تکمیل ظرفیت کنکور سال ۱۴۰۱

تکمیل ظرفیت کنکور سال ۱۴۰۱

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سال ۱۴۰۱؛ ۲ هفته بعد از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد. انتخاب رشته تکمیل ظرفیت برای آن دسته از داوطلبانی است که در انتخاب رشته اصلی مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و پس از اتمام آن در رشته خاصی پذیرفته نشده‌اند. بنابراین؛ می‌توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کرده و شانس خود را برای بار دوم با انتخاب رشته‌های باقیمانده که هنوز ظرفیت آن‌ها تکمیل نشده است، امتحان کنند.

هدف انتخاب رشته تکمیل ظرفیت چیست؟

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت به منظور تکمیل کردن ظرفیت خالی تمام دانشگاه‌های سراسری از جمله دوره‌های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگردان انجام می‌شود. متقاضیانی که اقدام به انتخاب رشته تکمیل ظرفیت نموده‌اند، باید منتظر باشند که نتایج این مرحله نیز اعلام شده و در صورت قبولی اقدام به ثبت نام در دانشگاه مورد پذیرش کنند.

نتایج تکمیل ظرفیت نیز مانند سایر مراحل کنکور سراسری به صورت اینترنتی و از طریق وب سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد و داوطلبان می‌توانند با استفاده از اطلاعات ثبت نام خود از پذیرش و یا عدم پذیرش در این مرحله آگاه شوند.

زمان و نحوه اعلام تکمیل ظرفیت کنکور ۱۴۰۱

زمان و نحوه اعلام این نتایج به این صورت است که سازمان سنجش آموزش کشور به فاصله‌ی کوتاهی از زمان برگزاری انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ نتایج را اعلام می‌کند. دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی می‌توانند در نزدیکترین نیم‌سال ممکن پذیرفته شدگان را ثبت نام کنند.  این موضوع به امکانات دانشگاه نیز بستگی دارد.

در حال حاضر زمان خاصی برای اعلام نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴٠۱ مشخص نشده است. داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشند، می‌توانند در انتخاب رشته‌ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیز شرکت کنند.

مراجعه به وب سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org امکان پذیر است و داوطلبان می‌توانند از طریق منوی سمت راست صفحه، گزینه کنکور سراسری و سپس گزینه اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۱ را انتخاب و با درج اطلاعات درخواستی، نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.

کنکور سراسری ۱۴۰۱ در یک مرحله و در تیر ماه ۱۴۰۱ برگزار شد و داوطلبان در تمام گروه‌های آزمایشی به رقابت پرداختند. اما؛ در سال جاری تغییراتی در کنکور سراسری اعمال شده و کنکور در دو مرحله دی ماه ۱۴۰۱ و تیر ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود. نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت که از آن سخن گفتیم، مربوط به کنکور ۱۴۰۱ یعنی کنکور سال گذشته می‌شود. آن دسته از داوطلبان کنکور سراسری که در کنکور سال ۱۴۰۱ مجاز به انتخاب رشته برای دانشگاه فرهنگیان شده بودند اما به مصاحبه دعوت نشده‌اند، می‌توانند شانس مجددی را در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱ در این مرحله امتحان کنند.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله تکمیل ظرفیت کنکور سال ۱۴۰۱

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.