بهترین روش تست زنی عربی در کنکور چیست؟

بهترین شیوه تست زنی کنکور برای درس عربی

بهترین روش تست زنی عربی در کنکور چیست؟ همان طور که می‌دانید دروس عمومی و از جمله درس عربی از کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ حذف شده‌اند و کنکور در دو نوبت و فقط به صورت دروس تخصصی برگزار می‌شود. بنابراین؛ داوطلبان هیچ‌ یک از رشته‌های نظری یعنی علوم تجربی، ریاضی فیزیک و علوم انسانی عربی عمومی ندارند. اما؛ این به این معنا نیست که درسی به نام عربی در کنکور وجود ندارد. گروه آزمایشی علوم انسانی دارای آموزش عربی اختصاصی هستند.

برای گروه علوم انسانی، عربی درس مهم و سرنوشت سازی در کنکور است. داوطلبان این رشته باید نحوه صحیح مطالعه درس عربی برای کنکور را بدانند. علاوه بر این؛ بخش مهم دیگر دانستن بهترین روش‌های تست زنی عربی در کنکور است. داوطلبان باید بدانند که بهترین روش تست زنی عربی در کنکور چیست و از آن برای موفقیت در این درس کمک بگیرند.

پیش از آنکه با بهترین تکنیک تست زنی عربی کنکور آشنا شوید، باید بدانید که سوالات عربی کنکور انسانی از چه بخش‌هایی مطرح می‌شوند، روش مطالعه‌ی صحیح این درس چیست و سپس به سراغ بهترین روش تست زنی عربی بروید. عربی، درسی است که خواندن و یادگیری و پاسخگویی به سوالات آن تا حدی ابهام برانگیز و برای داوطلبان پیچیده و مشکل است. اما؛ در ادامه ابهامات زیادی راجع به این درس در ذهن شما حل خواهند شد.

بهترین روش تست زنی عربی
بهترین روش تست زنی عربی

روش مطالعه عربی کنکور

برای مطالعه  و روش تست زنی درس عربی کنکور ابتدا باید کتاب درسی را با دقت مطالعه کرده و مطالب آن را یاد بگیرید. با وجود حفظی بودن درس عربی، حتما باید مطالب را درک کنید تا بتوانید به تست‌های آن پاسخ مناسب بدهید. پس از مطالعه و درک مفاهیم نوبت به تثبیت مباحث خوانده شده می‌رسد که با تکرار و تمرین به دست می‌آید.

روش تست زنی عربی
روش تست زنی عربی

جزوات، کتب کمک آموزشی و درسنامه‌ها و فیلم‌های آموزشی نیز بسیار کمک کننده هستند. اما پیش از آن‌ها خواندن کتاب الزامی است. همان طور که مطلع هستید سوالات عربی شامل بخش‌های واژگان، ترجمه، درک مفاهیم و قواعد عربی می‌شوند. اما؛ اینطور نیست که برای پاسخ دادن به سوالات بخش قواعد نیازی به واژگان نداشته باشید و یا هنگام پاسخ دادن به سوالات درک مطلب از قواعد بهره‌ای نبرید. تمام مطالب عربی به هم وابسته هستند و برای گرفتن‌ نتایج بهتر، حتما باید تمام مباحث را به خوبی مطالعه کرده و بلد باشید. حتما اول از خواندن واژگان و ترجمه شروع کنید. لغات را حفظ کرده و به خاطر بسپارید. بسیاری از داوطلبان از جعبه لایتنر برای واژگان عربی کمک می‌گیرند که باعث می‌شود واژگان به حافظه‌ی بلند مدت آن‌ها سپرده شوند. سپس به سراغ خواندن قواعد بروید و در مرحله آخر به مطالعه‌ی مبحث درک مطلب بپردازید.

نکات زیادی در لا به لای مطالب و تمرین‌های کتاب درسی پنهان شده‌اند که تنها با خواندن دقیق و حل تمام تمرین‌ها آن‌ها را پیدا خواهید کرد. حتما پس از مطالعه و حل تمرین و حتی در زمان تست زنی، خلاصه نویسی و نکته برداری انجام دهید. بعدها برای مرور به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد. به علاوه؛ این کار به شما کمک می‌کند که نکات مهم را به خاطر بسپارید. ما در مقاله ” عربی کنکور را چگونه بخوانیم ” به طور مفصل درباره مطالعه درس عربی برای شما عزیزان صحبت کرده‌ایم.

بهترین روش تست زنی عربی کنکور چیست؟

داوطلبانی که روی مطالب اشراف کافی دارند و در این درس بسیار مسلط شده‌اند می‌توانند بلافاصله به سراغ تست زنی عربی بروند و مطلب را در ذهن خود تثبیت کنند. تست زنی برای این داوطلبان حکم یک آزمون را دارد که به کمک آن می‌توانند توانایی‌های خود را بسنجند. با در نظر داشتن این نکته، باید بگوییم که اکثر داوطلبان زمانی به سراغ تست زنی می‌روند که هنوز مهارت و تسلط کافی را کسب نکرده‌اند و نیازمند آموزش و تمرین بیشتر هستند. برای این دسته از داوطلبان، شیوه تست زنی عربی کاملا جنبه‌ی آموزشی داشته و کمک می‌کند نکات مهم را یاد بگیرند. در این صورت نیز بهتر است داوطلبان بلافاصله به سراغ تست زنی بروند تا ضمن تکرار و تمرین و درک مفاهیم و نکات آموزشی، خود را نیز محک بزنند.

از آنجا که عربی درسی بسیار فرار است؛ به داوطلبان توصیه می‌شود که تست‌ها را چند روز بعد در فواصل منظم تکرار کرده تا مطالب مرور شوند. عربی دارای سوالات تکراری بسیاری در کنکور است، بنابراین؛ با تکرار تست‌ها بسیاری از آن‌ها ملکه‌ی ذهنتان می‌شوند و احتمال از یاد بردن آن‌ها نیز کمتر خواهد شد.

شما دانش آموزان عزیز در مسیر تست زنی عربی نیاز به داشتن یک پکیج آموزش ویدیویی خواهید داشت. پکیج‌های آموزش عربی رادیو اکتیو به همراه نکته و تست در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

در مرحله‌ی اول تست زنی عربی بهتر است بدون در نظر گرفتن زمانی که صرف تست‌ها می‌کنید آن‌ها را پاسخ دهید. چرا که هنوز در مرحله‌ی آموزش و یادگیری نکات تست‌ها هستید. پس از حل مستمر تست‌های آموزشی در بازه‌های زمانی معین، زمان بگیرید و در زمان تعیین شده به تست‌ها پاسخ دهید. این کار باعث تقویت مهارت سرعت در تست زنی می‌شود.

اینکه تست‌های تألیفی بزنید یا کنکور نیز بسیار مهم است. تست‌های تألیفی نکات آموزشی خوبی دارند اما حتما باید پس از آن‌ها به سراغ تست‌های کنکور بروید. برای پاسخ‌گویی بهتر به تست‌ها، ابتدا تست‌های مربوط به واژگان، سپس ترجمه و درک مطلب را پاسخ دهید. حل تست‌های قواعد که ممکن است وقت‌گیرتر باشند را برای مرحله‌ی آخر بگذارید.

  هر آنچه که باید درباره کنکور شیمی بدانید

مشاوره تحصیلی عربی در رادیو اکتیو

عربی، درسی مفهومی است که برای پاسخ دادن به تست‌های هر مبحث آن باید تمام مباحث را درک کرده و روی آن‌ها تسلط کامل داشته باشید. بهترین روش تست زنی عربی کنکور این است که ابتدا تست‌های آموزشی بزنید و سپس به سراغ تست‌های زمان‌دار بروید. این کار به شما کمک می‌کند هم تمرکز و تسلط کافی داشته باشید و هم سرعت عمل کافی برای پاسخگویی به تست‌ها داشته باشید. نگران سر جلسه‌ی کنکور نباشید. به همان ترتیبی که مطالب را خوانده‌اید به تست‌ها پاسخ دهید. ابتدا تست‌های واژگان، سپس ترجمه و درک مطلب و در نهایت تست‌های بخش قواعد عربی را پاسخ‌دهید. اگر درباره کنکور عربی نیاز به مشاوره بیشتری دارید از طریق فرم مشاوره با ما در تماس باشید.

دریافت مشاوره

در حقیقت؛ می‌توان گفت که بهترین روش تست زنی عربی در کنکور تسلط بر مطالب و نظم و رعایت ترتیب پاسخگویی است. با در نظر گرفتن این نکات و برنامه‌ریزی صحیح در جلسه‌ی کنکور قطعا موفق خواهید شد در کنکور به درصد مورد نظرتان دست پیدا کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

1 دیدگاه برای “بهترین روش تست زنی عربی در کنکور چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله بهترین روش تست زنی عربی در کنکور چیست؟

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.