آزمون های آزمایشی کنکور چیست؟

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.