کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم چیست؟

کاربرد لگاریتم در حسابان یازدهم

کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم چیست؟ بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری در رشته ریاضی و همچنین دانش آموزان رشته ریاضی از درس حسابان گلایه دارند. آنها حسابان را درس مشکلی می‌دانند و با نحوه خواندن آن آشنایی کافی ندارند. بنابراین؛ در پاسخگویی به سوالات امتحانی آن در مدرسه و همچنین پاسخگویی به تست های آن در کنکور سراسری اکثر اوقات مشکلات اساسی دارند.

حسابان یازدهم یکی از چه دروسی است که در کنکور سراسری بودجه بندی قابل توجهی برای داوطلبان رشته ریاضی دارد. بنابراین؛ نباید از خواندن آن برای کنکور غافل شوند. اگر به بودجه بندی کنکور حسابان یازدهم نگاهی سرسری بیندازید، متوجه خواهید شد که بودجه بندی سوالات مباحث مختلف این کتاب به چه صورت است. مبحث لگاریتم حسابان یازدهم مبحث مهمی به حساب می‌آید. چرا که دو سوال کنکور را به خود اختصاص داده است و داوطلبان می‌توانند با مطالعه‌ی آن به راحتی به این سوالات پاسخ دهند. از طرفی یادگیری لگاریتم حسابان یازدهم بسیار برای داوطلبان ضروری است؛ چرا که هر رشته تحصیلی را انتخاب کنند ممکن است با لگاریتم سروکار داشته باشند. در واقع لگاریتم در بسیاری از مباحث دیگر وجود دارد.

لگاریتم حسابان یازدهم
لگاریتم حسابان یازدهم

به همین خاطر بر آنیم، که در این مطلب بتوانیم لگاریتم حسابان یازدهم، کاربرد آن، نحوه خواندن حسابان برای کنکور و اهمیت آن را برای شما شرح دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم

لگاریتم در همه جا و در تمام پدیده‌های هستی شناسی وجود دارد. از محاسبات مهندسی گرفته تا محاسبات ریاضی ساده حتماً رد پایی از لگاریتم را خواهید یافت. کاربرد لگاریتم در ریاضیات، زیست شناسی و حتی در زلزله شناسی نیز مشهود است. بنابراین، کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم مبحث بسیار مهمی است که باید داوطلبان و دانش آموزان رشته ریاضی به آن توجه ویژه داشته باشند و مطالب آن را به دقت بخوانند و یاد بگیرند. لگاریتم را برای پیدا کردن علت یک تاثیر خاص استفاده می‌کنند. یعنی برای پیدا کردن ورودی برای یک خروجی به کار می‌رود. در حقیقت؛ تاثیر‌هایی که به طور مکرر در زندگی روزمره های خود شاهد آن هستیم با لگاریتم ارتباط مستقیمی دارند.

 

مباحث لگاریتم در کتاب حسابان یازدهم شامل توابع نمایی و لگاریتمی و همچنین؛ کاربرد لگاریتم می‌شود. در ادامه، نحوه خواندن توابع نمایی و لگاریتمی و همچنین کاربرد لگاریتم را بررسی می‌کنیم.

نحوه خواندن کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم چیست؟

نحوه خواندن کاربرد لگاریتم در کتاب حسابان یازدهم رشته ریاضی بسیار مهم است. چرا که اگر نحوه خواندن این مبحث را به درستی بلد باشید، می‌توانید آن را درک کنید و تاثیر مثبت آن را مشاهده کنید. نحوه خواندن حسابان یازدهم و مبحث کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم کاملاً به توانایی‌های داوطلب و زمانی که تا کنکور در اختیار دارند و یا به توانایی‌های دانش آموز و پیش زمینه ریاضی او بسیار بستگی دارد. با توجه به اینکه اکثر داوطلبان کنکور سراسری در آموزش حسابان ضعیف هستند، با فراگیری مباحث مختلف از جمله لگاریتم و کاربرد لگاریتم و پاسخگویی به صحیح به سوالات آن در کنکور می‌توانید از تمام رقبای خود پیشی گرفته و درصد و رتبه بسیار خوبی را کسب کنید.

انتخاب منبع مناسب، اولین گام در کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم!

کاری که در ابتدا باید انجام بدهید این است که منبع مناسب برای خواندن حسابان و مبحث لگاریتم حسابان یازدهم را شناسایی کرده، این کتاب را تهیه نموده و سپس اقدام به مطالعه از روی آن کنید. بهترین منبع آموزشی برای خواندن حسابان همان کتاب درسی است. پس از مطالعه دقیق کتاب درسی، مبحث لگاریتم را در جزوه معلم خود انتخاب کرده و آن را نیز مطالعه کنید. اگر باز هم در فهم مطالب آن مشکل داشتید، می‌توانید از درسنامه‌های آموزشی و همچنین کتب کمک‌ آموزشی دیگر بهره ببرید. این کتب کمک آموزشی کتاب‌هایی هستند که دارای درسنامه های کامل و مفصل هستند و می توانید مبحث لگاریتم را در آن‌ها پیدا کرده و تنها آن مبحث خاص را مطالعه کنید.

  تحلیل ریاضی کنکور ریاضی ۱۴۰۱

مشاورین موسسه آموزشی رادیو اکتیو در مقاله‌ای با عنوان “ بهترین منابع حسابان کنکور ۱۴۰۲ ” به معرفی منابعی مفید برای این درس کنکوری پرداخته اند. همچنین شما می توانید با مراجعه به بخش پکیج های آموزشی ما از دوره های آموزش ریاضی دیگر رادیو اکتیو نیز استفاده کنید.

گام دوم کاربرد لگاریتم رفتن به سراغ تست ها است!

پس از انتخاب منابع مناسب سپس به سراغ تست های آموزشی بروید و تست های تالیفی استاندارد و تست های کنکوری را با پاسخ دهید. آنگاه به تحلیل تست بپردازید و با خواندن دقیق و بررسی پاسخنامه تشریحی سوالات، اشتباهات خود را پیدا کرده و در دفتر نکات و خلاصه‌های خود، یادداشت کنید. می‌توانید در بازه‌های زمانی مشخص به مرور مطالب خوانده شده بپردازید و به این صورت می‌توانید به هر ۲ سوال لگاریتم در کنکور سراسری به درستی پاسخ دهید.

کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم چیست؟
کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم چیست؟

برای مطالعه لگاریتم حسابان یازدهم و تمام مباحث دیگر حسابان منابع متعددی وجود دارند. انتخاب منبع مناسب کاملاً شخصی است و به خود شما بستگی دارد. می‌توانید این منبع را بر اساس توانایی های خود، پیش زمینه‌های خود و همچنین نیازهای‌تان و اهدافی که از مطالعه حسابان دارید انتخاب کنید. انتخاب منبع از آن جهت مهم است که شما می‌توانید از آن به عنوان یک معلم همراه استفاده کنید.

بر اساس بودجه بندی کنکور ریاضی و همچنین کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم در تمام رشته‌ها و در بسیاری از امور طبیعی مانند زلزله، ( همانطور که اشاره کردیم ) می‌توانید حدس بزنید که کاربرد لگاریتم در زندگی تا چه اندازه مهم است و بر همین اساس خواندن آن چه اندازه با اهمیت است. بنابراین؛ از خواندن لگاریتم حسابان یازدهم غافل نشوید.

  موسسه پرش بهتر است یا قلمچی؟

برای موفقیت کنکور نیاز به مشاوره دارید …!

سخن آخر اینکه از مطالعه مبحث لگاریتم حسابان یازدهم به هیچ عنوان غافل نشوید. شما به عنوان داوطلب رشته ریاضی، باید با نحوه خواندن لگاریتم و کاربرد لگاریتم در حسابان یازدهم و در زندگی حتما آشنا باشید. از منابع خوب و مناسب استفاده کنید، برای خواندن آن زمان کافی بگذارید و با حل تست‌های آموزشی و زمان دار، به مطالب آن تسلط پیدا کنید. تحلیل آزمون و تست‌ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و پس از تحلیل می‌توانید نکات مهم را برای مرور‌های بعدی در دفتر خلاصه و نکات خود یادداشت نموده و در فواصل زمانی معین به سراغ آنها بروید. همچنین پیشنهاد میکنیم در هر مرحله از مطالعه کنکور هستید با ما برای دریافت مشاوره اختصاصی در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره اختصاصی

دریافت مشاوره

به دلیل اهمیت لگاریتم در حسابان یازدهم، منابع متعددی برای مطالعه آن وجود دارد. این منابع را با اندکی تحقیق و مطالعه، می‌توانید پیدا کنید. همچنین؛ ویدیو‌های آموزشی بسیاری برای یادگیری حسابان و لگاریتم وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها نیز بهره مند شوید. فراموش نکنید که کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم در تمام زندگی ما مشهود است.

به این مقاله امتیاز دهید

6 دیدگاه برای “کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم چیست؟

 1. حمیدرضا هاشمیان گفته:

  به نظرم حرف اخر واقعا حرف اخر رو میرنه
  و خیلییی خوشحالم که در اول راه با این موسسه آشنا شدم?
  ❤❤❤??

 2. رحیم رحیمی گفته:

  سلام من دی وی های حرف اخرروباموسسه های دیگه بررسی کردم بچه هابخداحرف اخربهتره اشتباه نکنید

 3. نادر آذری گفته:

  سلام …
  رشته انسانی نظام قدیم هستم آخرین کنکوری که شرکت کردم به سال 1388 بر میگرده ، آیا میتونم برا کنکور ریاضی و فنی شرکت کنم

 4. محمدحسن تقی زاده گفته:

  کامل بود و همه مباحث مربوط به دیابت رو از تمام پایه ها همراه با تست جمع بندی میکنه

 5. اکبر گودرزی گفته:

  سلام پذیرش بدون‌کنکور دانشگاه بوعلی همدان رشته علوم تربیتی برا ارشد میگیره

 6. غلامعلی طهماسبی گفته:

  واقعا خدا خیرتون بده ممنون که این مطالبو رایگان به دانش آموزا ارائه میدید🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت راهنمایی؛ ویژه مقاله کاربرد لگاریتم حسابان یازدهم چیست؟

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

نمونه تدریس‌های ما را اینجا ببینید.