مقایسه آموزش فیزیک رادیو اکتیو و حرف آخر

مقایسه آموزش فیزیک رادیو اکتیو و حرف آخر؛ فیزیک از دروس سخت و دشوار در رشته ریاضی و تجربی است و یکی از درس‌های مهم این رشته‌ها نیز به حساب می‌آید. داوطلبان کنکور زیادی در درس فیزیک مشکل دارند و آن را از لیست مطالعه خود حذف می‌کنند. اما؛ این داوطلبان باید بدانند که با یک برنامه‌ ریزی دقیق و اصولی و آموزش صحیح فیزیک، می‌توانند این درس را جزو دروسی قرار دهند که به ارتقای رتبه‌ی آن‌ها کمک بسیاری می‌کند.

تاثیر آموزش‌های اصولی

داوطلبان می‌توانند با دیدن آموزش‌های صحیح در درس فیزیک و خواندن مباحث مهم و پرتکرار در کنکور سراسری به درصد قابل قبولی در این درس پاسخ دهند و با کنکور فیزیک آشتی کنند.

از آنجا که فیزیک درسی تفهیمی است، در انتخاب روش مطالعه و آموزش آن باید دقت لازم را به عمل آورد و نمی‌توانید تنها با حفظ کردن مباحث و فرمول‌های فیزیک به سوالات آن پاسخ دهید. بلکه؛ باید مطالب را به طور کامل درک کنید. در ادامه‌ی مطلب روش‌های آموزش فیزیک که بسیار متداول و پرطرفدار هستند را معرفی می‌کنیم و به مقایسه نحوه آموزش فیزیک ۲ موسسه رادیو اکتیو و حرف آخر نیز می‌پردازیم.

روش‌های یادگیری فیزیک

قبل از اینکه بخواهیم به مقایسه آموزش فیزیک رادیو اکتیو و حرف آخر بپردازیم، قصد داریم تا شیوه‌های یادگیری اصولی این درس را مورد بررسی قرار دهیم.

  • مطالعه کتاب درسی، کتب کمک آموزشی و جزوات معلم: یکی از ساده ترین، مفیدترین و مهمترین روش‌های یادگیری و آموزش فیزیک، خواندن کتاب درسی و سپس کمک گرفتن از منابع کمک آموزشی مانند کتاب‌های کمک آموزشی و جزوه‌ی معلم است. اولین قدم در یادگیری فیزیک برای کلیه داوطلبان و دانش آموزان، خواندن کتاب درسی است. تمام دانش آموزان عزیز باید مباحث موجود در کتاب‌های درسی خود را با دقت مطالعه کرده، تمرین‌های کتاب درسی را حل کرده و سپس به حل تست‌های کنکور و تالیفی بپردازند که میتوانند آنها را در کتاب‌های کمک آموزشی پیدا کنند.
  • شرکت در کلاس‌های فیزیک: داوطلبان کنکور می‌توانند در کلاس‌های فیزیک که در آموزشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شوند، شرکت کرده و مطالبی که در آن‌ها اشکال دارند را به خوبی بیاموزند. اما؛ اکثر داوطلبان وقت کافی برای شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند. این افراد، شرکت در کلاس‌های مجازی و یا مشاهده ویدیوهای آموزش فیزیک را ترجیح می‌دهند.
  • مشاهده ویدیوهای آموزش فیزیک: چند سالی است که ویدیوهای آموزشی، جای کلاس‌های حضوری و مجازی را گرفته‌اند و بسیاری از داوطلبان مشاهده‌ی ویدیوها را ترجیح می‌دهند. آن‌ها می‌توانند یک ویدیوی آموزشی برای یک مبحث خاص مثلاً در درس فیزیک را بارها و بارها مشاهده کرده و به تکرار مطالب بپردازند. اگر هم در مبحث خاصی مشکل دارند چندین و چند بار ویدیو را تماشا کرده و آن را به خوبی یاد خواهند گرفت. در صورتی که اگر در کلاس‌های مجازی یا حضوری شرکت کنند، امکان چند باره‌ی شرکت در یک کلاس برای یک مبحث خاص را نخواهند داشت.

آموزش فیزیک با رادیو اکتیو

یکی از موسسات بسیار موفق در تهیه ویدیوهای آموزشی فیزیک کنکور، موسسه معتبر و معروف رادیو اکتیو است. داوطلبان هر دو رشته ریاضی و تجربی می‌توانند با استفاده از ویدیوهای آموزش فیزیک رادیو اکتیو مباحثی که در آنها مشکل دارند را به خوبی فرا بگیرند.

از نقاط قوت ویدیوهای آموزش فیزیک رادیو اکتیو این است که آموزش به صورت مبحثی بوده و طول مدت زمان ویدیوها بسیار کوتاه است. بنابراین؛ داوطلبان برای مشاهده ویدیوی آموزشی یک مبحث خاص از فیزیک، مدت زمان زیادی را صرف نخواهند کرد و در مدت زمان بسیار کوتاهی، تنها ویدیوی آن مبحث را مشاهده کرده و مطلب را یاد می‌گیرند.

مدرس فیزیک رادیو اکتیو، بسیار خلاق و با تجربه بوده و داوطلبان می‌توانند ارتباط خوبی با ایشان برقرار کنند. داوطلب هنگام مشاهده ویدیو آموزشی فیزیک رادیو اکتیو، خود را در کلاس درس تصور کرده و مطلب را به خوبی می‌آموزد. تمام نکات مهم کنکوری و نکات تست‌ها در این ویدیوها گنجانده شده و به سوالات احتمالی داوطلبان در مورد هر مبحث پاسخ داده شده است.

مقایسه آموزش فیزیک رادیو اکتیو و حرف آخر

مقایسه آموزش فیزیک حرف آخر و رادیو اکتیو؛ موسسه حرف آخر نیز در زمینه تهیه ویدیوهای آموزشی دروس مختلف از جمله فیزیک موفق عمل کرده و با روش ابتکاری و بدیع خود توانسته است طرفداران خاص خود را پیدا کند. ویدیوهای آموزشی حرف آخر در درس فیزیک بیشتر بر مبنای شکل و تصویر سازی و انیمیشن بوده و به داوطلبان کمک می‌کنند که مطالب را به کمک تصاویر به ذهن بسپارند تا هرگز آن‌ها را فراموش نکنند. آموزش بر پایه تصویرسازی از ابداعات موسسه حرف آخر است.

اگر بخواهیم به مقایسه ویدیوهای آموزشی فیزیک دو موسسه رادیو اکتیو حرف آخر بپردازیم، می‌توانیم بگوییم که رادیو اکتیو ویدیوها را به صورت مبحثی و مدت زمان‌های بسیار کوتاه در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد که جذابیت لازم را برای آن‌ها داشته باشد. همچنین؛ تمام نکات مهم کنکوری و درسی در این ویدیوها گنجانده شده است. بنابراین؛ منبع کاملی برای آموزش فیزیک به شمار میرود. در مقابل موسسه حرف آخر با تدریس خلاقانه و تصویر سازی مطالب توانسته است به داوطلبان کمک کند که مطالب فیزیک را به حافظه بلند مدت خود بسپارند و مطالب را بهتر یاد بگیرند.

  روش خواندن ادبیات اختصاصی کنکور انسانی

کدام موسسه برای آموزش فیزیک بهتر است؟

آنچه خواندید مقایسه ویدیوهای آموزش فیزیک دو موسسه رادیو اکتیو و حرف آخر بود. در این مقاله برای شما عزیزان شرح دادیم که آموزش فیزیک در رادیو اکتیو چه تفاوت‌هایی با حرف آخر دارد و مزایای هر یک از این آموزش‌ها چیست. رادیو اکتیو توانسته است در میان رقبا جایگاه خود را پیدا کند. تمام آموزش‌های فیزیک رادیو اکتیو به صورت مبحثی بوده و مدت زمان هر ویدیو آموزشی بسیار کوتاه است تا داوطلبان بتوانند ویدیو مبحث مورد نظر را مشاهده کنند، بدون آنکه احساس خستگی کنند.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

  بودجه بندی شیمی کنکور چگونه است؟

در موسسه رادیو اکتیو از اساتید مجرب و معروف استفاده شده که درس فیزیک را به صورتی کاملا جذاب برای داوطلبان تدریس کنند. در تدریس آنها علاوه بر توضیح مباحث فیزیک، نکات مهم تست‌ها نیز گنجانده شده است. انتخاب هر یک از موسسات رادیو اکتیو و حرف آخر برای آموزش فیزیک، کاملا به اهداف و نیازهای داوطلبان بستگی دارد و هر یک از داوطلبان می‌توانند بر اساس نیازهای آموزشی خود یکی از این دو موسسه را برای آموزش فیزیک انتخاب کنند.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله مقایسه آموزش فیزیک رادیو اکتیو و حرف آخر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.