نتایج اولیه‌ی نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ اعلام شد

نتایج اولیه ی نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ اعلام شد

به گفته‌ی ریاست سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج اولیه‌ی نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ که در دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شده بود، اعلام شد. دکتر عبدالرسول پورعباس ریاست سازمان سنجش آموزش کشور، در خبری اعلام کرد که هم اکنون نتیجه‌ی علمی نوبت اول آزمون کنکور سراسری ۱۴۰۲ که به صورت یک کارنامه حاوی نمرات خام داوطلبان است، بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است و داوطلبان محترم می‌توانند با وارد کردن اطلاعات شخصی مورد نیاز خود، کارنامه نوبت اول کنکور خود را مشاهده نمایند.

نتایج اولیه‌ی نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲

طبق گفته معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مجموع ۹۷۸ هزار و ۴۶٠ داوطلب در آزمون کنکور سراسری نوبت اول ثبت نام کردند و در تاریخ ۲۹ و ۳٠ دی ماه سال جاری به رقابت با هم پرداختند. بر اساس آمار داده شده، ۶۰ درصد از داوطلبان کنکور دی ماه ۱۴۰۱ را خانم ها و ۴۰ درصد را داوطلبان آقا تشکیل دادند.

گروه آزمایشی علوم تجربی پیشتاز بود!

بیشترین تعداد شرکت کنندگان مربوط به گروه آزمایشی علوم تجربی با ۴۵۰ هزار و ۵۷۷ داوطلب بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، پس از گروه علوم تجربی، گروه علوم انسانی با ۳۰۹ هزار داوطلب و پس از آن گروه علوم ریاضی و فنی با ۱۲۰ هزار و ۹۵ داوطلب در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

طبق گزارش نتایج اولیه‌ی نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲، داوطلبان گروه آزمایشی هنر ۳۹ هزار نفر و داوطلبان گروه آزمایشی زبان نیز ۵۹ هزار نفر بودند. به گفته رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر پورعباس؛ نتیجه علمی داوطلبانی که در نوبت اول و دوم کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت می‌نمایند در قالب یک کارنامه کلی و نهایی شامل نمرات خام به نمره کل آزمون اختصاصی نوبت اول و دوم، نمره کل سوابق تحصیلی آموزش و پرورش و نمره کل نهایی حاصل از بیشترین نمره کل هر یک از آزمون‌های نوبت اول و دوم و نمره کل سوابق تحصیلی و رتبه داوطلبان با اعمال و بدون اعمال سهمیه در مرداد ماه ۱۴۰۲ جهت انتخاب رشته داوطلبان به انتشار خواهد رسید.

  کلید سوالات نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲

داوطلبان محترم می‌توانند از طریق وب سایت سازمان سنجش، نتیجه نهایی تمام آزمون‌های گفته شده را مشاهده نمایند. در پایان، دکتر پورعباس خاطر نشان کرد که ثبت نام نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ از ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ آغاز و تا ۲۱ فروردین ماه همان سال ادامه خواهد داشت. دو مرحله‌ای شدن کنکور سراسری، یکی از تغییرات اخیر سازمان سنجش آموزش کشور بود که نوبت اول آن در دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله نتایج اولیه‌ی نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ اعلام شد

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.