کنکور تیر ۱۴۰۲ بدون تغییر نسبت به کنکور دی ماه

کنکور تیر ۱۴۰۲ بدون تغییر نسبت به کنکور دی ماه

کنکور تیر ۱۴۰۲ بدون تغییر نسبت به کنکور دی ماه؛ آخرین خبرهای کنکور حاکی از این است که کنکور مرحله‌ی دوم ۱۴۰۲ در تیر ماه ۱۴۰۲ بدون تغییر نسبت به آزمون دی ماه برگزار خواهد شد. عبدالرسول پورعباس با تشریح این موضوع عنوان کرد که کنکور ۱۴۰۲ را بر مبنای چیزی که پیشتر اعلام کرده بودیم، برگزار خواهیم کرد. سوابق تحصیلی در نوبت تیرماه ۱۴۰۲ دارای تاثیر قطعی ۲۰ درصدی در آزمون کنکور هستند و آزمون کنکور سراسری نیز تاثیر ۶۰ درصدی خواهد داشت و در نوبت دیماه به هر صورت که برگزار شد، در نوبت تیر ماه نیز به همین صورت محاسبه خواهد شد. وی افزود: ثبت نام آزمون تیرماه ۱۴۰۲ از تاریخ پانزدهم فروردین ۱۴۰۲ شروع خواهد شد و پذیرش داوطلبان در هر ۲ آزمون در تابستان امسال صورت می‌گیرد. پورعباس ضمن اشاره به برگزاری نشست کمیسیون آموزش در خصوص طرح ۱ فوریتی الحاق ماده‌ای به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در تمام دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور برای کنکور ۱۴۰۳ بیان کرد که در طی این نشست، مباحث مختلفی را مطرح کردیم و طراحان طرح ۱ فوریتی اعتقاد دارند که باید به مصوبه‌ی مجلس در این خصوص بازگردیم.

نحوه‌ی برگزاری کنکور سال ۱۴۰۳ از زبان پورعباس!

 پورعباس ادامه داد که مباحث مختلفی راجع به نحوه‌ی برگزاری کنکور سال ۱۴۰۳ و سال‌های پس از آن و آماده بودن زیرساخت‌ها جهت تاثیر سوابق تحصیلی در نشست امروز مطرح شدند و نهایتا به این جمع‌بندی رسیدیم که طرح را به کمیته‌ی تخصصی بازگردانند و جوانب امر مجددا مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی تصریح کرد که در نشست پیشین مجلس، تاثیرات قطعی سوابق تحصیلی به عهده‌ی شورای سنجش و پذیرش نهاده شده بود و با وجود تلاش‌های انجام شده، این زیر ساخت که سوابق تحصیلی تاثیر خود را داشته باشد هنوز هم آماده نشده است.

  جزئیاتی از ثبت نام پذیرفته شدگان بدون کنکور اعلام شد

در تغییراتی که در کنکور ۱۴۰۲ اعمال شد، تاثیر قطعی ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی نیز وجود داشت. همچنین کنکور سراسری به صورت ۲ نوبتی در نوبت دی ماه و تیر ماه برگزار می‌شود که شرایط برگزاری هر ۲ کنکور کاملا یکسان و مشابه هم است و نتیجه نهایی هر 2 کنکور در تابستان همراه با هم اعلام می‌شود. اما؛ تاثیر سوابق تحصیلی از کنکور ۱۴۰۳ به بعد به ۶۰ درصد ارتقا پیدا خواهد کرد. در تغییراتی که در کنکور سراسری ایجاد شد، می‌توان به حذف دروس عمومی از کنکور رشته‌های نظری اشاره کرد. برای جلوگیری از تقلب در جلسات کنکور، اینترنت مناطقی که حوزه‌ی کنکور بودند در روزهای کنکور به طور کامل قطع شد. با این روش، خطر لو رفتن سوالات و احتمال تقلب به صفر رسیده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله کنکور تیر ۱۴۰۲ بدون تغییر نسبت به کنکور دی ماه

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.