کنکور هوشمند آزمایشی در بهمن ماه

برگزاری کنکور هوشمند آزمایشی در بهمن ماه

برگزاری کنکور هوشمند آزمایشی در بهمن ماه؛ معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور، خبر داد که کنکور هوشمند به صورت آزمایشی در دو استان، در بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد. وی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد که این هوشمند شدن کنکور سراسری مستلزم اقدامات خاصی است که باید توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام شود.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که در حال حاضر بسیاری از کارها جهت انجام کنکور هوشمند انجام شده و اولین کنکور آزمایشی هوشمند در بهمن ماه سال جاری برای متقاضیان برگزار خواهد شد.

کنکور سراسری ۱۴۰۲ در دو نوبت دی ماه ۱۴۰۱ و تیرماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد که داوطلبان در مرحله‌ی اول در دی ماه ۱۴۰۱ در گروه‌های آزمایشی شاخه‌ی نظری و گروه‌های آزمایشی هنر و زبان به رقابت پرداختند. طبق گفته معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور، کنکور هوشمند در ایام الله دهه فجر و به صورت بسیار محدود در دو استان کشور برگزار خواهد شد و شرکت در این آزمون به ثبت نام نیاز ندارد.

این آزمون کاملاً به صورت آزمایشی بوده و نتیجه‌ی آن تاثیری در کنکور اصلی داوطلبان نخواهد داشت و تنها با این هدف برگزار می‌شود که سازمان سنجش آموزش کشور بررسی کند که آیا می‌توان کنکور را به صورت هوشمند برگزار کرد؟

کنکور هوشمند آزمایشی در بهمن ماه برگزار می‌شود؟

وی درباره‌ی امکانات لازم جهت برگزاری کنکور هوشمند در سراسر کشور اعلام کرد که لازمه‌ی برگزاری کنکور سراسری به صورت هوشمند در کشور این است که سالن‌های آزمون بسیار مجهز باشند اما؛ متاسفانه در حال حاضر چنین امکاناتی فراهم نیست.

چشم اندازی که برای این کار پیش بینی کرده‌اند، برگزاری آن در سال ۱۴۰۳ شمسی است. همچنین؛ ایشان افزودند که هوشمند شدن کنکور سراسری می‌تواند تا حد زیادی جلوی تقلب در آزمون کنکور را بگیرد. اما؛ همین امر هم مستلزم ساز و کارهای خاصی است.

در حال حاضر کنکور سراسری به صورت کتبی برگزار می‌شود. از جمله تغییراتی که در مفاد آزمون کنکور سراسری برای تمامی رشته‌های نظری اعمال شده است ان است که دروس عمومی از دفترچه‌ی کنکور تمام رشته های نظری حذف شده و تنها موردی که در آزمون سراسری مورد آزمایش قرار می‌گیرد، دروس اختصاصی داوطلبان است.

همچنین؛ با دو مرحله‌ای شدن کنکور، داوطلبان در مرحله دی ماه شانس آشنایی با سوالات را در اختیار خواهند داشت و ‌می‌توانند از این تجربه در کنکور تیرماه استفاده کنند و ضعف‌های خود را پوشش دهند. اما همچنان کنکور سراسری به صورت کتبی برگزار می‌شود. تاثیر سوابق تحصیلی نیز نسبت به سال‌های پیش در کنکور ۱۴۰۲ بیشتر مشاهده ‌می‌شود.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله کنکور هوشمند آزمایشی در بهمن ماه

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.