اعلام نتایج اولیه نوبت اول کنکور ۱۴۰۲

اعلام نتایج اولیه نوبت اول کنکور ۱۴۰۲

نتایج اولیه نوبت اول کنکور ۱۴۰۲؛ سازمان سنجش آموزش کشور، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نتایج اولیه نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ که در دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد، تا اواسط اسفند ماه جاری بر روی وب سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل مشاهده خواهد بود.

زمان اعلام نتایج اولیه نوبت اول کنکور ۱۴۰۲

مشاور رئیس و مسئول روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج کنکور دی ماه ۱۴۰۱ تا اواسط اسفند ماه خبر داده است. علیرضا کریمیان اعلام کرد که نوبت اول کنکور سال ۱۴۰۲ از ۲۹ دی ماه و با شرکت داوطلبان گروه آزمایشی رشته علوم تجربی شروع شد و تا روز ۳٠ دی ماه ۱۴۰۱ ادامه پیدا کرد. رقبای هر سه گزوه آزمایشی نظری و داوطلبان گروه هنر و زبان با هم در مرحله اول کنکور، به رقابت پرداختند.

نمرات اسفتد ماه نمره خام شماست!

کریمیان ضمن اعلام این مطلب، اضافه کرد؛ نمراتی که در اسفند ماه جاری اعلام خواهد شد به عنوان نمره خام داوطلبان تلقی می‌شود و پس از اعلام سوابق تحصیلی داوطلبان از سوی آموزش و پرورش، نمره کل داوطلبان محاسبه و به اطلاع آن‌ها خواهد رسید. نمره کل داوطلبان شامل نمره تراز شده است که ۴۰ درصد آن سوابق تحصیلی و ۶٠ درصد آن را درصدهای کنکور داوطلب تشکیل می‌دهند. البته تا سال ۱۴۰۴ سازمان سنجش آموزش کشور قصد دارد که درصد تاثیر سوابق تحصیلی را به ۶٠ درصد تاثیر درصدهای کنکور داوطلب را به ۴۰ درصد برساند.

این تغییرات در راستای تغییرات سازمان سنجش آموزش کشور در کنکور چند سال پیش رو انجام گرفته است. از دیگر تغییرات صورت گرفته در نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۲، علاوه بر درصد بیشتر از سوابق تحصیلی در نتایج کنکور و دو مرحله ای شدن کنکور در دو نوبت دی ماه و تیر ماه، قطعی اینترنت جهت جلوگیری از درز سوالات و تقلب بوده است.

  سهمیه ویژه داوطلبان زلزله زده خوی

آیا کنکور دی ماه آزمایشی بوده است؟

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، علیرضا کریمیان، ضمن بیان این مطالب اضافه کرد که اغلب داوطلبان به طور آزمایشی در کنکور دی ماه شرکت کرده‌اند و آن‌ها با هدف ارزیابی وضعیت خود در کنکور نوبت اول شرکت کردند، که سازمان سنجش از داوطلبان درخواست کرده است هر دو مرحله کنکور را جدی تلقی کنند و برای آنها به اندازه کافی تلاش کنند. چرا که بسیاری از داوطلبان برای مرحله اول کاملل خود را آماده کرده بودند و نتایج خوبی نیز خواهند گرفت.

از دیگر تغییرات پیش رو که سازمان سنجش آموزش کشور برای کنکور ۱۴۰۴ در نظر دارد، حذف پایه دهم از تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور و تاثیر ۶۰ درصدی قطعی دو پایه یازدهم و دوازدهم در کنکور ۱۴۰۴ خواهد بود.

به گفته عباس سلطانیان، مدیر کل دفتر متوسطه دوم نظری وزارت آموزش و پرورش، تاثیر سوابق تحصیلی به عنوان درصد بین ۴۰ تا ۶۰ درصد به صورت قطعی یکی از مهمترین تغییرات کنکور سراسری در سال جاری بوده است.

بنابراین؛ به دانش آموزان توصیه می‌شود که دروس مدرسه خود را جدی‌تر گرفته و در مطالعه آنها تلاش بیشتری داشته باشند. همچنین؛ دانش آموزان هر یک از گروه های آزمایشی که می‌خواهند در گروه آزمایشی دیگری شرکت کنند، باید سابقه تحصیلی خود را طبق گروه آزمایشی که می‌خواهند در آن شرکت کنند، تولید نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله اعلام نتایج اولیه نوبت اول کنکور ۱۴۰۲

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.