کلید سوالات نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲

کلید سوالات نوبت اول کنکور ۱۴۰۱

سازمان سنجش آموزش کشور، به تاریخ جمعه هفتم بهمن ماه ۱۴۰۱ کلید سوالات نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ را منتشر کرد. پیش از این، کنکور سراسری سالانه یک بار و هنگام تابستان برگزار می‌شد. اما؛ برای کنکور سال ۱۴۰۲ تصمیمات تازه‌ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، اتخاذ گردید. طبق تصمیم سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبان در تمام گروه‌های آزمایشی کنکور ۱۴٠۲، در دو نوبت در سال تحصیلی به رقابت می‌پردازند.

” برای دانلود کلیک کنید “

کلید سوالات کنکور دی ۱۴۰۱

این تغییر چشمگیر، همزمان با سایر تغییرات کنکور اعمال گردید. نوبت نخست کنکور سراسری و آزمون ورودی به دانشگاه‌ها، در ۲ روز پنج شنبه ۲۹ دی ماه و جمعه ۳۰ دی ماه ۱۴٠۱ برگزار شد. دومین مرحله کنکور سراسری در روزهای چهارشنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۲ و پنجشنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

برای جلوگیری از سوالات کنکور چه کردند؟

برای جلوگیری از لو رفتن سوالات کنکور و تقلب داوطلبان، اینترنت در سراسر کشور در روزهای کنکور دچار قطعی و یا اختلال شدید شد. این مسئله در مناطقی که به حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری کنکور نزدیک بودند بسیار مشهودتر بود. این اقدام نیز، یکی دیگر از تغییرات اساسی اتخاذ شده برای داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ به حساب می‌آید.

در کنکور سراسری نوبت اول، اولین گروه از داوطلبان یعنی داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی با تعداد ۴۵۰ هزار و ۵۷۷ شرکت کننده، بیشترین تعداد داوطلبان را به خود اختصاص دادند.

کلید سوالات نوبت اول کنکور
کلید سوالات نوبت اول کنکور

عصر همان روز یعنی پنج شنبه ۲۹ دی ماه، داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه برای ورود به دانشگاه به رقابت با یکدیگر پرداختند. در روز جمعه ۳٠ دی ماه ۱۴۰۱ دومین دسته از گروه‌های آزمایشی به رقابت پرداختند.

داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی فنی و علوم انسانی در آزمون ساعت ۸ صبح جمعه و داوطلبان گروه هنر در آزمون ۱۴ و ۳۰ دقیقه همان روز به رقابت پرداختند. طبق آماری که سازمان سنجش آموزش کشور منتشر کرده است، بیشتر داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۲ را گروه آزمایشی علوم تجربی با ۴۶ درصد از آن خود کرده است.

پس از آن داوطلبان رشته علوم انسانی با ۳۰۹ هزار نفر یعنی ۳۱/۶ درصد از داوطلبان، دومین جایگاه را به خود اختصاص داد. داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی فنی ۱۲۰ هزار و ۹۵ نفر از داوطلبان کنکور  یعنی ۱۲/۲۷ درصد داوطلبان را به خود اختصاص داد. ۳۹ هزار نفر در کنکور هنر شرکت کردند که کمترین تعداد داوطلبان را به خود اختصاص دادند. لازم به ذکر است که ۵۹ هزار نفر نیز در آزمون زبان‌های خارجی به رقابت پرداختند.

در تاریخ جمعه ۷ بهمن ماه ۱۴۰۱ یعنی حدودا یک هفته پس از برگزاری مرحله اول آزمون سراسری کنکور ۱۴٠۲، کلید سوالات تمام رشته‌های شرکت کننده در آزمون، برای داوطلبان منتشر شد.

تمامی داوطلبان گروه‌های آزمایشی می‌توانند با مراجعه به وب سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دانلود کلید سوالات آزمون سراسری مرحله اول کنکور ۱۴۰۲ اقدام نمایند. مرحله دوم آزمون سراسری کنکور سال ۱۴۰۲ در تیرماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله کلید سوالات نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.