حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱ چه بود؟

حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱

بررسی حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱؛ همیشه تمام داوطلبان از حذفیات کنکور استقبال می‌کنند. عده‌ای از داوطلبان عاشق حذفیات هستند، حتی اگر یک صفحه یا یک پاراگراف باشد. آن‌ها از اینکه حتی یک صفحه کمتر نیز بخوانند بسیار خوشحال خواهند شد. شاید این خوشحالی به نوعی یک واکنش روانی ناخود آگاه باشد که در این مواقع داوطلبان از خود نشان می‌دهند. دسته‌ای از داوطلبان نیز به دلیل اینکه وقت کافی ندارند و حجم زیادی از مطالب خوانده نشده را پیش روی خود می‌بینند از اینکه صفحات و فصولی از کتاب‌های درسی‌شان برای کنکور حذف شود خشنود خواهند شد. سالانه مباحثی از کتاب‌های درسی دانش آموزان و مباحثی از بودجه بندی کنکور سراسری حذف می‌شوند. دانستن این موضوع به داوطلبان کمک شایانی خواهد کرد.

هدف بررسی حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱

فیزیک، درس مشترک بین دو گروه آزمایشی ریاضی و تجربی، برای اغلب داوطلبان درسی مشکل‌، پیچیده و چالشی به نظر می‌رسد. داوطلبان برای مطالعه، یادگیری و تسلط بر مطالب آن، باید زمان زیادی را صرف کنند. این زمان ممکن است برای خواندن تمام مطالب فیزیک کافی باشد و ممکن است کافی نباشد. اگر از آن دسته از داوطلبان کنکور فیزیک ۱۴۰۲ هستید که می‌خواهید حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱ را بدانید و طبق آن‌ها خود را برای فیزیک کنکور ۱۴۰۲ آماده کنید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و با حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱ آشنا شوید.

حذفیات فیزیک ۱۴۰۱ برای رشته ریاضی

بررسی حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱ را در دو بخش و برای ۲ رشته ریاضی و تجربی بیان می‌کنیم. فیزیک، یکی از ۳ درس اختصاصی و بسیار مهم برای رشته ریاضی است. سوالات درس فیزیک برای کنکور گروه آزمایشی ریاضی ۴۵ سوال است. منبع سوالات کنکور فیزیک برای رشته ریاضی کتاب‌های پایه دهم، پایه یازدهم و‌ پایه دوازدهم است. در کنکور تمام چند سال اخیر، همیشه یک سری مطالب و مباحث از کتاب‌های فیزیک هر سه پایه حذف می‌شوند.

حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱ چیست؟
حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱ چیست؟

حذفیات فیزیک ۱ برای رشته ریاضی در کنکور ۱۴۰۱

 1. برخی مطالبی که جزو مطالب حذفی فیزیک در کنکور ریاضی هستند، پانویس‌ها، تاریخ علم‌ها، جداول و پیوست‌ها، خوب است بدانیدها، نتیجه‌ی فعالیت‌های تحقیقی، اطلاعات جزیی و ریز تصاویر، واژه نامه‌ها و داده‌هایی که در برخی پرسش‌ها مندرج شده‌اند هستند.
 2. بخش‌هایی از کتاب درسی که در آموزش آن‌ها محدودیت‌هایی وجود داشته و اعمال شده است در کنکور نمی‌آیند.
 3. از فصل ۱ این کتاب، بخش ۶-۱ و مسائل و پرسش‌های انتهای فصل آن برای کنکور ۱۴۰۱ حذف شده‌اند. از مطالب و مباحث فصل ۲، بخش‌های ۲-۲ و ۵-۲ و سوالات مسئله‌های مربوط به آن در انتهای فصل حذف شده‌اند و برای کنکور از آن‌ها سوالی مطرح نمی‌شود. صفحات ۷۵ و ۷۶ ، ۹۲ تا ۹۵، ۱۴۱ تا ۱۴۴ و تمام مسائل و پرسش‌های مربوط به آن‌ها برای کنکور حذف هستند.

بیشتر بخوانید درباره: فیزیک در کنکور ریاضی ۱۴۰۲

حذفیات فیزیک ۲ و ۳ برای رشته ریاضی در کنکور ۱۴۰۱

حذفیات درس فیزیک ۲ و ۳ تنها مشابه حذفیات در بندهای ۱ و ۲ از کتاب فیزیک ۱ است و فصل یا صفحه خاصی از کتاب‌‌های این دو پایه، جزو حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱ نیستند.

حذفیات فیزیک ۱ برای رشته تجربی در کنکور ۱۴۰۱

سوالات فیزیک برای داوطلبان رشته تجربی از ۳ پایه دهم، یازدهم و دوازدهم مطرح می‌شوند و شامل ۳۰ سوال برای داوطلبان رشته تجربی در کنکور سراسری این رشته می‌شوند.

 1. برخی مطالبی که جزو مطالب حذفی فیزیک در کنکور تجربی هستند، پانویس‌ها، تاریخ علم‌ها، جداول و پیوست‌ها، خوب است بدانیدها، نتیجه‌ی فعالیت‌های تحقیقی، اطلاعات جزیی و ریز تصاویر، واژه نامه‌ها و داده‌هایی که در برخی پرسش‌ها مندرج شده‌اند هستند.
 2. بخش‌هایی از کتاب درسی که در آموزش آن‌ها محدودیت‌هایی وجود داشته و اعمال شده است در کنکور نمی‌آیند.
 3. بخش ۶-۱ از فیزیک ۱ رشته تجربی و پرسش‌ها و مسائلی که به آن مربوط می‌شوند از کنکور ۱۴۰۱ حذف هستند. بخش ۲-۲ و ۵-۲ کتاب درسی، صفحات ۷۵ و ۷۶ همچنین صفحات ۹۲ تا ۹۵ از کتاب درسی فیزیک ۱ رشته تجربی از کنکور ۱۴۰۱ تجربی حذف شده‌اند.

حذفیات فیزیک ۲ و ۳ برای رشته تجربی در کنکور ۱۴۰۱

حذفیات درس فیزیک ۲ و ۳ تنها مشابه حذفیات در بندهای ۱ و ۲ از کتاب فیزیک ۱ است و فصل یا صفحه خاصی از کتاب‌‌های این دو پایه، جزو حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱ نیستند.

آیا به دنبال منبع آموزشی و کمک آموزشی با کیفیت برای آموزش فیزیک هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از پکیج‌های آموزشی رادیو اکتیو است.

نکات مهم در حذفیات فیزیک کنکور ۱۴۰۱

حال سوالی که پیش می‌آید این است که آیا حذفیات فیزیک کنکور ۱۴۰۲ نیز مشابه حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱ است؟ پاسخ این است که ممکن است بسیار شبیه به هم باشند. بنابراین؛ با اینکه این حذفیات برای کنکور ۱۴۰۲ هنوز از سوی سازمان سنجش اعلام نشده‌اند، می‌توانند از روی حذفیات کنکور ۱۴۰۱ قابل حدس باشند.

سوال مطرح شده‌ی دیگری که در این مورد وجود دارد، این است که آیا حذفیات فیزیک کنکور برای هر ۲ رشته تجربی و ریاضی مشترک است یا خیر؟ همان طور که در بالا اشاره کردیم، حذفیات فیزیک برای گروه آزمایشی ریاضی و‌گروه آزمایشی تجربی، مشترکات و تفاوت‌هایی با هم دارند.

نکته‌ی مهم در مورد حذفیات فیزیک کنکور این است که از حذف بعضی صفحات و مطالب چندان خوشحال نشوید چرا که آن اندازه زیاد نیستند که تاثیری در ذخیره‌ی زمان مطالعه برای شما داشته باشند و یا تاثیر چشمگیری بر میزان پاسخگویی و درصد شما داشته باشند و همان طور که پیشتر گفتیم، تنها از بعد روانی و به صورت یک دلخوشی کاذب برای داوطلبان خوشحالی به ارمغان می‌آورند.

  بهترین منبع برای هندسه کنکور ۱۴۰۲

سخن آخر

کلام آخر اینکه، فیزیک را به عنوان درسی چالش برانگیز و مشکل می‌شناسید که بین دو گروه آزمایشی تجربی و ریاضی یک درس تخصصی مشترک و بسیار مهم و نمره آور است. دانستن حذفیات فیزیک برای کنکور۱۴۰۱ برای هر یک از ۲ رشته برای داوطلبان شیرین و جذاب است. این حذفیات از پانویس‌ها، تاریخ علم‌ها، جداول و پیوست‌ها، خوب است بدانیدها، نتیجه‌ی فعالیت‌های تحقیقی، اطلاعات جزیی و ریز تصاویر، واژه نامه‌ها و داده‌هایی که در برخی پرسش‌ها مندرج شده‌اند، بخش‌ها و مباحثی که محدودیتی در تدریس و آموزش آن‌ها وجود دارد و چند مطلب کوتاه و چند صفحه از کتاب فیزیک برای هر یک از ۲ رشته را شامل می‌شوند.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

حذفیات فیزیک کنکور چندان زیاد نیستند و با وجود آن‌ها نیز همچنان باید وقت کافی برای مطالعه و یادگیری مطالب مهم و اساسی فیزیک اختصاص دهید. شاید آگاهی از بودجه بندی فیزیک کنکور ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ نسبت به آگاهی از حذفیات، برای داوطلبان کنکور مؤثرتر و مفیدتر باشد.

4/5 - (1 امتیاز)

6 thoughts on “حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱ چه بود؟

 1. امیرحسین بختیاری میگوید:

  سلام
  من رشته ام علوم انسانی هس
  انسانی رفتم چون اولین خیلی دوست داشتم برم فرهنگیان
  بعد پشیمون شدم و الان برای کنکور میخوام تجربی بخونم
  و خیلی ب زیست علاقه دارم ب نظرشما پرستاری قبول میشم ؟

 2. یوسف هدایت میگوید:

  واقعا خدا خیرتون بده ممنون که این مطالبو رایگان به دانش آموزا ارائه میدید🌹

 3. اسدالله امامی میگوید:

  سلام.
  بعد از گذراندن ۶ سال ، برای تخصص در یک رشته خاص مثل جراحی فک و صورت ، چند سال دیگه باید درس خوند؟

 4. غلام فلاح میگوید:

  سلام بنده خواهرم سهمیه ۵ درصد دارد چقدر رتبه اش رو میتونه جابجا کنه؟؟
  همچنین همسرم پدرش جانباز ۲۰ درصد است اون چقدر رتبه اش جابجا میشه؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله حذفیات فیزیک برای کنکور ۱۴۰۱ چه بود؟

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.