بررسی طرح یک فوریتی تغییرات کنکور

تغییرات کنکور ادامه دار است؟ رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که طرحی یک فوریتی در راستای ایجاد تغییرات مصوبه در کنکور سراسری در شورای عالی انقلاب اسلامی در دست بررسی است.

طرح فوریتی تغییرات کنکور

در سال‌های اخیر و پس از زمزمه‌ی ایجاد تغییرات فراوان در کنکور سراسری، کنکور سراسری دستخوش تغییرات مختلفی شد. از جمله دو مرحله‌ای شدن کنکور، حذف دروس عمومی از کنکور رشته‌های نظری و تاثیر بیشتر سوابق تحصیلی در رتبه‌ی داوطلبان.

در راستای همین تغییرات، علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین نتایج و اخبار مربوط به انتشار سوالات کنکور امسال و اینکه احتمال تقلب چه اندازه بوده است توضیح داد که در کنکور دی ماه ۱۴۰۱ از نظر تقلب مشکلی نداشتیم و کنکور امسال بسیار امن بوده است. سال قبل مشکلات تقلب وجود داشت اما امسال با قطعی اینترنت احتمال تقلب و یا انتشار سوالات تقریباً به صفر نزدیک شد.

  ثبت نام نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۲

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس عنوان کرد که طرح یک فوریتی در زمینه موضوع کنکور در دست بررسی قرار دارد که پس از اتمام روند بررسی نتایج آن منتشر خواهد شد. به گفته منادی این طرح شامل تغییراتی که روی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد موضوع کنکور به تصویب رسانده شده بود انجام می شود و البته این به معنای تغییرات خیلی زیاد در زمینه کنکور نیست.

 این تغییرات در راستای بهتر شدن مصوبه کنکوری شورا است و دارای یک سری اصلاحات است. اخبار تکمیلی پس از تصویب طرح، به اطلاع داوطلبان کنکور خواهد رسید.

قطعی اینترنت کنکور جوابگو بود؟

در کنکور نوبت دی ماه ۱۴۰۱ که مرحله اول کنکور ۱۴۰۲ بود، داوطلبان در تمام گروه‌های آزمایشی علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، علوم انسانی، زبان و هنر به رقابت پرداختند و در طی ۲ روز که کنکور سراسری برگزار شد، اینترنت در تمام مناطق مخصوصاً مناطق نزدیک به حوزه‌های امتحانی کاملا قطع بود.

هدف از این قطعی اینترنت رساندن میزان تقلب به صفر و جلوگیری از انتشار سوالات توسط داوطلبان و یا برگزار کنندگان آزمون سراسری در حوزه‌های امتحانی بود. تمام تغییراتی که در دهه اخیر در کنکور سراسری ایجاد شده است، به منظور ایجاد رقابتی سالم و اجرای عدالت و برابری در بین داوطلبان است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله بررسی طرح یک فوریتی تغییرات کنکور

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.